Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy i porady. Mam babcię lat ok 88, która mieszka sama na wsi zabitej dechami. Jest schorowana i jakiś czas temu zmarła osoba, która się nią głównie zajmowała (zakupy, itp). Ja mieszkam kilkaset km od niej, a w sąsiednim mieście jej córka (mieszka w bloku sama i ma wolne 2 pokoje), choć często jeździ kilkaset km do syna pomagać przy wnuku. Generalnie babka od zawsze była "trudna" i nikt jej nie lubi.

No i pytanie. Jakie świadczenia jej przysługują od gminy, KRUS-u, itp. instytucji? Jadę do gminy za kilka dni, ale chciałbym się przygotować do rozmowy, aby mnie nie spławili.

P.S. Za bardzo nie widzę popularnych tagów pod które mógłbym to wrzucić, więc jeśli ktoś z Was na jakiś wpadnie to dajcie znać.

#rodzina #niewiemjaktootagowac #pomocy #nfz #mops #socjal
  • 3
  • Odpowiedz
@marian1881: napewno będzie to wymagać współpracy babci, nic na siłę się nie załatwić, najlepiej iśc albo nawet zadzwonić do OPS pod który podlega babcia i powiedziec jaka jest sytuacja. można ubiegać się o różna świadczenia finansowe jak i nie finansowe. napewno babci przydała by się usługi opiekuńcze z OPS, można rozważyć DPS, nwm jaka babcia ma emeryture, stosunkowo do tego idzie wiele innych świadczeń jbc napisz na priv
  • Odpowiedz