Obliczeni kosztów jest trudne, ponieważ zależą od posiadanych budynków i zaplecza paszowego. Wydajność od 300 kg miesięcznie (rasy bardziej prymitywne) poprzez 600 kg miesięcznie (HF żywiony na średnim poziomie) do ponad 1 tys kg/miesiąc (intensywnie żywiony HF).
  • Odpowiedz
Węgrzy i mirablowie - czy mnie coś ominęło? Jeszcze całkiem niedawno kupowałem masło po 3.89 (mówimy o tym 82%). Teraz najtańsze jest po 4.99, a miejscami nawet po 6zł. W Tesco wczoraj całe półki puste, wszystko wykupione. Mleko kosztowało 1.89, teraz 2.19. Czy coś się wydarzyło, co mi umknęło? Przecież nie ma ani suszy, ani powodzi, ani bydła nie wybijają. Jakieś nowe podatki? Czegoś nie wiem? Mam robić zapasy?
#zywnosc
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Nie polecam "Masła Pitnego Kibica" od Mlekovii. Spodziewalem sie lekkiego maslanego napoju a dostalem litr ciężkieją i gęstej "zupy" z wyraznymi grudkami masła. Jedno z gorzej zainwestowane 4.39 zł
#jedzenie #maslo #nabial #jedzzmirko
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie ogarniam. Na wieczku jogurtu jest logo Somlek Sokółka, a na etykiecie Spółdzielnia Mleczarska "MLEKPOL" w Grajewie, Odział ZPM w Augustowie.

Sokólski jogurt wyprodukowany przez grajewską firmę w Augustowie lol.

#nabial
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach