Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 5
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
@P-v-E: Hue hue, co ludzie dla atencji są w stanie zrobić. Dobrze ze folderu z peselm w nazwie nie ma na tym ładnym pulpicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z cyklu użyszkodnik Windowsa przesiada się na Pingwina :P
Mam serwer nas z paroma usługami typu samba, transmission ( do pobierania torrentów), jellyfin ( do puszczania filmów przez neta), photoprism do katalogowania zdjęć. Mam też kilku użytkowników wiadomo root, admin1, admin2 (bo zdalnym pulpitem nie można być zalogowany jako admin1 bo ten jest już zalogowany, no i użytkownik www-data wiadomo.
Mam następujące foldery na dysku zewnętrznym:
Zdjęcia
Torrenty
Mam serwer nas z paroma usługami typu samba, transmission ( do pobierania torrentów), jellyfin ( do puszczania filmów przez neta), photoprism do katalogowania zdjęć. Mam też kilku użytkowników wiadomo root, admin1, admin2 (bo zdalnym pulpitem nie można być zalogowany jako admin1 bo ten jest już zalogowany, no i użytkownik www-data wiadomo.
Mam następujące foldery na dysku zewnętrznym:
Zdjęcia
Torrenty
źródło: tux_question
Pobierz@niebadzogrem: odpowiedzią na twe bolączki jest ACL, który trzeba włączyć w sambie:
vfs objects = acl_xattr
map acl inherit = yes
uprawniania nadaje się poprzez setfacl
na folderze na
vfs objects = acl_xattr
map acl inherit = yes
uprawniania nadaje się poprzez setfacl
na folderze na
@niebadzogrem: userzy admin-1 admin-2 powinni należeć do jednej grupy.
Tworzysz grupę np. o nazwie admini poleceniem
groupadd admini
Potem dodajesz do niej tych userów:
usermod -a -G admini admin1
usermod -a -G
Tworzysz grupę np. o nazwie admini poleceniem
groupadd admini
Potem dodajesz do niej tych userów:
usermod -a -G admini admin1
usermod -a -G
@wierzgontycymbale: tysiąc osob Ci pisało w poprzednim wątku co robić to zamiast poczytać zakładasz nowy wpis
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@wierzgontycymbale: Gdybyś miał jednak problem pobrać macOS Big Sur (w co wątpię), to jest alternatywne podejście. Pobierz OpenCore Legacy Patcher (jednak nie będziesz nic patchował), wrzuć do folderu z aplikacjami i odpal.
Następnie wybierz Create macOS installer > Download macOS installer > Show all available installers > i znajdź macOS 11.6
Następnie wybierz Create macOS installer > Download macOS installer > Show all available installers > i znajdź macOS 11.6
źródło: Zrzut ekranu 2023-04-21 o 16.59.02
Pobierz@wierzgontycymbale: Aaa, no i jak wszystko będzie gotowe, to oczywiście restart kompa z podpiętym Pendrivem i nim się jeszcze uruchomi, to trzymaj cały czas przycisk option (⌥). Później wszystko masz napisane po polsku. Pewnie będzie konieczny format, bo to starsza wersja. Jak masz jakieś ważne pliki i programy, to możesz sobie wcześniej Time Machine przygotować na zewnętrznym HDD.
To szukaj na
ok dzięki, szukam tych kompatybilnych z aktualną wersją systemu
To szukaj na
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@wierzgontycymbale: Ja lubię maka, McChicken jest bardzo dobry, tak samo cheesburgery lubię
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@wierzgontycymbale: Ja rozumiem, że MacOS modny, ale po prostu kup se kompa z MacOS, a nie upodabniasz Linuksa
@wierzgontycymbale: chodzi szybko jak mac?
- 0
Szukam jakiegoś artykułu o budowaniu paczek deb. Chodzi o tworzenie skrótow dla gnome głównie.
Miałem taki całościowy wpis na blogu ale zamknąłem kartę i nie mogę znaleźć. #linux
Miałem taki całościowy wpis na blogu ale zamknąłem kartę i nie mogę znaleźć. #linux
Anony jest postęp :P
Nauczyłem się by na macu mieć aplikacje w trybie pełnoekranowym i używać trzech palcy na gładziku by się przełączać między nimi w lewo/prawo, jest to zarąbiście wygodne :P windowsa będę używał tylko pod grafikę, chyba że jest sposób by stary bamboo CTL 460 działał jak pod windowsem. Niestety parallel tu zawodzi, sterowniki do maka też, rysuje jak k00pa, jakby co to jestem otwarty na zmianę modelu, jeśli ktoś
Nauczyłem się by na macu mieć aplikacje w trybie pełnoekranowym i używać trzech palcy na gładziku by się przełączać między nimi w lewo/prawo, jest to zarąbiście wygodne :P windowsa będę używał tylko pod grafikę, chyba że jest sposób by stary bamboo CTL 460 działał jak pod windowsem. Niestety parallel tu zawodzi, sterowniki do maka też, rysuje jak k00pa, jakby co to jestem otwarty na zmianę modelu, jeśli ktoś
To super, ale po co tagujesz ciągle #linux? System który używasz nie ma z Linuksem nic wspólnego.
bo może ktoś wie
@wierzgontycymbale: To tak jakbyś na forum Forda pytał się czy ktoś wie jak zaprogramować komputer pokładowy w nowym Golfie. W końcu i to i to samochód nie?
macOS to inny system i duża część Linuksiarzy nie miała z nim wcale do czynienia, więc nie będzie wiedzieć jak ci pomóc. Podejrzewam, że cześć z nich pewnie nawet tego systemu nie lubi i nie chce mieć z nim
25
Ubuntu 23.04 już dostępne - co takiego wprowadza?

