Norwescy libertarianie stworzą prywatne miasto.
http://www.wykop.pl/link/3361397/liberstad-projekt-libertarianskiego-prywatnego-miasta-w-norwegii/

Liberstad is a project which aims to establish Norway's first private city. In a private city all property is private and all services are performed by private actors. Liberstad will be a city built on the philosophy of anarchism, the non aggression principle and private property rights.

Liberstad will not have a central council that decides how the city should develop. Instead, each individual citizen will contribute in
Kapitalis - Norwescy libertarianie stworzą prywatne miasto.
http://www.wykop.pl/link...

źródło: comment_8cXeHRfh6VNulURsDhjMc3cSWLvnCDmM.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kapitalis Ale jaką mają gwarancję, że za dwa tygodnie nie wjedzie tam armia norweska bo ktoś zaczął sprzedawać heroine a w sklepie obok można kupić ładunki wybuchowe na przecenie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
tak jak obiecałem pytanie do emigrantów o zarobki, ale w trochę innej formie #uk #norwegia #niemcy #irlandia i innych #emigracja

przy minimum jakiej pensji na rękę wróciłbyś do Polski?

  • nie jestem emigrantem/sprawdzam 33.6% (263)
  • 2000 2.6% (20)
  • 3000 6.8% (53)
  • 4000 9.7% (76)
  • 6000 10.5% (82)
  • 8000 8.8% (69)
  • 12000 5.2% (41)
  • 16000 9.5% (74)
  • jeszcze więcej 7.0% (55)
  • za żadne pieniądze nie wrócę 6.3% (49)

Oddanych głosów: 782

  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#norwegia #emigracja
Dzis wlasnie dostalem zaproszenie od znajomego na wyprawe do Svalbardu.
Okazalo sie, ze koles jest przewodnikiem, majacym domek nad Tempelfjorden.
Sprawa do rozwazenia, foki, gory lodowe, orki i wielkie ryby ktore mozna lowic.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PMV_Norway: Też pracowałem do 1.30 w sumie przy montażu dźwigu kolumnowego. I też mam weekend-do jutra bo w sobotę znowu korzystać z braku produkcji czyli pracować... Wczoraj-dziś strzeliło mi 17.5h w pracy-chyba mój rekord.
  • Odpowiedz
@lehooleh: byłem w tym roku na wycieczce autem przez całą Rumunię. Ogólnie w każdym kraju można znaleźć sporo takich miejsc, osobliwych, w Rumunii zdarzało się że każda osobna wioska miała swój mały unikatowy folklor, jakiś drobiazg którym odróżniają się od reszty, naprawdę super to wygladalo, na koniec byłem przez tydzień w Eforie Sud, zaraz obok miejscowości podanej przez ciebie i szczerze to nic o niej nie słyszałem.
  • Odpowiedz
@lehooleh: pierwsze z brzegu: Czechy: skalne miasto adrspah, przełom laby wraz z częścią niemiecka, Morawski Kras, czeski krumlov, mikulov wraz z lednice, karlove wary
Austria: grossglocknerstrasse, halstatt, jako przystanki Salzburg, graz, Słowacja słowacki raj, miasteczka wzdloz kolejki Poprad- Tatry, Węgry: miszkolec skalny aquapark, Dolina pięknej panny w egerze, tichany nad Balatonem, Niemcy od naszej strony, Drezno, miśnia, szwajcaria saksonska/polabska, spreewald, Rugia z binz i parkiem narodowym jasmund. Nie chcę mi
  • Odpowiedz
#uberoslo
Jak trzej muszkieterowie ()
Na trasie złapałem 2 inne tesle, jedna na szwedzkich i jedna na norweskich blachach. Trochę naginaliśmy ograniczenia prędkości, ale spoko sie jechało.
Godzina 18:45 navi pokazuje ze przybędę na 23:13
oby się udało
#tesla #norwegia #zagranico
localgoodness - #uberoslo 
Jak trzej muszkieterowie ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ 
Na trasie złapałem 2 in...

źródło: comment_KJbYi0U6zrVAEYPNpGsw2HqQkUTif8uy.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@localgoodness: Jak to jest z tą Teslą? Każdy wariant ma tak szalone przyspieszenie? Jeśli tak to albo okropnie to drenuje baterię, albo Norwegowie nie czerpią przyjemności z posiadanego samochodu bo jeszcze ani razu nie widziałem żeby ktoś wdepnął w podłogę w Tesli podczas gdy kilkanaście razy zdażyło mi się tu poszarżować z innymi kierowcami.
  • Odpowiedz
oczywiście że cieknie. Ale nie bardzo


@PMV_Norway: Czyli tak jak być powinno!
Jutro pełnia... jutro płynę, jaram się jak gwizdek. Choć nie daleko, ale zawsze na żaglach.
  • Odpowiedz
@maciek_gi: Samej pracy miesiecznie nie ma duzo, ot od czasu do czasu trzeba sprzatnac, zrobic jakies dorazne naprawy w zaleznosci co wyjdzie. Wiecej plywania w sumie. Powiedzmy, ze pracy jest tydzien na trzy tygodnie plywania.
Jacht nadaje sie do przejscia Atlantyku, Co pokazala jedna kobietka przeplywajac swiat dookola na takim jachcie
Najdalej Flekkefjord-Oslo-Flekkefjord 240Mm w jedna strone
VHF, ploter, echosonda, reflektor radarowy (pasywny) autopilot
Ten jacht jest za maly by
  • Odpowiedz