Mam folder, który zawiera jeden plik tesktowy "Instructions.txt" i 5 folderów, które z kolei zawierają n plików tekstowych. Chcę przeszukać wszystkie pliki z tych pięciu folderów i tym kodem, który jest na screenie mi się to udało, ale: co jeżeli nie znałbym nazw innych plików, które są w folderze razem z tymi pięcioma folderami? Co jeśli tych pozostałych plików byłyby tysiące? Jeżeli nie zastosuje tego ifa, którego zaznaczyłem na screenie, wywalało mi
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 0
@Itslilianka: niestety tak
może takie coś będzie lepszym rozwiązaniem:
from pathlib import Path
for y in Path("./extracted_content").glob("*/*"):
d= y.read_text()
...from sqlite3 import connect
name="TestTable"
conn = connect("data.db")
curs = conn.cursor()
name="TestTable"
conn = connect("data.db")
curs = conn.cursor()
konto usunięte via iOS
- 1
@scorpio18k: Wydaje mi się, że po prostu nie da się sparametryzować nazwy tabeli
- 2
@scorpio18k: Nazwa tabeli nie może być parametrem.
@ZabiliMiZolwia: Zabezpieczyć (wyescape'ować) przed SQL Injection i jechać z tematem. Albo to, albo zmiana wymagań. Inaczej nie będzie.
@ZabiliMiZolwia: Zabezpieczyć (wyescape'ować) przed SQL Injection i jechać z tematem. Albo to, albo zmiana wymagań. Inaczej nie będzie.
Skończyłem technikum informatyczne, napisałem mature i nie idę na studia,a na pewno nie w tym roku.
Pracy w zawodzie w moich okolicach praktycznie nie ma. Jaką pracę jako pierwsza polecacie? Dużo ogłoszeń na kuriera jest, warto?
No i ważniejsze sprawa:
Potrafię programować w #python, sprawia mi to przyjemność. Potrafię stworzyć rozbudowana aplikację w #django, szybko się uczę i łatwo pojmuję nowe rzeczy. Oprócz tego umiem tworzyć boty i skrypty
Pracy w zawodzie w moich okolicach praktycznie nie ma. Jaką pracę jako pierwsza polecacie? Dużo ogłoszeń na kuriera jest, warto?
No i ważniejsze sprawa:
Potrafię programować w #python, sprawia mi to przyjemność. Potrafię stworzyć rozbudowana aplikację w #django, szybko się uczę i łatwo pojmuję nowe rzeczy. Oprócz tego umiem tworzyć boty i skrypty
Dużo ogłoszeń na kuriera jest, warto?
@Spofity: jak lubisz musieć parkować bardzo duży samochód w niedozwolonych miejscach, żeby normy wyrobić to tak xd
- 1
@Spofity: Nie szukaj pracy opłacanej na akord, jak kurier. Bo będziesz wracał do domu wypompowany i braknie siły na rozwój.
Proponuję działania ofensywne: szukaj pracy biurowej, ale wprost pisz, że potrafisz coś zaprogramować, oskryptować, zautomatyzować, wdrożyć pewne rozwiązania poprawiające efektywność. Wykonując takie zadania, działając w synergii - rozwiniesz się. Sporo rzeczy napisałem w Pythonie i VBScript automatyzując pracę w Excelu i na kilku kierownikach zrobiło to potężne wrażenie.
Raz nawet
Proponuję działania ofensywne: szukaj pracy biurowej, ale wprost pisz, że potrafisz coś zaprogramować, oskryptować, zautomatyzować, wdrożyć pewne rozwiązania poprawiające efektywność. Wykonując takie zadania, działając w synergii - rozwiniesz się. Sporo rzeczy napisałem w Pythonie i VBScript automatyzując pracę w Excelu i na kilku kierownikach zrobiło to potężne wrażenie.
