Wpis z mikrobloga

@Bodzias1844:

To są moi ulubieńcy :) Chociaż najlepsi (na stopcham) są Ci, którzy świadomie wjeżdżają osobówkami pod samochody ciężarowe by udowodnić, że to właśnie oni mieli tu pierwszeństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Thorrand: kierowca na rondzie ma pierwszeństwo przy zmianie pasa na prawy przed włączającym się do ruchu. Dlatego jest nie pisana zasada, że jak wjeżdżasz na rondo z prawego to czekasz aż na rondzie i na lewym, i na prawym nikogo nie ma.

A tak po za tym dwóch dzbanów. Jeden który zakłada, że każdy ma go wpuścić bo jedzie dużym pojazdem, a drugi że nikogo nie przepuści...
@N331:

Niepisane zasady? Serio? :)

Oczywiście, że zachowawczy i pragmatyczny kierowca zawsze upewni się, że nie ma do czynienia z kretynem lub chamem...
Tutaj do tego nie doszło, ale nie zmienia to najważniejszego – jedynym winnym tej sytuacji (i ewentualnej kolizji) byłby właśnie nagrywający.
@Thorrand: trzeba zachowac zdrowy rozsadek, nawet jesli mial pierwszenstwo no to korona mu z głowy nie spadnie jak delikatnie dotnie hamulec, straciłby 0.5 sekundy i po problemie. Ale jeszcze zgrywanie takich gówien i wrzucanie do internetu no to to jest jakieś hobby na podnoszenie sobie ego, bo szanowny pan mial pierwszenstwo
@Thorrand: @Bodzias1844: w innym przypadku są sytuację jak ta na filmie. To częste w odcinkach stop cham, że dwóch kierowców spotyka się na zewnętrznym pasie ronda, jeden z wewnetrsego, drugi z włączenia się do ruchu. Jakby ten włączający jechał na zasadzie szachownicy, to by kierowca z lewego spokojnie by opuścił rondo i wszyscy byłby zadowoleni...

Z wewnętrznego na zewnętrzy ma się pierwszeństwo przed włączającym się do ruchu tudzież wjeżdżającym na
@N331: jeśli ktoś jedzie lewym pasem i ma włączony prawy kierunek to wiesz, że zaraz zjedzie prosto w Ciebie. Jeśli nie ma, możesz wjechać na prawy pas ronda. Ten pan na filmie nie miał, więc autobusiarz wjechał. Potem pan włączył i ma pretensje, że prawy pas zajęty. To on był w tym momencie już intruzem i próbował wymusić pierwszeństwo nad autobusem, który prawidłowo poruszał się już prawym pasem ronda.
@Thorrand: tę są najlepsze, ewentualnie tę dające pierwszeństwo dla wewnętrznego pasa, lewego. Chociaż niektóre ronda są tak wymazane pasami, że kierowcy mają problem się połapać. Od nakazów i zakazów, i tak najlepiej się sprawdzi współpraca. Jak ktoś Ci wyjedzie to daj mu dokończyć manerw i się spodziewaj takich akcji. I życie jest zdrowsze. Zasada ograniczonego zaufania i uprzejmość.
@Thorrand: Ja oceniam tak, że formalnie kierowca autobusu wymusił, bo nagrywający jest na rondzie. Ale kierowca nagrywający jest zwykły dzban, nie umiejący korzystać z ronda. Po #!$%@? ludzie często gęsto na takim rondzie pakują się na wewnętrzny pas, skoro już następnym zjazdem z niego zjeżdżają?
@Thorrand: To mi przypomina bardzo interesującą dyskusję którą kiedyś miałem a propos tego, czy jeśli samochód jedzie drugim pasem na rondzie ( bez kierunkowskazu ) to czy masz prawo włączyć się do ruchu na rondzie na pierwszy pas ( zakładawszy oczywiście znak ustąp pierwszeństwa przed wjazdem na rondo )
@Thorrand: oh, przepraszam, nie zauważyłem xD tak, wiem, że mam prawo, ale kierowca, z którym się kłóciłem, usilnie naciskał przez parę godzin, że nie wolno Ci wjeżdżać na rondo jak ktoś jedzie ( nieważne którym pasem ). ( ͡° ͜ʖ ͡°)