Wpis z mikrobloga

Pytanie do wysyłających paczki:
Do której macie czas na wezwanie odbioru paczek w #dpd ?
U mnie nagle spadło do godziny 10:00 co jest jakimś k---a żartem. Zamówienia które otrzymam po godzinie 10:00 będą mogły zostać wysłane następnego dnia bo dopiero na kolejny dzień mogę wezwać odbiórxDDDDD
Taki #inpost odbierze ode mnie przesyłkę nawet o 15:00
#ecommerce #kurier #paczka #przesylki
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@kubako: @Jelen_Szlachetny @ecco
mam paczki codziennie ale nie wysyłam ich codziennie bo nie zawsze mam czas czekać na kuriera a zatrudnienie kogoś do tego nie wchodzi w grę. Nadawanie do parceli też jest złą alternatywą.

Z resztą u mnie kurier i tak przyjedzie w okolicach godziny 11:30 i jestem z tego powodu mniej konkurencyjny. Zazdroszcze tym co mają pick up późnym popołudniem

Nie wiem, coś może wymyślę.
  • Odpowiedz
@Protectorx: Ja akurat mam złe doświadczenia z DPD. Kurier z rejonu robi odbiory koło 11. Ileż ja musiałem walczyć, żeby mi przydzielili innego kuriera, żeby chociaż o tej 13-14 odbierał. Trzeba męczyć opiekuna, żeby coś podziałał.
W awaryjnych sytuacjach dowożę do DPD Pickup, w którym można do 18:00 nadać i paczka tego samego dnia wyjeżdża z oddziału.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jelen_Szlachetny: no to ja mam podobną sytuację. Jeszcze jakby mieli ogarnięte paczkomaty jak Inpost to pół biedy ale nie dość, że ich paczkomaty to jakieś powolne g---o to jeszcze kilka skrytekxD Inpost to cyk 3s i jak znajdziesz niepopularny paczkomat w którym kurier odbiera bardzo późno to masz elastyczne rozwiązanie.

W DPD to chyba będe musiał dowozić do oddziału kilka kilometrów.
  • Odpowiedz
@Protectorx: Jak masz blisko oddział DPD to jeszcze spoko, do ogarnięcia. Ja za to nie mogę ogarnąć tematu Allegro One (by UPS). Tego kuriera często nie da się zamówić na ten sam dzień. :D A jak nadam paczkę w zielonym automacie np o 11:30, to UPS i tak wyciągnie ją dopiero następnego dnia o 11:00. :) Bo np z Allegro One (by Allegro) nie ma problemów, mogę zamówić podjazd nawet
  • Odpowiedz
  • 0
@Jelen_Szlachetny: hah no to z UPS współczuje, bo jeszcze taki Orlen ma swoje paczkomaty to tam zawsze można nadać. Z UPS i Orlenu mało kto zamawia ale mogliby się już ogarnąć z tymi firmami kurierskimi bo dla przeciętnego klienta wszystko jedno bo różnicą jest dla niego czy do paczkomatu/punktu odbioru czy bezpośrednio pod dom no ale Allegro woli promować takie patologie, że potem masz 5 różnych paczkomatów w jednym miejscu
  • Odpowiedz
@Protectorx: Zresztą to jest upierdliwe nawet ze strony klienta. Dużo zamawiam do firmy. Zawsze lubiłem wybierać np kuriera DPD, bo wiedziałem, że będę miał dostarczone około 11. A teraz loteria, nie wiadomo jakiego kuriera mi "wylosują".
  • Odpowiedz