podając IP samby i wpisują dane do logowania. #linux #serwery #serwer
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
podając IP samby i wpisują dane do logowania. #linux #serwery #serwer
- 0
- 13
blokuje chyba wszystkie skrypty ładowane z zewnątrz przez wykop.
127.0.0.2 ib.adnxs.com assets.a-mo.net sync-eu.connectad.io sync.richaudience.com eu-u.openx.net
127.0.0.2 ssum.casalemedia.com ads.pubmatic.com static.criteo.net gum.criteo.com js.adscale.deMam komende w postaci /home/marcus/domains/marcus.xd/publichtml/cron.php
Skrypt nie jest odpalany. Po włączeniu logów dostaje informację, że nie ma dostępu: /bin/sh: /home/marcus/domains/marcus.xd/publichtml/cron.php: Brak dostępu
Jak powiniennem ustawić dostępy?
#hosting #php #cron #linux #webdev #programowanie
gamerbarpresencewriter
@nonszalancki: mam windowsa 10, u mnie nie ma czegoś takiego.
Jedyne co jest karygodnego w windowsie 10, to że każde uruchomienie komputera robi trim ssd, co skróci jego żywotność. poprzez błąd który sprawiał, że windows nie zapamiętywał daty ostatniej optymalizacji, I ten błąd jest od
- 1
Szczególnie mam na myśli w zastosowaniach domowych (NAS/Plex/Seedbox)? Czy to nie jest tak-gdyby było tak wspaniałe, to byłoby rozwiązaniem domyślnym? Czy programy na Linuksie aż tak ze sobą i system się gryzą lub wpadają w jakiś efekt domina, gdy jeden z nich się przewróci?
Moje pytanie nie jest złośliwe-tylko chciałbym pojąć fenomen konteneryzacji - zagłębiając się w świat linuxa, na końcu każdego poradnika nagle pojawia się entuzjastyczna wzmianka o
- 35
#chwalesie #automatyka #linux
źródło: comment_TVgTnvUK2yOvitAETiaMDtHFSpVT2u8Y
Pobierz8
Statystyki pokazują, że gracze korzystający z Linuxa wolą podzespoły od AMD. Dom

AMD stale rozszerza swoją dominację, jeśli spojrzymy na komputery użytkowników z systemem Linux na pokładzie. Sytuacja wygląda zgoła inaczej, jeśli spojrzymy na Windowsa.
z- 17
- #
- #
- #
- #
- #
- #
30
Google już implementuje "Web Environment Integrity"

Google już implementuje "Web Environment Integrity", zwane przez niektórym DRM dla Internetu. Chcesz skorzystać z aplikacji bankowej? Musisz mieć oryginalny system operacyjny podpisany cyfrowo. Koniec Linuxów. Powiązane: https://stackdiary.com/web-environment-integrity/.
z- 12
- #
- #
- #
- #
- #
źródło: Screenshot_20230725_185504
Pobierz- 1
#linux #opensource
Dzisiaj chcę Wam zaprezntować terminal XTerm. Jest on instalowany domyślnie chyba w każdej dystrubucji systemów, które pracują pod XServer. Pierwszy kontakt z XTermem nierzadko bywa ostatnim z powodu domyślenj konfiguracji pozbawionej nawet antialiasingu czcionek.
Chcę Wam pokazać, że ten lekki program można fajnie skonfigurować oraz podzielić się z Wami konfiguracją. Na zrzucie ekranu kilka XTermów uruchomionych jednocześnie.
Jeżeli
źródło: screenshot
Pobierzi czym tu się jarać , wygląda guwno i power shell wygląda lepiej
@quzo82: PowerShell jest nie tylko bardziej szpetny co i mniej wygodny od takiego basha czy Pythona. Nie wiem co w nim niby takiego ładnego.
- 0
źródło: firefox_dlBz9NRnfE
Pobierz- 0
W czwartek mam rozmowę o pracę, poratuje ktoś pytaniami dotyczącymi Linuxa, bo Linux jedyne tyle co na studiach.
A w wymaganiach było znajomość Linuxa i Windows
- 1
Po 14 zadzwoniła baba, że byliśmy umówieni na rozmowę i proszę połączyć się na zoom.
Ani przepraszam, ani dziękuje.
Więc powiedziałem jej, że nie jestem już zainteresowany tą pracą bo już pracuje w takiej gdzie nie szanują mojego czasu to dlaczego miałbym pracować w drugiej takiej samej.
14
Plik Hosts: mniej reklam, telemetrii i spamu sprawdzone.it

Jak walczyć z reklamami, telemetrią i nadmiarem spamu? Chciałbym Wam przedstawić sprawdzony sposób który z powodzeniem stosuje od lat. Mój oryginalny tekst o pliku hosts powstał dawno temu na innym portalu ale wcale się nie zestarzał, wręcz przeciwnie.
z- 8
- #
- #
- #
- #
- #
























Mam dziwny problem, nie mogę się zalogować na konto w trybie graficznym. Podaję hasło, ekran ciemnieje, pojawiają się ikony WiFi, zegara na górnym pasku i ponownie cofa mnie do ekranu logowania. Gdy wpisuje intencjonalnie złe hasło, nie przechodzę dalej (ekran nie gaśnie) i jest takie charakterystyczne poruszanie się okna więc na pewno nie jest to wina wpisywania złego
Jeszcze możesz zobaczyć w katalogu użytkownika w pliku ~/.xsession-errors czy tam nie ma jakiś konkretów czemu ci się środowisko wysrywa.
btw Nic z repozytoriami nie kombinowałeś?