Raz nawet
#anonimowemirkowyznania
Skonczylem technikum informatyczne, chcialbym isc na jakiejs studia z tym zwiazane jednak mam sporo dylematów. Interesuje mnie głównie programowanie, w wolnym czasie staram się coś tam uczyć Pythona, jednak nie jest to żaden "zawodowy" poziom póki co. Niestety na te typowo informatyczne kierunki raczej nie mam szans się dostać, zwłaszcza gdzieś w większym mieście, a myślałem głównie o Kraków ze względu na to, że większość znajomych tam aktualnie studiuje,
Skonczylem technikum informatyczne, chcialbym isc na jakiejs studia z tym zwiazane jednak mam sporo dylematów. Interesuje mnie głównie programowanie, w wolnym czasie staram się coś tam uczyć Pythona, jednak nie jest to żaden "zawodowy" poziom póki co. Niestety na te typowo informatyczne kierunki raczej nie mam szans się dostać, zwłaszcza gdzieś w większym mieście, a myślałem głównie o Kraków ze względu na to, że większość znajomych tam aktualnie studiuje,
- 8
@dean_corso: z technikum to co najwyżej możesz wynieść kable RJ45
@AnonimoweMirkoWyznania: Zawsze możesz iść na zaoczne (mniejszy próg) lub na prywatną (praktycznie brak progów), pamiętaj że studia nie nauczą Cię programowania na tyle byś miał zawód, spróbujesz wszystkiego po trochu i zdobędziesz ogólną wiedzę na temat programowania, a do pracy zawodowej i tak będziesz musiał sam się uczyć. Pozdrawiam z 6 semestru inżyniera.
@AnonimoweMirkoWyznania: Zawsze możesz iść na zaoczne (mniejszy próg) lub na prywatną (praktycznie brak progów), pamiętaj że studia nie nauczą Cię programowania na tyle byś miał zawód, spróbujesz wszystkiego po trochu i zdobędziesz ogólną wiedzę na temat programowania, a do pracy zawodowej i tak będziesz musiał sam się uczyć. Pozdrawiam z 6 semestru inżyniera.
@dean_corso: sorka, ale chrzanisz od rzeczy. Samouk nieraz jest lepszym specjalista niż pan/i magisterz z 10 letnim doświadczeniem. Dlaczego? Bo to jego pasja.
Jakie kursy z
- pythona,
- junior administratora windows/linux,
- testera,
na youtube, udemy czy na innych strony polecacie. Tak zeby ogarniac solidne podstawy?
Solidny kontent jest na pasja informatyki. Jest cos podobnego i fajnego?
- pythona,
- junior administratora windows/linux,
- testera,
na youtube, udemy czy na innych strony polecacie. Tak zeby ogarniac solidne podstawy?
Solidny kontent jest na pasja informatyki. Jest cos podobnego i fajnego?
@prostymysliciel: Zobacz sobie 100 days of code:The complete Python Pro Bootcamp na udemy, ja już się uczę pythona z 3 miesiące i żałuję że tego nie kupiłem na samym stracie, mega solidnie pokazuje podstawy i jestem ciekawy co będzie jak przyjdą cięższe rzeczy
- 0
@prostymysliciel: Programming with Mosh / Free Code Camp są w sumie spoczko
https://pastebin.com/nBCTL6Lf
W kompilatorze dziala bez zarzutu, po wrzuceniu kodu na strone codewars wszystkie testy przechdoza poprawnie ale dostaje blad kodu. Gdize szukac przyczyny takowego bledu? Kod oraz blad w linku ponizej
https://pastebin.com/JiwEF7Pf
#python
W kompilatorze dziala bez zarzutu, po wrzuceniu kodu na strone codewars wszystkie testy przechdoza poprawnie ale dostaje blad kodu. Gdize szukac przyczyny takowego bledu? Kod oraz blad w linku ponizej
https://pastebin.com/JiwEF7Pf
#python
@konradduzek: no przecież masz napisane: prince to None z jakiegoś powodu więc musisz się przed tym zabezpieczyć
@konradduzek: jak dasz domyslna wartosc argumentu to powinno przejsc
def excluding_vat_price(price=0)Ma ktoś linki do jakichś małych projektów w #python? Tak żeby zobaczyć strukturę kodu, best practices jak powinna wyglądać hierarchia. Tylko żeby to nie był za bardzo rozbudowany projekt, coś w miarę prostego.
