Mirki, w jakie fajne gry można grać na chromebooku? Słyszałem coś o Heroesach, ale to chyba trzeba coś kombinować. W sklepie play widziałem GTA 3 i GTA VC, ale nie wiem, czy to nie są przypadkiem porty do sterowania palcem po ekranie? Macie jakieś propozycje?

8GB RAM, Celeron n5100
#chromebook #chromeos #android #linux #gry
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JohnnyBezEn: Jeśli chodzi o gry z serii GTA to grałem kiedyś w GTA III na smartfonie z Androidem i wysuwaną klawiaturą QWERTY (Motorola Droid 4) i na pewno działało w tej grze sterowanie klawiaturą (a nawet kody). Nie działało za to w GTA SA (po naciśnięciu dowolnego klawisza obraz zaczynał się kręcić dookoła). GTA VC chyba nie testowałem w ten sposób.

nie wiem, czy to nie są przypadkiem porty do
  • Odpowiedz
Z cyklu użyszkodnik Windowsa przesiada się na Pingwina :P
Mam serwer nas z paroma usługami typu samba, transmission ( do pobierania torrentów), jellyfin ( do puszczania filmów przez neta), photoprism do katalogowania zdjęć. Mam też kilku użytkowników wiadomo root, admin1, admin2 (bo zdalnym pulpitem nie można być zalogowany jako admin1 bo ten jest już zalogowany, no i użytkownik www-data wiadomo.

Mam następujące foldery na dysku zewnętrznym:
Zdjęcia
Torrenty
niebadzogrem - Z cyklu użyszkodnik Windowsa przesiada się na Pingwina :P 
Mam serwer ...

źródło: tux_question

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niebadzogrem: odpowiedzią na twe bolączki jest ACL, który trzeba włączyć w sambie:
vfs objects = acl_xattr
map acl inherit = yes

uprawniania nadaje się poprzez setfacl
na folderze na
  • Odpowiedz
@niebadzogrem: userzy admin-1 admin-2 powinni należeć do jednej grupy.
Tworzysz grupę np. o nazwie admini poleceniem
groupadd admini
Potem dodajesz do niej tych userów:
usermod -a -G admini admin1
usermod -a -G
  • Odpowiedz
@wierzgontycymbale: Aaa, no i jak wszystko będzie gotowe, to oczywiście restart kompa z podpiętym Pendrivem i nim się jeszcze uruchomi, to trzymaj cały czas przycisk option (⌥). Później wszystko masz napisane po polsku. Pewnie będzie konieczny format, bo to starsza wersja. Jak masz jakieś ważne pliki i programy, to możesz sobie wcześniej Time Machine przygotować na zewnętrznym HDD.

ok dzięki, szukam tych kompatybilnych z aktualną wersją systemu

To szukaj na
  • Odpowiedz
Szukam jakiegoś artykułu o budowaniu paczek deb. Chodzi o tworzenie skrótow dla gnome głównie.

Miałem taki całościowy wpis na blogu ale zamknąłem kartę i nie mogę znaleźć. #linux
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anony jest postęp :P
Nauczyłem się by na macu mieć aplikacje w trybie pełnoekranowym i używać trzech palcy na gładziku by się przełączać między nimi w lewo/prawo, jest to zarąbiście wygodne :P windowsa będę używał tylko pod grafikę, chyba że jest sposób by stary bamboo CTL 460 działał jak pod windowsem. Niestety parallel tu zawodzi, sterowniki do maka też, rysuje jak k00pa, jakby co to jestem otwarty na zmianę modelu, jeśli ktoś
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bo może ktoś wie


@wierzgontycymbale: To tak jakbyś na forum Forda pytał się czy ktoś wie jak zaprogramować komputer pokładowy w nowym Golfie. W końcu i to i to samochód nie?

macOS to inny system i duża część Linuksiarzy nie miała z nim wcale do czynienia, więc nie będzie wiedzieć jak ci pomóc. Podejrzewam, że cześć z nich pewnie nawet tego systemu nie lubi i nie chce mieć z nim
  • Odpowiedz
po kilku latach z windowsem/macos wróciłbym do pracy na #linux . Pytam pod kątem pracy w #java #jvm oraz sporadycznego grania poprzez #steam

jakie teraz distro jest "fancy" i ma fajne ficzery out-of-box( np fajna grafika w terminalu gdy chcemy info o sprzecie/systemie w #archlinux :D)

na wstępie odrzucam ubuntu, bo gnome mi nie pasuje oraz archa bo chyba za duży próg
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@glos_zenady: jak gnome nie pasuje to Fedora KDE (Fedora to profesjonalne, stabilne, bezpieczniejsze od ubuntu out-of-the-box distro w którym jako pierwsze wlatują nowinki techniczne a KDE to najpotężniejsze środowisko desktopowe)
  • Odpowiedz
Jak ktoś się zastanawia czy wziąć maka to napiszę wam konkretną recenzje [dla bystrzaków]

Co na plus;
Sprzęt ma ogarnięty system pod siebie
Boot camp do dual boota z windowsem jest zautomatyzowany i śmiesznie prosty do zrobienie, jednak trzeba wyłączyć kompa i przytrzymać alt /ten znaczek z zygzakiem przy bootowaniu by doszło do wyboru maka lub windy, zapewne można to ogarnąć ale u mnie to działa w ten sposób.
Parallels kosztuje grosze a jest tysiąc
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trzeba zapoznać się z systemem i ustawić skróty

@wierzgontycymbale: a nie lepiej nauczyć się skrótów i się do nich przyzwyczaić? Skoro zmienia się system, to po co robić to nas pół gwizdka? To dobre (co najwyżej) na początek, gdy nie jesteśmy pewni wyboru.
  • Odpowiedz
@wierzgontycymbale: Linuksiarze z Protonem (oparty na Wine) odpalają najnowsze gierki z wydajnością niewiele gorszą od Windowsa. Ty na Parallels możesz sobie co najwyżej odpalić paro letnie gry i to pod warunkiem że nie używają chociażby Direct3D 12, bo tego Parallels wcale nie obsługuje.

Tak więc nie, Wine (ze szczególnym naciskiem na Protona) jest o wiele lepsze do gier niż Parallels.
  • Odpowiedz
@wierzgontycymbale: Jądro Linux + rozwiązania oparte na Wine to technologicznie kilka poziomów wyższa liga niż Parallers. Tam chodzi o kwestie architektury tego + na poziomie kernela a tym Mac zbytnio nie może się popisać. Póki co tylko Ci się wydaje, że Parallers takie zajebiste, bo porównałeś to na małej próbce danych. To całkowicie inne rozwiązania jakbyś porównywał traktora z kołami od pociągu do pociągu TGV. (Wine to jest takie TGV,
  • Odpowiedz
#chomikuj #telegram #linux Czy ktoś już sobie poradził ze ściąganiem zbiorczym całych folderów i zachowaniem oryginalnych nazw plików za pomocą czomikbota i komendą curl albo wget na linuxie?
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

eh anony, co zrobić żeby na windowsie 10 edge mi synchronizowało wszystko? Na mac osie od razu wszystko załadowało a po boot campie i zalogowaniu się do aktywowanego windowsa 10 już nic, resetowałem synchronizacje, usuwałem użytkownika z przeglądarki, wylogowywałem się i nic, jakieś pomysły? firefox też nie synchronizuje

#windows #linux #pcmasterrace
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach