Wpis z mikrobloga

@jerry_owies: Już trochę tego przerobiłem co było za darmo. Bardziej myślałem o opcji DW Club tam widzę za niecałe 500zł jest dostęp do materiałów i kursów. A co do płacenia. Czasem lubię pójść na kurs gdzie zapłacę i mam pomoc w tłumaczeniu pewnych zagadnień, przez co szybciej ruszam do przodu niż jakbym sam miał nad czymś siedzieć. Tak po prostu zbieram oponie czy ktoś miał styczność.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gorthin: brałem udział w darmowych szkoleniach od nich i bylem zadowolony, ale nie zapłaciłbym za nie. Z tego co wiem to ten klub to dostęp do konkursów kaggle od data workshop z przeszlosci.

Lepiej odpal kursy kaggle które są fajnie opracowane i masz je za darmo.
  • Odpowiedz
@Gorthin mogę powiedzieć, że takie sobie... nie wiem jak zmienił się materiał, ale co jest tam pokazane można znaleźć dzisiaj na medium.
Jeśli nie umiesz nic w data to możesz iść, na pewno poznasz innych ludzi i coś się nauczysz. W przeciwnym wypadku polecałbym coś bardziej z udacity np mle, ds, de albo edx np. ml fundamentals z sandiego. Dużo teorii, ale na pewno poznasz działanie algorytmów od środka i będziesz wiedział
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorthin: za tydzień pojawi się odświeżona wersja machine learning by Andrew Ng na courserze. Jeśli wolisz zapłacić żeby się zmotywować to możesz zapłacić za certyfikat kursu który każdy z data science zna i szanuje.

Na forum uczestnicy sobie pomagają i tworzone jest fajne community
  • Odpowiedz
@szczepan-szczypawa: Hmm wygląda na to że póki co jeszcze będę szukał czegoś za darmo mimo wszystko. Szukam opinii, generalnie widzę że mają mało, i wyników w google z opiniami i komentarzami też mało. Stąd zapytanie. Bardziej celowałem w DW Club bo opcja za 500zł na rok nie wygląda tragicznie, ewentualnie 50zł na miesiąc i anulowanie subskrypcji. I faktycznie może coursere zrobię, w pracy chyba jest dostep do tej platformy na kwartał.
  • Odpowiedz
@Gorthin: to zależy z czego jeśli czyste data science to raczej nie znajdziesz.
To co mi przychodzi do głowy i co przerabiałem i mogę na prawdę polecić to:
ELK - wiadro danych
Analiza danych w chmurze. Data Lake - serverless polska

To jedyne kursy w PL, które na prawdę są świetnie przygotowane pod względem merytorycznym i praktycznym ale raczej dotyczą data engineer...
  • Odpowiedz