Ubuntu 23.04 Lunar Lobster już jest! Co nowego wprowadzono?
z- 34
- #
- #
- #
- #
- #
- #
po kilku latach z windowsem/macos wróciłbym do pracy na #linux . Pytam pod kątem pracy w #java #jvm oraz sporadycznego grania poprzez #steam
jakie teraz distro jest "fancy" i ma fajne ficzery out-of-box( np fajna grafika w terminalu gdy chcemy info o sprzecie/systemie w #archlinux :D)
na wstępie odrzucam ubuntu, bo gnome mi nie pasuje oraz archa bo chyba za duży próg
jakie teraz distro jest "fancy" i ma fajne ficzery out-of-box( np fajna grafika w terminalu gdy chcemy info o sprzecie/systemie w #archlinux :D)
na wstępie odrzucam ubuntu, bo gnome mi nie pasuje oraz archa bo chyba za duży próg
@glos_zenady: jak gnome nie pasuje to Fedora KDE (Fedora to profesjonalne, stabilne, bezpieczniejsze od ubuntu out-of-the-box distro w którym jako pierwsze wlatują nowinki techniczne a KDE to najpotężniejsze środowisko desktopowe)
@glos_zenady: manjaro + kde
Jak ktoś się zastanawia czy wziąć maka to napiszę wam konkretną recenzje [dla bystrzaków]
Co na plus;
Sprzęt ma ogarnięty system pod siebie
Boot camp do dual boota z windowsem jest zautomatyzowany i śmiesznie prosty do zrobienie, jednak trzeba wyłączyć kompa i przytrzymać alt /ten znaczek z zygzakiem przy bootowaniu by doszło do wyboru maka lub windy, zapewne można to ogarnąć ale u mnie to działa w ten sposób.
Parallels kosztuje grosze a jest tysiąc
Co na plus;
Sprzęt ma ogarnięty system pod siebie
Boot camp do dual boota z windowsem jest zautomatyzowany i śmiesznie prosty do zrobienie, jednak trzeba wyłączyć kompa i przytrzymać alt /ten znaczek z zygzakiem przy bootowaniu by doszło do wyboru maka lub windy, zapewne można to ogarnąć ale u mnie to działa w ten sposób.
Parallels kosztuje grosze a jest tysiąc
@wierzgontycymbale: z tym bootcampem to chyba nie mówisz o nowych macach
Trzeba zapoznać się z systemem i ustawić skróty
@wierzgontycymbale: a nie lepiej nauczyć się skrótów i się do nich przyzwyczaić? Skoro zmienia się system, to po co robić to nas pół gwizdka? To dobre (co najwyżej) na początek, gdy nie jesteśmy pewni wyboru.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@wierzgontycymbale: Linuksiarze z Protonem (oparty na Wine) odpalają najnowsze gierki z wydajnością niewiele gorszą od Windowsa. Ty na Parallels możesz sobie co najwyżej odpalić paro letnie gry i to pod warunkiem że nie używają chociażby Direct3D 12, bo tego Parallels wcale nie obsługuje.
Tak więc nie, Wine (ze szczególnym naciskiem na Protona) jest o wiele lepsze do gier niż Parallels.
Tak więc nie, Wine (ze szczególnym naciskiem na Protona) jest o wiele lepsze do gier niż Parallels.
@wierzgontycymbale: Jądro Linux + rozwiązania oparte na Wine to technologicznie kilka poziomów wyższa liga niż Parallers. Tam chodzi o kwestie architektury tego + na poziomie kernela a tym Mac zbytnio nie może się popisać. Póki co tylko Ci się wydaje, że Parallers takie zajebiste, bo porównałeś to na małej próbce danych. To całkowicie inne rozwiązania jakbyś porównywał traktora z kołami od pociągu do pociągu TGV. (Wine to jest takie TGV,
- 16
konto usunięte via Wykop
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Na windowsie może działać bez VM. Możliwe że obiło ci się o uszy coś takiego jak WSL 2
@LazyInitializationException: xD
Tak szczerze to jedyna rzecz jaka mi się podoba w maku to nieironicznie ładowarka tym lightningiem. To powinno być standardem imo, zwykły magnes a ładuje i jest wygodny.
#windows #pcmasterrace #linux #ios #apple
#windows #pcmasterrace #linux #ios #apple
@wierzgontycymbale: a nie MagSafe czasem?
@wierzgontycymbale: Możesz kupić USB-C z magnetyczną końcówką XD
uhhh ale powiem wam że windows 10 pod makiem pro z 2015 jednak działa płynniej i szybciej od mac osa, i to widać
#windows #ios #linux #apple #pcmasterrace
#windows #ios #linux #apple #pcmasterrace
ten moment gdy masz macbooka ale siedzisz na windowsie bo apple nie umie zrobić systemu na którym działają sterowniki w starszej wersji xDDDDDDDDDDDD [najnowsze mimo instalacji i restartu nie działają xD]
#windows #ios #linux #apple #pcmasterrace
#windows #ios #linux #apple #pcmasterrace
@wierzgontycymbale *na bieda gruzie MacBooku. *z gruzowymi peryferiami dla biedaków Polaków.
A wystarczyło dopiąć tylko odpowiedniego kexta.
A wystarczyło dopiąć tylko odpowiedniego kexta.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
eh anony, co zrobić żeby na windowsie 10 edge mi synchronizowało wszystko? Na mac osie od razu wszystko załadowało a po boot campie i zalogowaniu się do aktywowanego windowsa 10 już nic, resetowałem synchronizacje, usuwałem użytkownika z przeglądarki, wylogowywałem się i nic, jakieś pomysły? firefox też nie synchronizuje
#windows #linux #pcmasterrace
#windows #linux #pcmasterrace
























8GB RAM, Celeron n5100#chromebook #chromeos #android #linux #gry