@mix3d: znalazłeś coś?
- 0
Mam dwa interpretery (I1 i I2). Do I1 zainstalowana jest biblioteka "XYZ" (zbuildowana). W I2 mam natomiast niezbuildowaną bibliotekę "XYZ" (widać cały kod). Na swoim kompie pracuję na I2, ale wprowadzam pewne zmiany, które chciałbym z pewnych względów sprawdzać na komputerze z I1. Czy jak dokleję fragment kodu z niezbuildowanej wersji I2 do zbuildowanej wersji I1 to czy interpreter I1 będzie w stanie odczytać ten fragment kodu? Czy muszę tworzyć nowy interpreter
Mam sobie dane w pliku 1.py:
[[1,2,3], [3,2,1], [2,1,3]]
Potrzebuje je rozpakować w pliku 2.py do DataFrame w takiej strukturze:
{"PierwszaPozycja": [1,3,2], "DrugaPozycja": [2,2,1], "TrzeciaPozycja": [3,1,3]}
[[1,2,3], [3,2,1], [2,1,3]]
Potrzebuje je rozpakować w pliku 2.py do DataFrame w takiej strukturze:
{"PierwszaPozycja": [1,3,2], "DrugaPozycja": [2,2,1], "TrzeciaPozycja": [3,1,3]}
- 0
jest coś lepszego niż iterowanie dookoła?
@NewEpisode: pd.pivot / pd.pivot_table
edit; nawet nie bo niczego nie liczysz, zwykły transpose
- 0
https://pyreadiness.org/3.10/
niekompatybilne six? paramiko? cached property XDDDD to jest jakiś nieśmieszny żart?
#python
niekompatybilne six? paramiko? cached property XDDDD to jest jakiś nieśmieszny żart?
#python
konto usunięte via Android
- 4
- 12
@jerekp: nic ciekawego - to tylko kolejna biblioteka w JS, która pozwala pisać składnię podobną do Pythona
- 2
@yupitr: Z tego co zrozumiałem, to pod spodem jest port CPythona i pythonowych bibliotek do WebAssembly a JavaScript jest tu tylko w charakterze pomostu.
źródło: comment_1651661273vwjkuOYJoQJwJXXb0awoLF.jpg
Pobierz- 5
@m_bielawski: n ** 3 to nie zlozonosc, to suma n-tego wiersza
@mizantrol: ogolnie fajny trick, ale bezuzyteczny. Podstawy matematyki i logicznego myslenia przydaja sie kazdemu, ale zaawansowanej matematyki 99% programistow nigdy nie uzyje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mizantrol: ogolnie fajny trick, ale bezuzyteczny. Podstawy matematyki i logicznego myslenia przydaja sie kazdemu, ale zaawansowanej matematyki 99% programistow nigdy nie uzyje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mizantrol: jak chcesz sumę N pierwszych liczb nieparzystych, to po prostu N do kwadratu podnieś, nie musisz dziękować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mirki potrzebna pomoc, bo totalnie sobie nie radze XD dalby rade ktos pomoc/rozwiazac to dziadostwo? ponoc latwe ale dla mnie czarna magia XD kazda pomoc mile widziana, oddam w naturze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Narysuj ten graf prezentując centralność wierzchołków. Sprawdź czy w tym grafie istnieją cykle. Znajdź wierzchołki peryferyjne
import pandas as
Narysuj ten graf prezentując centralność wierzchołków. Sprawdź czy w tym grafie istnieją cykle. Znajdź wierzchołki peryferyjne
import pandas as
- 1
problem w tym ze za bardzo nie wiem jak z tym w ogole zaczac
@p3rm: ja tym bardziej, nie czytam ci w myślach. Co jest nie tak gdy odpalasz kod? Co chcesz uzyskać? Po prostu wykres ma ci strzelić? W kodzie brakuje ci definicji nx, to jest jakaś biblioteka do rysowania grafów
- 11
Podobnie jak rok temu w Humble Book Bundle pojawił się nowy pakiet z książkami nt. Pythona z No Starch Press. 18 tytułów, w tym 7 nowości.
