Byłem w tym samym psychiatryku 20 lat temu a także rok temu. Uważam, że zmiany poszły w złym kierunku od strony kadrowej a warunki bytowe tam zmieniły się na mały plus.

- kiedyś była duża sala ze stołem do pingponga i stolikami gdzie można było posiedzieć, to miejsce było również palarnią gdzie ludzie palili i wydmuchiwali dym przez otwarte okno xd. Aktualnie duża część tej sali została przeznaczona na sekretariat i gabinet dla
ZielonaOna - Byłem w  tym samym psychiatryku 20 lat temu a także rok temu. Uważam, że...

źródło: 4509

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam wrażenie, że ludzie, którzy grzeją temat "lekarzy 100k" urwali się z jakiegoś innego uniwersum.
Nie od dziś wiadomo, że lekarz ma chałupę co najmniej 150m2, nie jeździ byle jakim autem, nie jeździ na byle jakie wakacje.
Nie od dziś wiadomo, że prywatnie załatwia się coś szybciej, bo prywatnie terminy są od ręki - nawet te w ramach NFZ,
Nie od dziś wiadomo, że lekarze dostają "łapówki" za szybsze terminy,
Nie od
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Doktor_Proton: Oczywiscie ze nie od dzis to wszystko wiadomo. Ale czy to zle ze wreszcie temat jakos sie przedarl?
Politycy i lekarze wiedzieli od zawsze. Ale nic z tym nie robili bo im to pasowalo.

Ludzie wiedzieli od zawsze. Ale nic z tym nie robili bo zdawali sobie sprawe ze jednostka nic nie zrobi.

A tutaj okazja - szambo wybilo wiec da sie naglosnic. I czy to zle ze sie
  • Odpowiedz
  • 0
@Qullion: Sciany "przygotowuje" kopalnia. Na kopalni masz rozne oddzialy:
-wydobywczy (czyli ci co stricte wydobywaja wegiel ze scian)
-przygotowawczy (czyli ci co "przygotowuja" sciany - draza chodniki ktore potem lacza i powstaje sciana)
-przewoz (maszynisci - woza gornikow pociagami w dany rejon i podwoza material z pod szybu w dany rejon).
-odstawczy (ludzie siedzacy na napedach tasmociagaw ktorzy sa od tego zeby obslugiwac
gorzki99 - @Qullion: Sciany "przygotowuje" kopalnia. Na kopalni masz rozne oddzialy:
...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Jakie sa stawki np w Niemczech za przyjmowanie w POZ? z tego co zrozumialem to w Polsce zaraz po studiach i po rocznym stażu można sobie życzyć 160-200 zł za godzinę - stawki których nie powstydziłby się menadżer w dużej firmie..

#lekarze #lekarz #heheszki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@B12477: stawki w DE sa punktowe i masz budzet na pacjenta. Skonczy sie budzet i leczysz go za swoje. Tam tez sie gotuje.
Nie ma stawek kapitacyjnych jak w PL - w PL jest ryczalt w DE placa w modelu fee for service
  • Odpowiedz
Ja p------e dyskusja o zarobkach lekarzy xdddd
TYMCZASEM WIECIE ZE KILKANASCIE LAT TEMU ZACZĄŁ SIĘ PROCES PRYWATYZACJI? XD

Nie wiem czy wiecie ale komentując ich wysokie zarobki komentujecie ich zarobki najczesciej u prywaciarzy xd

Jak jesteście ciekawi jakie miliony taki lekarzy przytula za wasze leczenie to na IKP mozna sprawdźcie zwrotną sumę jaką przychodnia lub szpital za was dostaje.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DoktorMorela: to jaki jest problem w tym, żeby uchwalić prawo, żeby lekarze musieli wybrać czy pracują dla nfz czy prywatnie? Przecież praca w prywatnym sektorze to dla nich większe pieniądze. Niech idą.
  • Odpowiedz
Lekarz ukradł (załatwił) 10 tysięcy rękawiczek ze szpitala dla bogatego rolnika z rodziny.

