Belabox tj streaming 1080P i bonding LTE uruchomiony :)

Belabox zainstalowany na Nvidia Jetson nano 4gb ram + karta wifi intel, do tego camlink 4k oraz Sony action cam A3000, jeden modem usb huawei, drugie łącze tethering przez wifi do iPhone 8plus.
Bramka SRTLA posadzona na raspberry pi 3b (ubuntu serwer + kompilacja srtl relay z belabox), wykorzystuje swoje łącze.
Dojdzie do tego OBS Studio na laptopie z konfiguracja automatycznej zmiany scen przy zaniku transferu
Pan_Slon - Belabox tj streaming 1080P i bonding LTE uruchomiony :)

Belabox zainstalo...

źródło: belabox

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Bitszkopt: jetson 772 zł, kamerka 850zł, modem 75zł, plus jakieś ~200 zł na duperele, camlinka miałem, pewnie 2 tys przekroczę łącznie.

Tak teraz będę się zabierał za OBS, chciałem to postawić na macbook z m1 ale kurcze natywnie wszystko pod intel/windows przez co dwa razy więcej zabawy mam i chyba jakiś komputerek z win uruchomie bo będzie szybciej
  • Odpowiedz
Rzecz o którą nikt nie prosił, a każdy chciał.

Jeśli tak jak ja jesteście fanem (przynajmniej potencjalnym) zrobienia ze smartfona komputera, to dobra wiadomość. Udało mi się przenieść na Termuksa aplikację "xpenguins"

To ta apka, w której pingwiny chodzą Wam po pulpicie.

Termux
fervi - Rzecz o którą nikt nie prosił, a każdy chciał.

Jeśli tak jak ja jesteście fa...

źródło: Screenshot_20230711-200735

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
A co ty tu robisz, nie jesteś na tym tym tym jak mu tam?


@walenty-merkel: Jestem na wielu platformach

@L3gion Są zajawkowicze co tak mają. Ja tak mam na wyjazdy. Po prostu brać dużego laptopa na np. 2-3 dni jak jadę do firmy nie chce mi się, biorę takiego małego lapdocka, smartfon i jazda.

Natomiast wydaje mi się, że trzeba być Linuksiarzem, by z tego korzystać. Z Androidowych desktop
  • Odpowiedz
Dzien Dobry wszystkim. Potrzebuje stworzyc wirtualana maszyne( hyper v na windowsie) na ktorej chcialbym odpalic linuxa. Klopot w tym, ze totalnie jestem zielony w tym temacie i tu potrzebowalbym rady, ktory linux jest najlatwiejszy w obsludze. Wiem, ze jest sporo wersji i niektore nie naleza do najlatwiejszych. Linuxa potrzebuje, zeby odpalic program OpenFOAM, ktory to na windowsa nie istnieje.
Wybaczcie za brak polskich znakow.
#linux #pytaniedoeksperta #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

instalowałem przez "dodaj drukarkę". Tak to powinno działać. Mamy 2023 rok a ppd dla mojej drukarki jest datowany na 2017 więc to żadna nowość. I do tej pory jak coś tam sobie chciałem druknąć, to działało a dzisiaj to już nawet reset CUPSa nie odwieszał komunikacji i musiałem drukarkę zrestartować Kto to widział


Poza tym pod windą działa ;-)


@krytyk__wartosciujacy: ale to masz pretensje do wyboru drukarki czy OSa?
trzeba
  • Odpowiedz
Czy na linuxie konkretnie Lubuntu można zrobić tak, ze wciśnięcie fizycznego przycisku laptopa najpierw zamyka okno przeglądarki(np. jakieś makro uruchamiające CTRL + Q) a następnie wyłącza komputer? Jeśli przeglądarka jest "ubijana" to po ponownym włączeniu nie przechodzi na ustawioną stronę startową a wyświetla komunikat z pytaniem o przywrócenie poprzedniej sesji.

