Kurde KDE PLASMA to jesz sztos, skonfigurowałem sobie wirtualne pulpity i aktywności i się czuję jakbym miał dwa oddzielne komputery do domu i na studia i kilka monitorów. A to wszystko płynnie przełączając się jednym kliknięciem w obrębie jednego środowiska. Piękne jest kde.
#linux
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Muszę wam powiedzieć że ludzie bardzo niesłusznie mówią źle o mac osie

Gładzik w tym systemie odpowiada za cały multitasking systemu, dosłownie za pomocą prostych gestów przełączamy się z jednej pełnoekranowej aplikacji do drugiej
Jak się przenosi gdzieś pliki to wystarczy je przeciągnąć, otwiera się folder, potem dalej przeciągnąć na folder docelowy, otwiera się automatycznie, upuścić i to jest to samo co ctr+x na windowsie, z tym że system sam wie co chcemy zrobić
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak się przenosi gdzieś pliki to wystarczy je przeciągnąć, otwiera się folder, potem dalej przeciągnąć na folder docelowy, otwiera się automatycznie, upuścić i to jest to samo co ctr+x na windowsie, z tym że system sam wie co chcemy zrobić


@wierzgontycymbale: to czy przneosi czy kopiuje zalezy od folderow. Zdaje sie ze z dysku zewnetrznego domyslnie kopiuje, ale juz w obrebie tego samego dysku przenosi. No i jak masz kilka
  • Odpowiedz
@chodzacy_internet: źle przefiltrowałem logi, jednak wypluwa errory Error: Invalid authorizationToken at Object.exports.getAuthHeaderObjectWithToken (/home/Shinobi/node_modules/backblaze-b2/lib/utils.js:20:15) at Object.exports.list (/home/Shinobi/node_modules/backblaze-b2/lib/actions/bucket.js:43:24) at B2.listBuckets (/home/Shinobi/node_modules/backblaze-b2/lib/b2.js:26:27) at /home/Shinobi/libs/uploaders/backblazeB2.js:58:28 at _fulfilled (/home/Shinobi/node_modules/q/q.js:854:54) at /home/Shinobi/node_modules/q/q.js:883:30 at Promise.promise.promiseDispatch (/home/Shinobi/node_modules/q/q.js:816:13) at /home/Shinobi/node_modules/q/q.js:624:44 at runSingle (/home/Shinobi/node_modules/q/q.js:137:13) at flush (/home/Shinobi/node_modules/q/q.js:125:13) at processTicksAndRejections (node:internal/process/task_queues:78:11)
  • Odpowiedz
@Kamokamo: Polecam się zainteresować zamiast Pythona Ansiblem, bo CaC narzędzia znacząco wypierają customowe skrypty. Co do Pythona to dokumentacja modułów typu os, sys i przepisywanie bashowych skryptów na pythona powinno być najlepszą opcją na nauczenie się tego. Dodam też, że customowe moduły do Ansibla właśnie w Pythonie się pisze.
  • Odpowiedz
Jeśli #linux jest taką dobrą rodziną systemów to czemu nie ma jednej wersji która była by odpowiednia dla użytkownika domowego?

Próbowałem kiedyś kilkunastu wersji i tego nie dało się używać na zwykłym PC.
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fervi: Gdyby OP faktycznie chciał to by teraz próbował jakieś nowe distro a nie pisał że się do niczego nie nadają bo X lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przyszedł se chłop pogadać najwidoczniej.
  • Odpowiedz
@xan-kreigor: ok, znalazłem dla FreeBSD, w Open będzie jeszcze mniej pewnie

Roughly 15,600 developers from more than 1,400 companies have contributed to the Linux kernel since 2005, when the adoption of Git made detailed tracking possible, according to the 2017 Linux Kernel Development Report released at the Linux Kernel Summit in Prague.


The FreeBSD Project is run by around 500 committers or developers who have commit access to the master
  • Odpowiedz
Dziwne czasy nastały. Mam nieironicznie kupioną lickę na program graficzny, mam subskrybcję na fotoszopa, w przeglądarce mam worda który mi wystarczy, ewentualnie subskrybcję office 365 jak coś a system mam od apple więc darmowy z kompem

szkoda tylko że gry ze steama nie śmigają natywnie pod makiem, bo mam kupione gta 5 na promce

pamiętam że kiedyś się piraciło, a dzisiaj wszystko jest tak żałośnie tanie że się nie opłaca, stówka czy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Korda: Wsparcie Wine dla Maca było iluzoryczne. Teraz się poprawi, bo Apple zaczęło sponsorować Codeweavers, by rozwijali Wine na MacOS również, by twórcy gier mogli portować gry na MacOS w Wine właśnie
  • Odpowiedz
@jeanpaul: popatrz sobie na EndeavourOS; już nie Manjaro, ale jeszcze nie Arch; z AUR nie musisz korzystać, oficjalne repozytoria mają masę aktualnego stuffu; ja się przesaiadłem kilka lat temu z Ubuntu na Manjaro, bo dostawałem k-----y z dodawaniem repozytoriów, absolutnie nigdy nie miałem z Manjaro problemów, ale mi się znudził i zwolnił w aktualizacjach, stąd przesiadka na EnOS. Mogę polecić, choć nie wiem czy distro bazujące mocno na Archu, to
  • Odpowiedz
Mireczki akturalnie mam postawioną aplikację pod krypto, która działa na tym samym porcie na 10 różnych VPSach. Kosztuje to trochę miesięcznie i zastanawiam się czy nie będzie bardziej ekonomicznie postawić domowy serwer. Problem jest taki, że dostawca mojego internetu nie pozwala mi przekierować portów. Pisałem z chatem gpt i chciałbym się upewnić.

Czy mogę na Ubuntu uruchomić 10 profili i na każdym z tych profili odpalić tę aplikację (jest ona w dockerze), a
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LazyInitializationException: sporo osób ma problem z rejestracją. Dodatkowo potrafią wyłączyć konta z dnia na dzień. Korzystałem z freetier przez 1.5 roku. Początkiem tego roku zablokowali mi konto bez żadnego ostrzeżenia. W kwietniu próbowałem zarejestrować nowe konto. Zajęło mi to prawie 3 tygodnie. Cały czas odrzucało mi karty płatnicze (revo, PKO, ING, mBank, jedna kredytowa). Sporo osób ma z tym problem. Co support na to? Nic nie pomogą, jedynie mogą polecić
  • Odpowiedz
Mały miękki jak zawsze utrudnia życie. Aplikacja natywna Teamsów na Linuksa nie aktualizowana od cholera wie kiedy, a PWA się wiesza i nie pamięta ustawień. Da się jakoś ten syf ogarnąć czy trzeba się pogodzić z permanentną gównianością rozwiązań od Microsoftu?

OlFunkyBastard - Mały miękki jak zawsze utrudnia życie. Aplikacja natywna Teamsów na ...

źródło: wL64OOWuE3LR9l8euK6hn3Pu1DaDJvqq

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aplikacja natywna Teamsów na Linuksa nie aktualizowana od cholera wie kiedy


@OlFunkyBastard: i nie będzie, bo jest niewspierana chyba jakoś od końca 2022 roku.

Przeglądarkowa wersja działa. Na niechromium niektórych funkcji nie ma (np. blurowanie tła kamery, przynajmniej jak ostatni raz testowałem). Na chromium działa ok.
  • Odpowiedz
Od dłuższego czasu rozglądam się za jakimś nowym laptopem. Najchętniej kupiłbym jakiegoś ThinkPada ale ciągle nie mogę przeboleć upośledzonego wstawienia Fn zamiast Ctrl... I wiem, że można zmienić to w BIOSie, ale to mnie nie zadowala bo...

Dlaczego idioci nie mogli zrobić tak by te dwa klawisze miały taki sam rozmiar i można by je sobie przełożyć!? (°°

Nawet upośledzone MacBooki z tym
blamedrop - Od dłuższego czasu rozglądam się za jakimś nowym laptopem. Najchętniej ku...

źródło: lenovo-thinkpad-trackpoi_148645

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nadal jest ten niesmak wspierania mocno własnościowego i zamkniętego hardware Apple które ma gdzieś otwartość i jakieś dzielenie się specyfikacjami i standardami.


@blamedrop: This is your brain on Richard Stallman ( ͡° ͜ʖ ͡°) Apple otworzyło swoją platformę ARM bardziej niż 90% konkurencji. Asahi istnieje bo im na to pozwolono.

Czy może Lenovo poszło po rozum i do zakupionych laptopów dorzucają już dodatkowe keycapsy do Fn,
  • Odpowiedz