Z kilka miesięcy przed aferą akurat rozmawiałem o lekarzach ze znajomymi, gdzie mówiłem, że nikt ich nie kontroluje jeżeli chodzi o czas pracy, zarobki i na pewno też kradną przez wynoszenie ze szpitali.
Podczas rozmowy przerwał mi jeden znajomy rolnik który dodał "a myślisz, że skąd mam rękawiczki?"
Tak zgadza się drodzy państwo, rolnik który ma miliony, własny helikopter którym
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#lekarski #lekarz
ja tylko dopytuję
Czy szpital ma obowiązek upublicznić dane umowy cywilno-prawnej zawartej z #lekarz100k ?
Może faktury też musi udostępnić?

Tak tylko żeby sprawdzić, czy lekarze na pewno są godnie wynagradzani za ich trud, a tych lekarzy milionerów jest tylko kilku i to wśród radnych
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@makamele: tylko jak dadzą ci zanonimizowane kontrakty to nawet nie będziesz wiedział kto ile zarabia

W takiej sytuacji udostępnienie kontraktów jest możliwe poprzez tzw. anonimizację. Organ winien wskazać, że ujawnienie określonej części umowa naruszałoby prywatność w określony sposób. Z tego powodu nie jest możliwa odmowa udostępnienia kontraktów w całości.
  • Odpowiedz
Zarobki to jedno, ale zobaczcie kowowały jaką opinie o waszych kwalifikacjach ma społeczeństwo. Praktycznie każdy zna kogoś lub sam był potraktowany przez tą kaste jak śmieć, a nie daj boże przyjść do nich z czymś co nie zagraża życiu, to jeszcze o------l zbierzesz. STOP z patologią w NFZ za NASZE pieniądze! A jak się nie podoba to wyjazd za granicę.

#lekarz100k #lekarz #medycyna
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powiedzcie mi wykopki co wy pi3rdolicie o jakichś limitach na studia? XD Na studia lekarskie może iść każdy, wystarczy napisać maturę z biologii i chemii, chyba że przerasta was to intelektualnie? Nie ma przepisów że trzeba być dzieckiem lekarzy wyobraźcie to sobie XDDD. Od kilku lat ciągle zwiększana jest ilość miejsc+ otwierane są nowe pseudo uniwersytety medyczne. Ale dla wykopków jest tylko 20 miejsc na roku XD, podczas gdy na jednym roku
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

na jednym roku uniwersytetu Warszawskiego będzie około 400 studentów.


@Anon2139: O 400 studentow za malo w takim razie. Jeżeli lekarze musza pracowac po 300h bo inaczej nie bedzie kto mial ludzi leczyc to miejsca na uczelniach x2 to jest absolutne MINIMUM.
  • Odpowiedz
Jeden z najczęściej powtarzanych argumentów środowiska lekarskiego to "olaboga tak ciężko zostać lekarzem i zdać egzaminy".

Well, fk. Zdawalność LEK (Lekarski Egzamin Końcowy) to 95-98%, dochodzące do 100% (wiosna 2023 - 99,2%).

Na jakim kacu trzeba przyjść, żeby to oblać? Czy może to kwestia tego, że mamy najlepsze kadry na świecie?

LEK
zarobkilekarzy - Jeden z najczęściej powtarzanych argumentów środowiska lekarskiego t...

źródło: x-lek-dostep

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na głównej był artykuł, że jakiś lekarz zarabia 2800 na godzinę xD.

Czyli jak po weekendzie skoczy na dyżur i przyciśnie go kloc po wczorajszym chamskim kebabie to za sranie otrzyma z budżetu jakieś 1400 zł.

Nieźle się tam k---a bawią za nasze. A ty Areczku ciężko pracuj przy maszynie to się może dorobisz w końcu tej kawalerki w wieku 35 lat xD.

#kolchoz #lekarz #lekarz100k
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach