#vim #linux #freebsd #openbsd #netbsd
Zainstalowałem sobie do Vima wtyczkę dodającą fajną funkcjonalność, a'la wiki. Można pisać i robić podstrony, do których łatwo da się nawigować poprzez Enter. Wychodzi coś a'la vimowa strona internetowa. Fajna wtyczka do spisywania myśli, opowiadań i dzielenia wszystkiego na podstrony.
Wtyczka zapisuje strony wiki w folderze, który jest ustawiony w 'g:wikiroot'. To znaczy, że z dowolnego folderu mamy
Zainstalowałem sobie do Vima wtyczkę dodającą fajną funkcjonalność, a'la wiki. Można pisać i robić podstrony, do których łatwo da się nawigować poprzez Enter. Wychodzi coś a'la vimowa strona internetowa. Fajna wtyczka do spisywania myśli, opowiadań i dzielenia wszystkiego na podstrony.
Wtyczka zapisuje strony wiki w folderze, który jest ustawiony w 'g:wikiroot'. To znaczy, że z dowolnego folderu mamy























wybieram
- na górze stawiasz kontener szyfrowany LUKS <-- zapewnia Ci szyfrowanie dysku, jakbyś np. zgubił kompa nikt nie odczyta twoich danych
- w tym kontenerze LUKS stawiasz sobie LVM <-- zapewnia Ci łatwe tworzenie partycji i ich modyfikowanie, zarządzanie rozmiarem, rozszerzanie. Do tego wspiera Ci migawki do szybkiego backupu