#linux #komputery #informatyka #it
#pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Jak uruchamiasz program z linii poleceń to dodajesz argument, np chrome --hide-crash-restore-bubble
2. Uruchamiajac terminal i wpisując chrome --disable-session-crashed-bubble
Skrót na pulpicie też ma taką linijkę, które zaczyna się od Exec=. Dodajesz na końcu ten parametr --disable-itd.

3. To chyba jakiś mocny workaround. Któraś z poprzednich dwóch metod powinna zadziałać.

W ogóle to dlaczego Ci ta wiadomość przeszkadza? Co próbujesz zrobić? To jakis kiosk? Bot?
  • Odpowiedz
#linux
Apache2 jest uposledzony czy co? Mam stronke na jekyllu, w tle leci webm, na github pages dziala, na jekyll serve dziala, a na apaczu nie, jak wejde po sciezce do tego webma co lezy na tym apaczu to tez odtwarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hejka #linux

Mam legiona 5 15ACH6H (R5 5600H/RTX3060) i ostatnio w końcu przeszedłem na po prostu #manjaro (v. 22.1) z dual boota. Potrzebowuję jednak nadal czasami skorzystać z windowsa (programy CAD i gierki), więc postawiłem na #kvm i passthrough. Napotkałem jednak problem przy konfiguracji - mianowicie po zmianach (i rebootach) w bootloaderze i vfio gpu nie chce przejść z non-free sterowników od Nvidii na vfio, a
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiecie może o co chodzi? Bo Botland sprzedaje Raspberry Pi 4B 1GB RAM w cenie 190 zł.


@szokiniedowierzanie: bo to jakaś ultrabieda wersja, jak 4B wychodziło to miało być tylko 2/4/8GB ram, a tu z racji absurdalnych cen itp - puścili skądś 1GB... Niby jest taniej,ale jak ktoś jest świadomy i wie co robi -to fajnie. A wiele starszych softów/firmware krojonych na 4B z założeniem "pewnie będzie conajmniej te 2GB,
  • Odpowiedz
@keep_it_real: Imho z tego co wiem bezpośrednio login i hasło mają tylko do kilku stron, ale powinna zadziałać opcja --cookies-form-browser <nazwa przeglądarki> (trzeba być na niej zalogowanym)

Cookies from browser: Cookies can be automatically extracted from all major web browsers using --cookies-from-browser BROWSER[+KEYRING][:PROFILE][::CONTAINER]


src: https://github.com/yt-dlp/yt-dlp#:~:text=Cookies%20from%20browser%3A%20Cookies%20can%20be%20automatically%20extracted%20from%20all%20major%20web%20browsers%20using%20%2D%2Dcookies%2Dfrom%2Dbrowser%20BROWSER%5B%2BKEYRING%5D%5B%3APROFILE%5D%5B%3A%3ACONTAINER%5D
  • Odpowiedz
#linux #sxiv #freebsd #naukait

Dzisiaj chcę zaprezentować minimalistyczny i bardzo lekki program do przeglądania obrazów - sxiv. W razie czego sxiv ma swojego forka o nazwie nsxiv. Bardzo polecam wszystkim, którzy nie tylko szukają lekkiej i estetycznej przeglądarki obrazów, ale także umieją pisać skrypty lub korzystają z dmenu/rofi.

Na zrzucie ekranu okno programu nsxiv z miniaturkami tapet oraz na dole postanowiłem zaprezentować menu rofi, którym robie
psiversum - #linux #sxiv #freebsd #naukait

Dzisiaj chcę zaprezentować minimalistyczn...

źródło: sxiv

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co można robić w terminalu, aby się lekko podszkolić? Przerobiłem większość darmowych poradników na necie, ale wciąż mi mało.
#linux
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kuba3k: nauka dla samej nauki jest trochę bez sensu.

Korzystać na codzień, ale z konkretnymi zadaniami np automatyzacją pewnych czynności, automatyzacją usług, wdrożeń itp.

Ja z shella np zawsze korzystam gdy cokolwiek musze sobie zautomatyzować np jakąś prace na tekście lub podziałać na masie plików.

