Wszystko
Najnowsze
Archiwum
511
Holendrzy żądają odszkodowania od firmy Avast

Ponad 435 milionów użytkowników, w tym 5 milionów Holendrów, miało w ostatnich latach zainstalowane oprogramowanie antywirusowe firmy Avast. Jak się okazało, firma przez lata wykorzystywała swoje skanery do gromadzenia danych o użytkownikach, które następnie sprzedawane były dużym firmom.
z- 103
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 4
@gacek_w Mam tak samo. Dawniej kilka lat na Ubuntu i Linux Mint, ale denerwowały mnie coraz bardziej zdarzające się regresje (błędy) po aktualizacji wersji środowiska graficznego, więc zdecydowałem wypróbować Debiana. I finalnie ostatnie kilka lat to właśnie Debian, aktualnie 12 ze środowiskiem graficznym KDE. A ewentualne braki w najnowszych wersjach oprogramowania uzupełniam właśnie flatpakiem. Jest stabilnie.
@gacek_w jakie aplikacje z flatpacka? Używasz ciemnych motywów? Da się jakoś ogarnąć jednolity styl czy olewasz to i chcesz tylko działającej apki?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@airflame: Fdisk uruchamiaj jako root. Możesz uruchomić Linuksa na ChromeOS w crouton, jak nie chcesz usuwać systemu.
Natomiast dziwne, że nie ma aktualizacji, bo Google o ile nie aktualizuje systemu, to przeglądarkę na bieżąco aktualizuje.
Myślę, że bez problemu możesz usunąć dane :P W razie czego możesz system z Pendrive (ChromeOS) przywrócić
Natomiast dziwne, że nie ma aktualizacji, bo Google o ile nie aktualizuje systemu, to przeglądarkę na bieżąco aktualizuje.
Myślę, że bez problemu możesz usunąć dane :P W razie czego możesz system z Pendrive (ChromeOS) przywrócić
- 0
@tos-1_buratino: Nie da rady tego zainstalować robiłem na różne sposoby. Dzięki za info zobaczę.
Na codzień korzystam z Arch Linux'a oraz Fedory, jak dotąd zero problemów. Zainstalowałem wczoraj Ubuntu i mam ochotę się pochlastać, ta dystrybucja jest z-----a w każdym aspekcie.
#linux
#linux
- 0
Czy ktoś może mi pomóc z ogarnięciem tego błędu (poniżej). Mam RPI 3B+, na którym wgrany jest program Node RED. Natomiast mam błąd przy każdym poleceniu z "apt". Chciałbym to ogarnąć. Mam to usunąć i zainstalować ponownie? Czy co by mogło pomóc?
pi@raspberrypi:/etc/apt/sources.list.d $ sudo apt-get autoremove
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności... Gotowe
Odczyt informacji o stanie... Gotowe- 0
Cześć, mam 20 lat, pracuje aktualnie na utrzymaniu ruchu i zaczynam studia zaoczne na PWR na kierunku elektrotechnika, jestem jednak wielkim zajawkowiczem embedded i planuje iść w to w 100%. Chciałbym się dowiedzieć czy opłaca się robić te studia i czy wniosą one coś do mojego cv w przyszłości dla pracodawców? Generalnie to planuje zrobić w tym czasie też dużo projektów jednak fajnie mieć te wyższe wykształcenie, z góry dzięki za odpowiedź.
- 0
Potrzebuje zrobić nienadzorowaną instalacje windows na maszynie wirtualnej KVM/QEMU.
Znacie jakieś poradniki jak zmodyfikować obraz windows 10/11?
#linux
Znacie jakieś poradniki jak zmodyfikować obraz windows 10/11?
#linux
nv**ia
Linux przekracza barierę 3% na desktopie :) https://gs.statcounter.com/os-market-share/desktop/worldwide #linux #systemyoperacyjne
konto usunięte via Wykop
- 0
@keep_it_real: ty haker??
- 0
Mógłby ktoś polecić jakiś laptop 15” do maksymalnie 2000 zł na którym da się korzystać z Linuxa? Wiem że na każdym da się zainstalować ale nie każdy producent wydaje sterowniki na linuxa by dany komputer działał. Myślałem o MacBook ale jest zbyt drogi jak narazie a mam dosyć korzystania w Windows.
#komputery #linux #it #informatyka
#komputery #linux #it #informatyka
@FeyNiX: ThinkPad T580 najtaniej tak np
@FeyNiX: a to? https://kde.slimbook.es/
Kupiłem laptopa i zainstalowałem na nim jedyny prawilny system, ale oczywiście nie działa jak należy. Czym się kierować przy zakupie laptopa, żeby był kompatybilny z linuxem? Wystarczy nie kupować tej obszczanej nvidii, czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?
#linux #pcmasterrace
#linux #pcmasterrace
@OskarDw: raz piszesz że dobry system, a raz że chcesz linuxa - to jak w końcu? To jest tak prawilny system że musisz szukać odpowiedniego komputera żeby działał bez problemu? xD
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Ranger: Masz w systemie świetne narzędzie, które nazywa się man. Nie tyle warto, co tak poważnie to należy go używać, aby nie zadawać w internecie takich pytań. Po prostu man Ci odpowie w minutę, a w necie niekiedy czekasz na odpowiedź godzinami lub dniami.
Manuale są świetne i co najważniejsze związane są one z dokładnie tą wersją oprogramowania jaką masz. W necie możesz dostać odpowiedź do starszej lub nowszej wersji
Manuale są świetne i co najważniejsze związane są one z dokładnie tą wersją oprogramowania jaką masz. W necie możesz dostać odpowiedź do starszej lub nowszej wersji
konto usunięte via Wykop
- 5
@psiversum: nie zesraj sie
- 1
@sin89 Zależy od środowiska graficznego, z jakiego korzystasz. A jeżeli aktualny skrót Ci nie będzie odpowiadał, to w chyba każdym środowisku można ustawić w własny
skrót, np. taki sam, jak pod Windowsem.
skrót, np. taki sam, jak pod Windowsem.
@sin89 z tego co znalazłem to Ctrl-Alt-D
Ale na 100% możesz to gdzieś w ustawieniach zmienić na cokolwiek innego, w swoim KDE mam dużo windowsowych skrótów poprzenoszonych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale na 100% możesz to gdzieś w ustawieniach zmienić na cokolwiek innego, w swoim KDE mam dużo windowsowych skrótów poprzenoszonych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
9
Nowoczesne Ubuntu działa zaskakująco dobrz na starych Macach z procesorem Intel!

