Jak wejść w tryb awaryjny na #linux / #elementaryos?

Mam dziwny problem, nie mogę się zalogować na konto w trybie graficznym. Podaję hasło, ekran ciemnieje, pojawiają się ikony WiFi, zegara na górnym pasku i ponownie cofa mnie do ekranu logowania. Gdy wpisuje intencjonalnie złe hasło, nie przechodzę dalej (ekran nie gaśnie) i jest takie charakterystyczne poruszanie się okna więc na pewno nie jest to wina wpisywania złego
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@onionhero: nie trybu awaryjnego w linuksie, pewnie ci się coś w profilu usera z-----o. Jedno z obejść to zalogowanie się na tty i zmiana nazwy katalogu z configami (~/.config/ i ~/.dconf/) i zalogowanie się znowu w trybie graficznym by ci nowe configi.

Jeszcze możesz zobaczyć w katalogu użytkownika w pliku ~/.xsession-errors czy tam nie ma jakiś konkretów czemu ci się środowisko wysrywa.

btw Nic z repozytoriami nie kombinowałeś?
  • Odpowiedz
Hej wszystkim, kupiłem #terminal HP T630 postawiłem na nim #debian + serwer #samba i chciałbym żeby #telewizor #lg #webos 3.5 widział w sieci udostępniony dysk z samby. Co musze zrobić żeby telewizor widział dysk w sieci? Dodam że na komputerze można dodać ten dysk
podając IP samby i wpisują dane do logowania. #linux #serwery #serwer
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakby ktoś chciał przyspieszyć #wykop bez instalowania #adblock to wystarczy dodać kilka linijek do /etc/hosts na #linux / #macos lub odpowiednika na #windows

blokuje chyba wszystkie skrypty ładowane z zewnątrz przez wykop.

127.0.0.2 ib.adnxs.com assets.a-mo.net sync-eu.connectad.io sync.richaudience.com eu-u.openx.net
127.0.0.2 ssum.casalemedia.com ads.pubmatic.com static.criteo.net gum.criteo.com js.adscale.de
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam hosting na linux.pl. Chce odpalić cron job- wykonywanie skryptu php raz dziennie.
Mam komende w postaci /home/marcus/domains/marcus.xd/publichtml/cron.php
Skrypt nie jest odpalany. Po włączeniu logów dostaje informację, że nie ma dostępu: /bin/sh: /home/marcus/domains/marcus.xd/public
html/cron.php: Brak dostępu

Jak powiniennem ustawić dostępy?

#hosting #php #cron #linux #webdev #programowanie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gamerbarpresencewriter


@nonszalancki: mam windowsa 10, u mnie nie ma czegoś takiego.

Jedyne co jest karygodnego w windowsie 10, to że każde uruchomienie komputera robi trim ssd, co skróci jego żywotność. poprzez błąd który sprawiał, że windows nie zapamiętywał daty ostatniej optymalizacji, I ten błąd jest od
  • Odpowiedz
Na czym polega fenomen konteneryzacji?

Szczególnie mam na myśli w zastosowaniach domowych (NAS/Plex/Seedbox)? Czy to nie jest tak-gdyby było tak wspaniałe, to byłoby rozwiązaniem domyślnym? Czy programy na Linuksie aż tak ze sobą i system się gryzą lub wpadają w jakiś efekt domina, gdy jeden z nich się przewróci?

Moje pytanie nie jest złośliwe-tylko chciałbym pojąć fenomen konteneryzacji - zagłębiając się w świat linuxa, na końcu każdego poradnika nagle pojawia się entuzjastyczna wzmianka o
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rasteris po to ze taki kontener niezależnie czy go odpalisz na ubu archu centosie czy kali wszędzie będzie działał bez potrzeby doinstalowywania czegokolwiek. Używasz starego OSu np ubu 16.04 a musisz się przenieść na najnowsze ubuntu? Ciach docker pull i apka działa na nowym mimo ze może tam już nie byc wymaganych wcześniej wersji bibliotek
  • Odpowiedz
Gentoo to zaraz po LFS najtrudniejsza do zainstalowania dystrybucja i szanuję każdego komu wyszła. Mi się nigdy nie udało pomimo handbooka xD
#linux #opensource
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #freebsd #bsd #xterm #naukait

Dzisiaj chcę Wam zaprezntować terminal XTerm. Jest on instalowany domyślnie chyba w każdej dystrubucji systemów, które pracują pod XServer. Pierwszy kontakt z XTermem nierzadko bywa ostatnim z powodu domyślenj konfiguracji pozbawionej nawet antialiasingu czcionek.

Chcę Wam pokazać, że ten lekki program można fajnie skonfigurować oraz podzielić się z Wami konfiguracją. Na zrzucie ekranu kilka XTermów uruchomionych jednocześnie.

Jeżeli
psiversum - #linux #freebsd #bsd #xterm #naukait

Dzisiaj chcę Wam zaprezntować termi...

źródło: screenshot

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

i czym tu się jarać , wygląda guwno i power shell wygląda lepiej


@quzo82: PowerShell jest nie tylko bardziej szpetny co i mniej wygodny od takiego basha czy Pythona. Nie wiem co w nim niby takiego ładnego.
  • Odpowiedz
  • 1
@wykopek985: O nic, byłem umówiony na rozmowę na 9 i nikt nie odbierał, czekałem do 11 i sobie odpuściłem.
Po 14 zadzwoniła baba, że byliśmy umówieni na rozmowę i proszę połączyć się na zoom.

Ani przepraszam, ani dziękuje.

Więc powiedziałem jej, że nie jestem już zainteresowany tą pracą bo już pracuje w takiej gdzie nie szanują mojego czasu to dlaczego miałbym pracować w drugiej takiej samej.
  • Odpowiedz