Czy któryś z mirów mógłby mi wyjaśnić jak wygląda życie i praca w norwegii? Właśnie skończyłem lo i chciałem zrobić sobie rok przerwy między studiami i troszeczkę zarobić na utrzymanie we Wrocławiu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Planuje poszukać pracy na jakieś 3 miesiące w norwegii i nie wiem totalnie od czego zacząć ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy potrzebny jest paszport czy tylko dowód osobisty?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PrezesHistorii: Nie chce się pisać po raz pięćdziesiąty tego samego. Popatrz na wpisy u mnie, może coś tam się dowiesz, ale ogólnie jak nie masz nikogo znajomego który Cię przygarnie, ani nie masz kwalifikacji żeby cię agencja pracy wzięła to odradzam pomysł przyjazdu do Norwegii.
  • Odpowiedz
@qlf00n: pozna jesienia, jak zaczynaja sie pierwsze sztormy, no ale.....trzeba przygotowac jaht do zimowania, wysuszyc zagle, poskladac, zalozyc brezent itd.
Mysle, ze jeszcze poltora miesiaca
  • Odpowiedz
Dziś po raz pierwszy zobaczyłem korony. Piękne banknoty. Jak mnie skręca żeby sobie kiedyś pojechać do Norwegii poszwendać się. Tylko się finansowo odbiję i coś pokombinuję, słowo :D #norwegia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirki
Razem z dziewczyną planowaliśmy emigracje do Norwegii. W sumie przygotowywaliśmy się do tego dość sporo - uczyliśmy się języka(w sumie prawie dwa lata), byliśmy tam też kilka razy, żeby sprawdzić czy rzeczywiście chcemy się tam osiedlić. W związku z tym że ona skończyła studia, a ja projekt zdecydowaliśmy w czerwcu że własnie nadszedł ten długo wyczekiwany czas i........ no właśnie Trochę utknęliśmy z tematem i w związku z tym też trochę
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@izhmael: no to ja mialem podobna sytuacje co Ty, tylko wszystko odbywalo sie trzy lata temu.
spakowalismy namiot, wiekszosc rzeczy ktore mogly sie przydac w mercedesa W202 220d i przyjechalismy przez Kristiansand do Stavanger (dluga historia dlaczego, ale pasowalismy z wyksztalceniem do tego miasta). Juz nie pamietam ale chyba 3 noce w namiocie i udalo sie wynajac pokoj (teraz widze ze mielismy sporo szczescia, bo ciezko jest wynajac pokoj parze).
  • Odpowiedz
#praca #emigracja #norwegia #betonowoz

Filmu miało nie być, ale kolega @inyourface chciał zobaczyć jak wygląda czarny beton. Mało w sumie widać bo nie pomyślałem, że ktoś będzie chciał ten beton zobaczyć z bliska :D Chodzi o to, że ze względu na to, że nie ma tak dużo roboty u nas na wsi to wysłali nas do Oslo. Mamy tam też fabrykę i to
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iwarsawgirl: a idź pan do ch*ja z tym poje*anym krajem xD
za chwile by lać zaczęło a do sklepu byś dymał parenaście km
w takim klimacie tylko pić, a monopolak 2h dziennie, w większości sklepów po 19 nawet piwa nie kupisz xD
  • Odpowiedz
#muzyka #synthpop #newwave #aha #80s #90s #ciekawostkimuzyczne #norwegia #lifelikejukebox
14 września 1959 r. w norweskim mieście Kongsberg urodził się Morten Harket, współzałożyciel i wokalista zespołu a-ha oraz artysta solowy. Dzisiejszy solenizant jest posiadaczem szczególnego rekordu, w utworze "Summer Moved On" pojawia się najdłuższy pojedynczy ton osiągnięty przez europejskiego wokalistę popowego, trwa 20,2 s.
a-ha
Lifelike - #muzyka #synthpop #newwave #aha #80s #90s #ciekawostkimuzyczne #norwegia #...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#norwegia #jesien zimno, kolo podbiegunowe, przedzieranie sie przez zaspy...
32°C w sloneczku.. 25 w cieniu....
A ja zamiast na moto to do pracy o 15, pozniej szybko na kurs, z kursu na zebranie do szkoly do corki i znow do pracy...a wszystko na #motocykle wiec w sumie calkiem niezle
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dziś byłem na umówionej wizycie z banku krwi w Tynset-zarejestrowałem się przez giblod.no No więc cały blodbank wygląda na dwie sale w szpitalu i chyba pracuje tam tylko jedna pielęgniarka. Sala pobrań ma aż jedno stanowisko i ma powierzchnię chyba 6m2... Pielęgniarka bardzo miła, poprosiła o szczere i zgodne z prawdą wypisanie ankiety która jest w 80% zgodna z polską wersją jeśli chodzi o pytania. Pobrała próbkę krwi-bez rękawiczek(tylko psiknęła czymś antybakteryjnym
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piezometr: Jest tylko jedno stanowisko, umawiają na konkretną godzinę więc nie ma kolejek ani nie widzisz się z żadnym innym dawcą, podobno całą krew zużywają w tym szpitalu, a ewentualne nadwyżki są wysyłane gdzieś dalej. Wedle giblod.no w tym miesiącu zarejestrowało się 806 osóbz całej Norwegii-ile z nich się zakwalifikuje i będzie oddawać regularnie to też dobre pytanie.
  • Odpowiedz