Mirasy, mam pytanko. Jak tworze sobie jakiś algorytm i chciałbym do niego napisać testy. To po prostu licze ręcznie czego sie spodziewam i w testach porówuje to z wynikiem z napisanego uprzednio algorytmu?

#python
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam QlistWidget, do którego dodaje elementy i wszystko działa jak trzeba. Jednak chciałbym, aby móc ten listWidget rozszerzać jak się chce. Tak jak można zmieniac rozmiar okna w windowsie to chciałbym zeby można było zmieniac rozmiar listWidget. Potrzebuję chociaż nakierowania czego szukać bo pod "resize listwidget", "pyqt5 resize widget" nic nie moge znalezc.

#programowanie #naukaprogramowania #python #pyqt5
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chodząc po różnych forach i widząc często popularne pytania w stylu "Co jest lepsze spring, django czy może nawet asp.net?". Większość odpowiedzi kręci się wokół preferencji, czyli kto jaki język bardziej lubi, kto ma większe doświadczenie w danej technologii i czasem też możliwości w danym języku/frameworku (chociaż to rzadziej). Czasami ludzie też piszą, że to zależy od projektu. Właśnie to mnie najbardziej interesuje, do jakich projektów pasuje np. spring a nie pasuje
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pawlinho: kiedyś nie było C# na linuxach tak jak pisałem a to dużo bloker. A po za tym nie było alternatyw. W Polsce jest nadreprezentacja Javowców, więc tak to może wyglądać, że wszystko to Java
  • Odpowiedz
Python jest słabym wyborem, gdy zależy nam wydajności


@Saly: Python jest słabym wyborem nie tylko ze względu na wydajność, ale również ze względu na wysokie koszty utrzymania projektu, zwłaszcza jeśli istotna jest akceptowalna jakość. Po prostu musisz mieć mega wysokie pokrycie kodu testami aby dało się cokolwiek potem zmienić bez strachu, że coś zepsułeś. A im więcej masz testów, tym trudniej cokolwiek zmienić bez konieczności poprawiania setek testów. Czytelność kodu
  • Odpowiedz
Pytanie do osób związanych z programowaniem w #swift
Jak wygląda rynek programistów swift dla osób bez doświadczenia w tym języku? Pracuję jako programista w branży automatyki/robotyki i poza narzędziami nie związanymi z IT, korzystam z pythona i w jakimś tam stopniu go znam. Czy jest on w jakimś stopniu użyteczny podczas tworzenia aplikacji za pomocą swifta? Znajomość pythona będzie jakimś moim plusem w oczach potencjalnych pracodawców?

Dodatkowo czy poleci jakąś
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZagubionyPodroznik: Mastering Swift 5.x całkiem spoko jeśli chodzi o książkę. Oprócz tego to dokumentacja jest fajnie napisana - jak masz maca to w apce Books możesz sobie wklepac Swift i będziesz miał i podręczniki i zestawy ćwiczeń etc. Poza tym 100 days with swift godne polecenia jeśli chodzi o tutoriale takie podstawowe. Co do kursu Stanforda to jest on o SwiftUI - mi się podoba akurat bardziej niz UIKit :).
  • Odpowiedz
@pierzchala6: nie scrapuję allegro, ale możesz spróbować technik:

- odpowiedni user-agent => https://pypi.org/project/user-agents/ (nie zmieniaj w trakcie, stosuj w jednej sesji)
- losowe czasy "klikania", czyli nie w 1s wszystko, a klik w link, jakieś opóźnienie z zakresu powiedzmy 10-30s, dopiero potem klik w kolejny link (nie kilka na raz jednocześnie i nie po tym samym opóźnieniu)
- reagowanie na kody, np. http/429 - czasem web server może strzelić takim
  • Odpowiedz
Hej jak zaczynać naukę programowania w python to zaczynać od Python 3 czy Python 2? Głupie może pytanie ale często widzę poradnik dla Python 3 domyślam się że to najnowsza wersja?
#python
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mireczki,
Oferuję napisanie każdego typu aplikacji/kody (chociaż najlepiej jak będzie to #python lub #csharp, ale mogę napisać w dowolnym innym języku). Mam bardzo atrakcyjny cennik, także jak chcesz zaliczyć jakąś pannę zamiast przedmioty czy projektu na uczelni to pisz śmiało. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja zajmuje się kodem, a Ty mi dajesz wytyczne.

Średnio zaawansowane programy (głównie aplikacje konsolowe, ale okienkowe też
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki do raspi mam podłączona kamerę, mam stronę internetową gdzie jest podgląd live, jest skrypt który gdy wykryje ruch nagrywa film. Z strony internetowej w formsach chce włączyć lub wyłączyć nagrywanie gdy wykryje ruch czyli chcę zmienić przez stronę jedną zmienna w skrypcie który nie chodzi na webserwerze a na rpi. W jaki sposób najlepiej to zrobić?

#flask #python #informatyka #pytaniedoeksperta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Oake: spoczko :) pamiętaj, że jak korzystasz z sesji aktywnej w jupyterze albo tej konsoli graficznej, to domyślnie cały output jest drukowany. W innym przypadku musisz to zrobić manualnie
  • Odpowiedz
Ogarnia ktoś jak w #docker zrobić źeby najpierw się zbindował volume z moim projektem, a dopiero potem instalowały zależności? Chodzi o to żeby nie trzeba było od nowa budować kontenera żeby coś doinstalować przy zmianie brancha itp. Teraz jak binduje to wywala mi folder venv z dockera (bo go nie ma w źródle). #python bo to pythonowy projekt
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, taki problem/zagadkę mam. Chciałbym zrobić statystykę z dat i liczby like'ów na Fejsie z mojego fanpage'a. Czy jest możliwe zrobienie tego w jakiś automatyczny sposób? Chętnie się dokształcę, ale proszę jedynie o wskazówkę, w którym kierunku iść. Python może tu pomóc?

Tak jak pisałem, nie chcę gotowego rozwiązania, jedynie pokierowanie.

Przepraszam za spam na tagu i może błahe pytanie dla niektórych.

#programowanie #python
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam pytongowców!

Dziekuje za nakierowanie mnie na rozwiązanie mojego ostatniego problemu :)

Niestety mam kolejne pytanie - w jaki sposób mogę wyłączyć javascript na stronie używając selenium?

Myślałem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Elkoss: oo nie wiedziałem ze tak można. Przetestuje. Zależy mi na tym żeby selenium bez js'a sprawdzał jakąś wartość -- jeśli się zmieni z x na y to wtedy odświeża stronę juz z js i przechodzi do kolejnych kroków. Jak wspomniałem wcześniej priorytetem jest szybkość tego sprawdzenia :)

Dam znać co udało się stworzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bin-bash: Cały ten wpis, żeby nie napisać wysryw, jest śmieszny i żenujący jednocześnie. Jedyne co wiesz o niej to fakt, że jej chłopak zadał pytanie na wykopie. Nawet nie wiesz czy ona w ogóle o tym wie. Ale już teraz wiesz o niej na tyle dużo aby wiedzieć, że się nie nadaje do programowania xD
I wysyłasz ją do kuchni.

Inną sprawa, że pytanie ludzi mądrzejszych/bardziej doświadczonych od siebie to bardzo dobra cecha
  • Odpowiedz