https://swiatczytnikow.pl/humble-book-bundle-python-18-ksiazek-z-no-starch-press/
#python #ebook #humblebundle #kindle #programowanie #swiatczytnikow
https://swiatczytnikow.pl/humble-book-bundle-python-18-ksiazek-z-no-starch-press/
#python #ebook #humblebundle #kindle #programowanie #swiatczytnikow
źródło: comment_1651523412CGYLvsc4RsMd3bQgJ40p6g.jpg
PobierzJak jeszcze raz dostanę zadanie rekrutacyjne związane z webdev z którym nie mam nic wspólnego lub cokolwiek na codility to zaczne wyzywać rekruterów.
#python #programowanie #oswiadczenie
#python #programowanie #oswiadczenie
- 4
Jak jeszcze raz dostanę zadanie rekrutacyjne związane z webdev z którym nie mam nic wspólnego lub cokolwiek na codility to zaczne wyzywać rekruterów.
@NewEpisode: Oni tylko na to czekają.
Chcą sprawdzić czy jesteś stabilny emocjonalnie.
backend sklepu zakupowego - SQLalchemy + flask
@NewEpisode: Jednemu backend, drugiemu frontend, trzeciemu testy i apka gotowa ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 3
@massejferguson: z tego, co widzę, to nie zastosowałeś się do żadnej porad z poprzedniego posta, może zacznij od tego
- 2
@massejferguson: W tym miejscu błąd masz dlatego, że jako pierwszy input podałeś wagę a potem wzrost. A wg. Twojego kodu jako pierwszy input przyjmujesz wzrost a dopiero potem wagę. Po prostu na odwrót wartości ¯\_(ツ)_/¯
EDIT: Na przyszłość warto sobie na początku jakiś print dorzucić do tych inputów, co byś wiedział co wpisujesz aktualnie.
EDIT: Na przyszłość warto sobie na początku jakiś print dorzucić do tych inputów, co byś wiedział co wpisujesz aktualnie.
#programowanie #python
Może ktoś powiedzieć co jest nie tak że gdy powinno wychodzić obesity wychodzi underweight?
Może ktoś powiedzieć co jest nie tak że gdy powinno wychodzić obesity wychodzi underweight?
źródło: comment_16514153893hzuQ43IRY5oNh2asHnuzl.jpg
Pobierz- 6
@paziu: tak, pyta poważnie. Więc poważnie mu odpisz.
Bardziej pytanie o css, niż python, ale dużo osób tu ma doświadczenie z fiaskiem / django więc może ktoś pomoże. Mam na stronie 10 divów o tej samej nazwie klasy. Chcę najeżając na pierwszy element, zmienić tło w n + 2 elemencie. Mogę to uzyskać robiąc: .div:hover + .div + .div {}, ale tego sposobu nie chcę. Da się to skrócić? Kombinowałem z :nth-of-type, ale nic mi nie wychodzi. Ma ktoś pomysł
@Mirekkoniowal: dodaj jeszcze #budownictwo bo dużo osób z budowlanki się przebranżawia na webdev
- 2



























Uwierzytelnianie twarzą na Linux. Działa nawet. Ale są mankamenty i w wersji 3.0 ma być GUI.
Potrzebne PR jak ktoś zna #python #c #c++
#
@pyroxar: wut, nie chce mis ię odkopywać ale już wielokrotnie wcześniej wrzucałeś posty, że chciałbyś by cos było zaprogramowane w jakimś projekcie o niech ktoś zrobi xD