Jestem programista na własnej działalności od 6 miesięcy z zarobkami minimum 10k netto (wcześniej uop 7-8k netto). Żona ma UOP około 2,5k netto ale aktualnie jest na macierzyńskim i poki co nie wraca do pracy. Interesuje mnie hipoteka na dom na max 10 lat z wkładem własnym 35-40%. Mamy tez mieszkanie na własność w centrum wojewódzkiego miasta o wartości około 300k które mogę dorzucić do kredytu jako wkład własny co tez na
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy założenie KW i wpis do hipoteki rozgrywa się w tym samym trybie, czy najpierw założą KW, przyślą list z jej numerem a dopiero potem wezmą się za wpis hipoteki?
Pytam, bo chciałbym złożyć pismo o przyśpieszenie wpisu hipoteki, tylko na "gotowcu" który znalazłem trzeba podać nr księgi wieczystej, i nie wiem czy teraz czekać aż dostanę jakiś numer, czy składać po prostu coś imiennie?

#ksiegiwieczyste #kredythipoteczny #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dawid121213 żądania o dokonanie wpisu w księdze wieczystej złożone w tej samej chwili mają to samo pierwszeństwo. Pomimo, że sąd najpierw założy księgę wieczystą, w dopiero później dokona wpisy hipoteki to zachodzi tutaj taka właśnie fikcja prawna. Poza tym notariusz ma obowiązek złożyć wniosek wieczystoksięgowy najpóźniej tego samego dnia. Dlatego śmiało możesz dzwonić i prosić o podanie numeru wzmianki obejmującej sporządzony przez notariusza wniosek wieczystoksięgowy. Samo sprawdzenie takiej wzmianki zajmuje 3
  • Odpowiedz
Brał ktoś kredyt w PEKAO BH i może powiedzieć kilka słów o współpracy z bankiem i całej transakcji (ile trwała decyzja wstępna a ile ostateczna)? Nie mają swoich oddziałów, wszystko podobno online.
#banki #kredyt #kredythipoteczny #pieniadze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest to bank często mylony z Pekao SA oraz PKO BP. Funkcjonuje na zasadach opisanych w Ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o listach zastawnych i bankach hipotecznych. Na tych samych zasadach działa PKO BH i mBank Hipoteczny.

W zależności od oferty występuje prowizja od 0 do 3%. Oferta wyróżnia się brakiem jakichkolwiek produktów dodatkowych. Bank nie prowadzi kont bankowych, a spłata kredytu następnie poprzez automatyczne pobieranie środków z konta w
  • Odpowiedz
@Kermii: Ja brałem rok temu, wszystko załatwiał doradca, od początku do końca wszystko zajęło miesiąc. Kasę sami ściągają z mojego ROR, nie licząc listu z aktualnym planem spłat co pół roku nie kontaktujemy się wcale. Raz jeszcze napisali że sąd wysłał im papiery o wpisie hipoteki do księgi.
  • Odpowiedz
Mireczki pomocy.

Kredyr hipoteczny dla kierowcy. Na umowie 3k, reszta w dietach na konto.

Alior dał nam nieciekawa ofertę, PKO odrzuciło z racji wykonywania zawodu (wtf?)
Gdzie jeszcze mozna?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PachneImbirem: no to jak są diety w przelewach to warto sprawdzić: pekao sa, millennium, BNP Paribas i Alior bank.
jak coś to mogę Ci pomóc. Jakiś czas temu załatwiłem hipotekę dla kierowcy z dietami.
  • Odpowiedz
@marcpol pomożesz?


@PachneImbirem: Pomogę.

Proponuję spróbować w BNP Paribas. Diety zostaną zaakceptowane do 75% kwoty wynagrodzenia podstawowego. Inne banki, które akceptują diety to Alior, Millennium (do 700 zł), Pekao SA i BPS.
  • Odpowiedz
#prawo #banki #bankowosc #kredyt

Pytanie... Jest kredyt wzięty przez osobę która już nie żyje. Pozostało rat na rok. Jest to bardzo mała kwota.
Spłacam regularnie, tak że bank nawet nie wie, że kredytobiorca już nie żyje.
Znaczy, możliwe, że ich informowałem ale jeden z banków (było kilka kredytów, reszta już spłacona) wyskoczyli z hasłem o spadkach itp. Spadki nie były robione i nie będą
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@defoxe: masz nawet odpowiedz w Nest banku na to pytanie.
Czy mogę spłacić wcześniej kredyt gotówkowy? Tak, w każdym czasie można dokonać wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu, bez ponoszenia dodatkowych opłat ani prowizji z tego tytułu
  • Odpowiedz
Mirki mam okazję kupić kawalerkę w mieście powiatowym 24m2 za 130000zl do negocjacji. Mam w gotówce 25000zl. Resztę chce wziąć w hipotekę i wynająć. Kawalerka bezpośrednio bez pośredników ile opłat około kredytowych będzie jeszcze 5000zl na te opłaty styknie? Notariusz, skarbowka, wpisy do księgi wieczystej itp. #nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #kredyt
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Jestem na etapie kupna nieruchomości i rozpoczynam zabawę w #kredythipoteczny. Jako, że mam wysoką zdolność i #kredyt dostane bez problemu to od początku myślałem, że do kredytu podejdę sam i wszystko będzie na mnie. Trochę się jednak pozmieniało bo moja partnerka otrzymała dość pokaźną kwotę od rodziców na jej wkład własny. I zastanawiam się jak najlepiej teraz to zrobić tak żeby było sprawiedliwie. Nie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MocnaFranca:

Czy najlepiej będzie bawić się w kredyt partnerski w którym każdy wchodzi że swoim wkładem własnym i każdy otrzymuje X % nieruchomości?

Jeśli ma się dołożyć do zakupu to chyba oczywiste, że będzie współwłaścicielem. Najprostsza sprawa to ustalić taki sam podział wkładu własnego, raty kredytu i udziałów w mieszkaniu. Gdyby sprawy poszły źle to sprzedajecie i dzielicie się kasą w takich samych proporcjach. Ewentualnie zlecacie wycenę rzeczoznawcy i wiadomo ile
  • Odpowiedz
Posiada ktoś konto na www.bik.pl ? Czy jak zainstaluję aplikację i będę chciał sobie sprawdzić ile mi zostało kredytu do spłaty to będzie mi pobierało każdorazowo 39 zł? #bik #kredyt #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mirki z tagów #kredyt #kredythipoteczny #bankowosc #banki. W ciągu najbliższych kilku dni będę składał wnioski o kredyt. Tak się złożyło, że ponad 1,5 roku temu wziąłem tacie telefon na raty. Niestety dwa razy spóźnił się z wpłatą (raz fakt faktem zapomniał i po moim o-------u w ciągu jednego dnia wysłał pieniądze, drugi raz pomylił się o 5 groszy...) i dostałem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak się złożyło, że ponad 1,5 roku temu wziąłem tacie telefon na raty. Niestety dwa razy spóźnił się z wpłatą (raz fakt faktem zapomniał i po moim o-------u w ciągu jednego dnia wysłał pieniądze, drugi raz pomylił się o 5 groszy...) i dostałem maila o windykacji. Sprawdziłem sobie mój rating na biku to mam 73/100, wskaźnik na zielono a ocena punktowa na "dobry".


@AnonimoweMirkoWyznania: Prawdopodobnie jest to przykład "budowania historii
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak wygląda branie kredytu na samochód? Idąc do banku muszę mieć już konkretny model wybrany czy jak?

Niby wyczytałem, że mając czystą historię w bik łatwiej jest dostać taki kredyt bo bank ma zabezpieczenie w postaci samochodu ale to by oznaczało, że już muszę mieć na oku nawet konkretną ofertę czy nie?

#kiciochpyta #banki #kredyt #kredyty
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ostatnio brałem to były dwie opcje; 1) Kupujesz za gotówę, potem przychodzisz z dokumentami zakupu, dowodem rejestracyjnym i dostajesz refinansowanie (ja tak zrobiłem, bo jechałem do handlarza, który miał dwie sztuki i nie wiedziałem co wybiorę ostatecznie) 2) Wysyłasz im komplet danych o aucie i dopiero dostajesz decyzję kredytową, nie wchodziłem niestety w szczegóły - trwa to dłużej, więc jak jest okazja, polecam opcje 1.

Na pewno możesz wziąć na auto
  • Odpowiedz
@Kermii: Oba ok.
Ogolnie ING lepiej. Do ING mozna dostarczac dokumenty przez bankowosc, a jak im podtzucisz oryginal to skanuja i centrala ma dokumenty od reki.
Millennium przyjmuje dokumenty tylko w oddziale, gdzie podpisujesz umowe i wysylaja kurierem. Tutaj wiec trzeba liczyc ten 1-2 dni opoznienia
  • Odpowiedz