Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do menadżerów haseł Online, z jakiego korzystacie? Na razie korzystam z KeepassXC i fajnie by było mieć coś onlineowego, ale boję się, że usługa padnie. Nie wiem czy jest jakaś opcja, by mieć "parę" menadżerów i się synchronizowały? Czy po prostu wybierasz np. Bitwardena i cichutko płaczesz w kącie?

Passbolt ma na pewno eksport do Keepass, ale chyba nie ma Passbolt "za fri" jako usługi gotowej?

#linux
  • 15
  • Odpowiedz
@fervi: wybieram Bitwardena, nie wiem dlaczego miałbym płakać. Jak usługa padnie, to konto nie będzie się synchronizowało, ale same hasła nie znikną.

  • Odpowiedz
  • 0
@gomjeden @gentooman: Wiem, że mogę, ale nigdy nie mogę być pewien, że mi się serwer nie #!$%@? i dane nie pójdą w cholerę. Dlatego myślę o czymś co by też cześciowo się synchronizowało, bo boję się, że zniknie mi usługa i dupa :D Nie wiem czy hasła bitwardena są lokalnie przechowywane
  • Odpowiedz
@fervi: No to trzymaj sobie dodatkowy backup, zgodnie ze strategią 3-2-1, 3 równoległe backupy na 2 różnych nośnikach/urządzeniach i 1 offsite. Albo wybierasz gotową usługę i zakładasz ze zewnętrzny podmiot za ciebie wszytko załatwi albo robisz swojego ulepa.
  • Odpowiedz
  • 0
@gentooman: No właśnie nie chcę bezpośrednio zewnętrznego podmiotu, ale zastanawiałem się, czy jest jakiś synchrosystem, w którym np. spinam 3 serwery bitwarden (2 oficjalne, 1 mój) i w razie awarii się przełączam i kontynuuje życie
  • Odpowiedz
@fervi: ja jadę na bitwardenie, nawet im dorzucam za te premium, nie dla funkcji, tylko dlatego że jestem mega zadowolony z ich produktu :)
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska też jechałem na lastpass, ale jak zmienili politykę odnoście liczby urządzeń to zrobiłem #!$%@?ę ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeśli chodzi o funkcje "premium" to chyba jedynie spoko jest tam raport na temat wycieku haseł ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@fervi: ja się do menadżerów online nie przekonam. Wolę mieć hasła offline i robić backupy. Po prostu według mnie to za duże ryzyko. Praktycznie takie serwisy to złoto dla hakerów. Na pewno muszą mieć ekstremalne zabezpieczenia. Ale właśnie to, jak bardzo hakerzy mają na nie chrapkę sprawia, że trzymanie tam haseł jest według mnie ryzykowne. To według mnie, trochę jak igranie z ogniem.

Poza tym, takie serwisy nie mają interesu w
  • Odpowiedz
@fervi ja mam passbolta od kilku lat na własnym serwerze w homelabie proxmoxa i wtedy jest za free. Żadnych problemów z tym nie mam jakby co to mam backupy codziennie robione na nasa. Polecam ten sposób.
  • Odpowiedz
https://keepassxc.org/ + https://syncthing.net - za pomocą syncthing synchronizują się foldery na moich urządzeniach, Praktycznie każdy folder ma gdzieś swoją kopie. więc o utratę danych nie mam co się bać. Polecam takie rozwiązanie. Jak to się zrobi z głową to na każdym urządzeniu masz dostęp do wszystkich danych jakie na nim potrzebujesz bez używania zewnętrznych chmur.
  • Odpowiedz