Wpis z mikrobloga

robie program na studia, potrzebuje zapisywac zdjecie w czasie rzeczywistym do folderu a następnie program musi te zdjecie z tego folderu odczytywać, czy jest jakas opcja zrobienia tego oprocz wielowątkowości? obecnie program dziala tak, ze klikajac przycisk robienia zdjecia, uaktualnia się ono w folderze po wylaczeniu kamery a kolejne odpalenie kamery pozwala dopiero poprawnie wykryc twarz a chcialbym zeby ten proces wykonywal się od razu

#python #programowanie #studbaza
  • 10
@kapsel99: o ile dobrze zrozumialem to nie. Jesli robiac zdjecie (print screen np.) zapisuje sie ono automatycznie do folderu, to wystarczy zrobic skanner, ktory by skanowal folder i przetrwarzal. Ale jesli jest to robione w czasie rzeczywistym (w sensie kilka razy na sekunde) to raczej multithreading.

Ale maly disclaimer: nie znam sie nic na rozpoznawaniu twarzy, wiec pewnie jest latwiejsze rozwiazanie

@Elkoss: w czasie rzeczywistym, ze w czasie dzialania programu, musze wypróbowac to ze skanerem. moim pierwszym pomysłem było resetowanie kamery, ale nie wiem jak to zrobic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kapsel99 jak wytłumaczysz o co dokładnie chodzi to może ktoś pomoże bo na razie nie mam pojęcia jakie jest zadanie. Trzeba zrobić zdjęcie, zapisać, odczytać i na koniec wykryć twarz, czy co?
@Bejro: tak. kamera ma byc odpalona cały czas. uzytkownik ma nacisnąć przycisk. kamera ma zrobic zdjecie. po zrobieniu zdjecia, kamera powinna od razu wykrywac twarz uzytkownika. jestem na etapie, gdzie klikając przycisk, zdjecie sie zapisuje (rowniez twarz jest wykrywana) dopiero po ponownym uruchomieniu programu
@kapsel99: multiprocessing i przerzuć jedną operacje na inny proces. Tylko uważaj a race condition musisz jakoś to zabezpieczyć by nie było tak że odczytuje aktualnie zapisywany plik itd. w pythonie chyba można to zrobić eventami, ale mogę nie pamiętać dobrze bo dawno już tego nie robiłem
@kapsel99 No to robisz coś nie tak. Jakiej biblioteki używasz? Normalnie w cv2 robisz zdjęcie, robisz z nim co trzeba i dopiero później zamykasz kamerę.
@kapsel99: ? czemu trzeba zapisać zdjęcie od razu? Jeśli robisz w pythonie i pewnie opencv to normalnie wrzucasz fote do maszynki wykrywającej czy co tam masz, bez kodu ciężko powiedzieć