Pierwsza wzmianka o korniszonach pochodzi ze starożytnej Mezopotamii, 2400 BC. Źródła starożytne wspominają nie tylko o procesie kwaszenia, ale podają również wiele pozytywnych informacji o wartościach odżywczych korniszonów.
Kleopatra uważała, że jedzenie korniszonów ma zbawienny wpływ na urodę oraz zdrowie.
Około roku 2030 BC kwaszenie ogórków przeniosło się do doliny Tygrysu, gdzie zostało przyjęte jako tradycja.






















Planuję wyjazd do pracy sezonowej za granicę na okres lipiec-sierpień. Czy ktoś z Was ma może doświadczenie w tego typu pracach i może się nim podzielić?