Co do zadań to miałem kiedyś jakaś spoko listę. Są też w necie gry w shellu typu fabularne/detektywistyczne, gdzie musisz ogarnać shellowe komendy by ogarnąc
  • Odpowiedz
Czy elementaryos jeszcze żyje czy tylko się jeszcze rusza?

Nie słyszę o nim w mainstream, nie widzę super funkcji, ostatnie wydanie robili 1,5 roku, a po github na oko latają w połowie boty podbijające wersję.

Ktoś coś wie czy tylko gadam głupoty?

#linux
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pyroxar: odbiło im. Instalacja aplikacji tylko Flatpak z ich sklepu który uważają za bezpieczne tzn. nic tam nie ma nawet Firefoxa.
Jak chcesz zainstalować czego nie ma to instalujesz przez https://flathub.org/ i wyskakuje komunikat CZY ABY NA PEWNO JESTEŚ TEGO PEWIEN?

Aha ich sklep z aplikacjami wywala się, domyślna przeglądarka Epiphany albo się nie uruchamia w ogóle albo zamknie się sama, domyślny odtwarzacz muzyki nawet nie ma importu muzyki trzeba
  • Odpowiedz
Wiem że beka ze mnie, ale czy ktoś jest w stanie mnie poprowadzić przez open core legacy patcher w maku? Uaktualniłem system tym sposobem przez pen drive'a tylko że teraz bez tego pendrive'a system się nie odpali xDDD musi być wsadzony pendrive na którym jest patcher, musi być przy starcie wciśnięty klawisz alt/function by wybrać dysk z systemem xD i teraz co ja mam poradzić mireczki kochane, jak zrobić by system startował
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cholerni leniwi producenci kończą wsparcie dla 14 letniego systemu, czy nie widzicie że od 2009 nie było żadnego poważnego postępu w sprzęcie?? WAKE UP SHEEPLE!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#linux to jednak idealny system dla takich ludzi. Instalujesz typkowi XFCE czy iceWM aby poczuł się jak za dawnych lat a tak naprawdę śmiga na najnowszym Debianie. Nie ma nic gorszego od technologicznego analfabety któremu wydaje się
L3gion - Cholerni leniwi producenci kończą wsparcie dla 14 letniego systemu, czy nie ...

źródło: Screenshot 2023-07-05 at 12-12-16 Korzystasz z Windows 7 lub 8 Ważna informacja od Mozilli

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cholerni leniwi producenci kończą wsparcie dla 14 letniego systemu, czy nie widzicie że od 2009 nie było żadnego poważnego postępu w sprzęcie?? WAKE UP SHEEPLE!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@L3gion: Jest to ogólnie wbrew pozorom prawda. Jasne, że sprzęt jest lepszy, szybszy i bezpieczniejszy. Ale de facto nie ma rewolucji, która wymaga przejścia na nowszy sprzęt, więc nie dziwię się, że ludzie narzekają.

#linux
  • Odpowiedz
Jaka dystrybucja linuxa na bardzo starego laptopa z 2008r który ma służyć tylko i wyłącznie do włączenia przeglądarki w autostarcie i obejrzenia transmisji na YouTube?

Problem jest w tym, że domyślne sterowniki różnych systemów(testowałem Chrome Flex, Xubuntu, Mint) nie działają z kartą sieciową. Można to naprawić jak poniżej.
Obecnie laptop działa na Linuxie Mint xfce, super szybko się uruchamia i działa jak trzeba za wyjątkiem wyskakującego okienka z informacją o aktualizacjach pomimo włączonych automatycznych
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@rotszyld

będzie ale w przyszłym roku też ff esr przestanie być aktualizowany na w7

To już lepiej niech zostanie Lubuntu, działa bardo dobrze jak na taki Core 2 Duo i 3GB RAM. Chrome z ublockiem na tak rozbudowanych stronach jak onet też jest całkiem używalny.

Dziś jeszcze popatrzę czy mozna jakoś ustawić automatyczne aktualizacje i tak to zostawię.
  • Odpowiedz