Siema, ogólnie na zaliczenie przedmiotu miałem wykonać w debianie: ,,Stwórz mechanizm instalacji oraz konfiguracji dla zautomatyzowania procedur:
- Instalacja i konfiguracja serwera Apache2

-Instalacja PHP

-Instalacja i konfiguracja serwera MYSQL
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam z plugina bloga presty folder z masą podfolderów (te podfoldery mają też podfoldery itd) i ukrytymi w nich plikami ze zdjęciami. Czy ja mogę jakąś komendą znaleźć i przekopiować wszystkie te pliki do jednego folderu? Skopiowałem ten główny folder na dysk i się głowię co tu można wykombinować
#linux #programowanie #webdev #webmastering #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki, nie mam większego pojęcia o kartach graficznych ale potrzebuje jedną kupić więc poproszę o poradę jaki symbol ma karta której potrzebuje:
- najtańsza spełniająca te warunki
- AMD, ma działać na #linux
- wiedźmin dziki gon ma działać
- da się użyć do obliczeń np. #tensorflow
- min 3 wyjścia na monitor, najlepiej 4 wyjścia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mam pytanie odnośnie remappfnrange z kernela, bo mam wrażenie, że coś nie do konca rozumiem.

Poniżej code snippet z ldd3.

static int simple_remap_mmap(struct file *filp, struct vm_area_struct
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#it #praca #informatyka #serwispc #linux #cisco
Gdzie szukać pracy jako informatyk na początku kariery? Kończę studia inżynierskie, miałem już 2 praktyki w firmach i dodatkowo mam kursy CISCO z Linuxa i Pythona. Jest jakaś szansa na znalezienie pierwszej praacy czy raczej bez znajomości będzie ciężko?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux
Mircy, pomocy bo mnie zaraz coś strzeli.
Mam katalog z plikami *.apk i chcę usunąć pierwsze np. pięć znaków powtarzających się w nazwie wszystkich plików. Mam również skrypt który ma mi to zrobić z linii poleceń. Skrypt wygląda następująco "rename -v 's/.{5}(.*)//' *"
Po uruchomieniu go w lokalizacji w której jest terminal dostaję listę wszystkich plików z komentarzem "no such file or directory".
Kurcza twarz, już kiedyś tym skryptem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wiskoler_double: najprościej takie rzeczy zrobić przez "vifm". Zaznaczasz poliki, robisz :rename i otwiera się vim. Używając sztuczek vima szybko zmieniasz nazwy, zapisujesz plik, zamykasz i vifm robi swoje.
  • Odpowiedz
Bylibyście w stanie płacić za #linux gdyby w końcu nadawał się do codziennego użytku, był bez problemowy i gotowy do pracy od razu po instalacji?
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013:

Co się z redhatem stało? xD


Kupił ich IBM, to chyba wszystko powinno wyjaśnić
Kto w korpo musiał się pierdzielić z IBMowskimi agentami od licencji ten się w cyrku nie śmieje
  • Odpowiedz
@COVID-21: Nie zamyka, tylko kod wydanych wersji RHEL już nie będzie dostępny publicznie dla każdego, a tylko dla tych co mają licencję. CentOS Stream, do którego trafia wszystko, co później ląduje w RHEL nadal jest i będzie otwarty z publicznie dostępnym kodem. A Fedory ta zmiana w żaden sposób nie dotyczy, bo Fedora to upstream dla CentOS Stream.
  • Odpowiedz
#linux

Za pomocą tych wygenerowałem i podpisałem własny certyfikat.

openssl req -new -newkey rsa:2048 -nodes -out CA_request.csr -keyout CA_private.key -sha256
openssl x509 -signkey CA_private.key -days 36500 -req -in CA_request.csr -out CA_certificate.arm -sha256
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4GnU9xJXLppCs8KVP: Urząd certyfikacji nie jest zaufany. Certyfikat podpisać urzędemm certyfikującym powszechnie uznawanym za zaufany (płać hajs) lub dodać twój urząd certyfikacji do zaufanych w każdym systemie który miałby z niego korzystać.
W systemach opartych na RHEL skopiuj certyfikat CA do katalogu /etc/pki/ca-trust/source/anchors/ i wykonaj update-ca-trust.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wybaczcie, że z anonima, nie mam konta a wiele razy dobrze mi doradziliście.

Szukam jakiegoś darmowego zamiennika Total Commandera do pracy. Jest tego cała masa i w sumie nie wiem co wybrać:

FreeCommander - free tylko wersja 32bit
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak się robi takie fajne coś na Linux, że w konsoli wyświetla się graficzna umowa licencyjna? Interesuje mnie czy to jest jedna paczka czy pięć standardów i każdy sobie? Chociaż myślę, że to jest część Apt Debiana, dobrze myślę?
#linux
pyroxar - Jak się robi takie fajne coś na Linux, że w konsoli wyświetla się graficzna...

źródło: guiwkonsoli

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co się dzieje z Linux Mint? Na Linux Mint Polska na Facebooku, pod ostatnim postem, profil LM Polska zaczął uprawiać z jakimiś użytkownikami w komentarzach pod postem, narrację że Linux Mint się skończył, że słucha sponsorów, coś takiego.

Ktoś coś wie? Czy to po prostu foliarstwo rozjuszone zmianą ikon sprzed 20 lat?

#linux
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na Linux Mint Polska na Facebooku


@pyroxar: To brzmi jak jakaś grupka fanów Linux Mint, a nie oficjalna grupa tej dystrybucji. Czy jak ja stworzę grupkę "Windows Polska" i napisze, że "Windows się kończy", to znaczy, że Microsoft powinien się pakować?

No chyba, że to faktycznie oficjalna grupa, wtedy zwracam honor.
  • Odpowiedz
Mam taki problem ze skryptem, że niepoprawnie nazywa mi plik wyjściowy.
Mój skrypt (na pulpicie):

[Desktop Entry]
Type=Application
Terminal=true
MisiekD - Mam taki problem ze skryptem, że niepoprawnie nazywa mi plik wyjściowy.
Mój...

źródło: 483e0a1c95

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pyroxar: hm kurde nie moge znaleźć faktycznie. Ale wiem że onegdaj ze względu na podatności debian wywalił ecryptfs z repo. i po nastu miesiącach wrócił bo ponoć połatali
  • Odpowiedz
Otworzyliśmy zapisy na nową edycję Kursu Administracji Serwerami Linux 2023!

* Mega promocja na Kurs: -60%
* Maksymalnie, praktyczne podejście
* 11 Tygodni zajęć i ponad 180 lekcji

Z
asdevops - Otworzyliśmy zapisy na nową edycję Kursu Administracji Serwerami Linux 202...

źródło: 6

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ide o zakład, że jak odliczanie do końca promocji się zakończy, to rozpocznie się kolejne z taką samą lub niższą ceną

@asdevops

✔ Dostęp do Architektury i Dokumentacji Linux (Wartość 2000 PLN)

Sprzedajesz coś co jest za darmo czy jak? Troche nie rozumiem, rozwiniesz?
  • Odpowiedz