Witam, mam problem z whonix workstation i whonix gateway. Zainstalowałem mullvada vpn na nim i problem polega na tym że po połączeniu się z mullvadem nie mam internetu, w ogóle mullvad łączy mi się tylko z serwerami na openvm, na wireguard w ogóle nie chcę się z niczym połączyć, pomoże mi ktoś nie znam się aż tak dobrze na tym, muszę coś skonfigurować żeby przez gateway vpn działał?
#vpn #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

witam
mam pierwszy raz linuxa (mint)
i mam problem z discordem.
mianowicie chciałby by było tak: dźwięki z systemu lecą z głośników (back panel) a słuchawki (front panel) były dla discorda.
tak się da ustawić pod windą. tutaj też się powinno dać, tyle że mój discord nie widzi wpiętych słuchawek.(jako sount output)
gdy wyjmę jacka i włożę z powrotem to output się zmienia i wszystkie dźwięki lecą na słuchawkach.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do tego na rynku nie bardzo są sensowne alternatywy na arm.

Panie Kryspinieee, nieeeeeee ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ogólnie w zakresie rozwoju Termuksa udało mi się sportować IceWM na Termux, dzięki czemu jak ktoś chce to lekkie środowisko używać, to have fun :D

Dodatkowo sam Xorg na Termux rozwinął się do formy użytecznej. Co to oznacza? Tyle, iż w teorii (od strony możliwości) spełnia on (moim zdaniem) typowe funkcjonalności typu możliwość obracania myszką
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Można, ale to nie ma w zasadzie żadnego sensu. No bo co wtedy zyskujesz w porównaniu do czystego Xorga? Nic.


@nostalgiwolf: Pytanie co realnie tracisz. Bo takimi rzeczami jak np. vsync czy wiele monitorów w Androidzie by zarządzał SurfaceFlinger.

Szczerze, zobaczymy. Sam bym wolał Waylanda, ale ktoś by musiał go zaimplementować.
  • Odpowiedz
Witam, zna sie ktos na whonixie?, mam problem bo wchodząc na Polskie stronki i prpbująć się logując, dostaje blokade pewnie przez to że ip nie polskie albo nwm o co chodzi da sie na whonix jakoś jakoś zrobić polskie ip, albo zrobic vos żeby stronki polskie nie wykrywały podejrzanego ip? #whonix #tor #debian #linux
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anonlvl26: dopisz sobie do torrc:

ExitNodes {pl} StrictNodes 1


to będą tylko polskie exitnode wybierane, ale blokady to pewnie ma przez to, że to exitnode tora, a nie zagraniczne IP
  • Odpowiedz
@Anonlvl26: Patrz na whonix gateway jak na dostawce internetu, jak odpalisz na vmce która jest do niego wpięta VPNa, to endpoint dostanie IP z tego właśnie VPNa, dopiero jakby VPN się wysypał czy rozłączył to wtedy leci ip torowe, a nie Twoje prywatne.
  • Odpowiedz
@Pawci0o: EndeavourOS z KDE. Na tym streamie widać w pasku ikonkę i chyba był też stream z instalowania tego, ale nie pamiętam kiedy. EndeavourOS to jest prawie czysty arch + motywy graficzne i jakaś podstawowa konfiguracja, używa repozytoriów archa. Jest to distro rolling release, wiec zawsze masz najnowszą wersje.
  • Odpowiedz
@Pawci0o: Z tego co mi wiadomo obecnie wszędzie (piecyk, laptop do strimowania, laptok do gułagu) ma EndeavourOS ze środowiskiem graficznym KDE Plasma.

No i na Steam Decku ma standardowo SteamOS 3, który w sumie tak samo jak jego EndeavourOS jest oparty na Arch Linuxie i KDE Plaśmie ;]
  • Odpowiedz
#pracait #redhat #linux #ubuntu #admin

Czy dobrze rozumiem, że żeby zrobić RHCSA muszę mieć albo doświadczenie zawodowe w Linuxie (tylko po co mi wtedy RHCSA) lub jak nie mam doświadczenia w Linuxie to muszę zrobić ich dwa szkolenia z Red Hat Admin 127 oraz 137, które kosztuja po 2 tys euro?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@92cel: Te certyfikaty zwykle są potrzebne w korpo, gdzie przemiał pracowników jest b. duży i takie certy się przydają by systematyzować i modelować rozkład wykonania zadań, czy zarządzać zasobami ludzkimi. Natomiast bez nich też spokojnie da się żyć, znaczna większość ludzi w IT nie ma za dużo certów czy wykształcenia w tym kierunku. Tutaj w sumie liczą się kompetencje, które dość łatwo sprawdzić.
  • Odpowiedz
Wiele rzeczy w macbooku może irytować, ale multitasking i gesty gładzika to najlepsza rzecz jaką zrobili. W ogóle ten gładzik się do czegoś w ogóle nadaje i myszka staje się zbędna.

Trzema palcami przesuwasz w górę i masz podgląd wszystkich aplikacji
Naciskasz klawisz funkcyjny i masz podgląd wszystkich aplikacji
Trzema palcami przesuwasz w lewo czy prawo i przeskakujesz z aplikacji na aplikacje.

Jest
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wierzgontycymbale: gładzik to jest najwspanialsza rzecz na Macu. Jedyny gładzik z którego aż naprawdę chce się korzystać, to jest lepsze od myszki. A co do gestów to Linux gnome coś tam kopiuje z tego, ale wiadomo jak to na linuxie, działa to jak kupa.
  • Odpowiedz
Siema. Ktoś z was może zna jakies aktywne forum IT w którym można się podpytać odnośnie monitoringu linuxa NAGIOS?

#informatyka #linux
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach