Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem na etapie kupna nieruchomości i rozpoczynam zabawę w #kredythipoteczny. Jako, że mam wysoką zdolność i #kredyt dostane bez problemu to od początku myślałem, że do kredytu podejdę sam i wszystko będzie na mnie. Trochę się jednak pozmieniało bo moja partnerka otrzymała dość pokaźną kwotę od rodziców na jej wkład własny. I zastanawiam się jak najlepiej teraz to zrobić tak żeby było sprawiedliwie. Nie jesteśmy jeszcze w związku małżeńskim. Czy najlepiej będzie bawić się w kredyt partnerski w którym każdy wchodzi że swoim wkładem własnym i każdy otrzymuje X % nieruchomości?
#prawo #kredyty #kredyt #hipoteka #banki #bank #kredythipoteczny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6043b394d2f37c000a2c0c03
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
  • Odpowiedz
MocnaFranca:

Czy najlepiej będzie bawić się w kredyt partnerski w którym każdy wchodzi że swoim wkładem własnym i każdy otrzymuje X % nieruchomości?

Jeśli ma się dołożyć do zakupu to chyba oczywiste, że będzie współwłaścicielem. Najprostsza sprawa to ustalić taki sam podział wkładu własnego, raty kredytu i udziałów w mieszkaniu. Gdyby sprawy poszły źle to sprzedajecie i dzielicie się kasą w takich samych proporcjach. Ewentualnie zlecacie wycenę rzeczoznawcy i wiadomo ile
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Znam taką parę gdzie też razem wybudowali dom a potem się rozstali :) U nich było tak że razem pracowali za granicą na to, ale wszystko leciało na niego, bo działkę dostał. Także wg. mnie sam pomysł jest w porządku, ale radzę dograć wszystko tak aby w razie W było jasne jaki jest % podział.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dlaczego „bawić” w kredyt partnerski? Rzetelność w odzwierciedleniu stanu faktycznego to nie zabawa, tylko uczciwe podejście do tematu. My też kupiliśmy dom przed zawarciem małżeństwa, w akcie notarialnym mamy wpisane udziały proporcjonalne do realnego wkładu w nieruchomość (3/4 i 1/4) i gitara.
  • Odpowiedz