Dzisiaj instalujemy najnowszą wersję systemu Ubuntu Linux na starym 11-calowym Macbooku Air. Jak to wypada w porównaniu z systemem MacOS Catalina, który jest ostatnim oficjalnie obsługiwanym systemem MacOS? Co ważniejsze, co jest lepsze do grania w Minecrafta?
z- 9
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Jak wygląda granie na linuxie na dzień dzisiejszy? I jakim cudem Steam Deck oparty na linuxie odpala gry? #komputery #pcmasterrace #linux #pytanie #gry
I jakim cudem Steam Deck oparty na linuxie odpala gry
@login4znaki: Tak jak to robił 20 lat temu, tylko lepiej
@login4znaki: średnio, niektóre gry działają od strzała, z innymi trzeba sporo kombinować ze sterownikami, czekać aż ktoś życzliwy poda parametry jakie trzeba dopisać do steama żeby w ogóle działało, cześć gier ma podobną wydajność jak na windows, a część chodzi jak po grudzie bo warstwa translacyjna nie daje rady, co przejawia się w stutterze, kompilowaniem shaderow etc.
- 0
#ssh #linux #ubuntu #oracle
Mam taki problem którego do końca nie rozumiem. Mam VPS w Oracle Free Tier. Nie ma tam możliwości zalogować się do ssh za pomocą hasła tylko kluczem. Kiedy tworzyłem VPSa wygenerowałem klucze na stronie Oracle, skopiowałem do siebie na Ubuntu do folderu klucz prywatny do folderu .ssh i wszystko działało dobrze. Jakiś czas temu zmieniłem komputer. Skopiowałem klucz prywatny ze
Mam taki problem którego do końca nie rozumiem. Mam VPS w Oracle Free Tier. Nie ma tam możliwości zalogować się do ssh za pomocą hasła tylko kluczem. Kiedy tworzyłem VPSa wygenerowałem klucze na stronie Oracle, skopiowałem do siebie na Ubuntu do folderu klucz prywatny do folderu .ssh i wszystko działało dobrze. Jakiś czas temu zmieniłem komputer. Skopiowałem klucz prywatny ze






























źródło: jezu-wy-tu-tak-zyjecie-nietoperz
Pobierz