Dzień dobry #katowice czy w miarę blisko dworca głównego jest jakiś płatny parking (nie na godziny), żeby zostawić auto piątek - niedziela?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Loty z #warszawa mega podrożały (porównując do czasów 'pre-covid').

Jasne - inflacja, wyższe ceny surowców, płace, ale bilet za jakieś 300% ceny sprzed 3-4 lat wydaje się czymś nienaturalnym. Co tu się o------o xD? Wizzair dostał jakąś podwyżkę cen na Chopinie?

Dla porównania lot (do Barcelony, połowa kwietnia) w podobnym terminie z #katowice jest ponad 2x tańszy xD

#loty #ryanair #wizzair #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@u_k1: Znowu z Katowic i Krakowa p----------o loty na częste kierunki np. Dublin. Teraz taniej niż 300zł w jedną stronę nie kupisz, a częściej to i nawet 500-600zł... Jest masakra - parę lat temu latałem za 100zł albo i mniej.
  • Odpowiedz
Gdzie najlepiej i za darmo zaparkować w kato w sobote wieczorem? wybieram sie na galę do spodka ( ͡ ͜ʖ ͡)
#katowice
#slask
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dolcuu: to jest właśnie problem amatorów którzy włączają się do zabawy, trzeba robić obozy aklimatyzacyjne a dopiero potem atak na zamek a nie tak od razu. A kolega pozwoli że spytam, kolega to te same nogi ma od urodzenia?
  • Odpowiedz
@dolcuu: Z takich wycieczek polecam na Ogrodzieniec. Ja tam za swoich najlepszych czasów i jeszcze normalnym rowerem zrobiłem pierwsze w życiu 100 km. Ale co się wymęczyłem to moje( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

Które osiedle?

  • Francuska Park 29.3% (12)
  • Nowy Brynów 19.5% (8)
  • Osiedle Franciszkańskie 24.4% (10)
  • Bytkowska 2.0 26.8% (11)

Oddanych głosów: 41

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Swego czasu w mediach pojawiało się wiele informacji o drastycznych spadkach wpływów PIT w samorządach. Jak naprawdę wygląda to w miastach wojewódzkich?

Największy % wzrost wpływów z PIT r/r (2021-2022): Zielona Góra +5,74% (+15,74 mln zł)
Największy % spadek wpływów z PIT r/r (2021-2022): Kielce -2,86% (-9,78 mln zł)

Największy bezwzględny wzrost wpływów z PIT r/r: Zielona Góra +15,74 mln zł
DartNorbe - Swego czasu w mediach pojawiało się wiele informacji o drastycznych spadk...

źródło: gj6ktkuTURBXy9mZWIzYmY1Ni04OTUzLTRhNTMtYTc1ZC0zMWM1MGRjZjMzMmEuanBlZ5GTBc0EsM0CdA

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 38
@DartNorbe: jesli wezmie sie pod uwage ze w ciagu roku pensje wzrosly o tyle:
Zielona Góra: 6598,26 zł 20,4% wyższe
Poznań: 7677,08 zł 18,5% wyższe
Katowice: 7709,03 zł 16,9% wyższe
Szczecin: 7139,10 zł 16,6% wyższe
Kraków: 8439,85
  • Odpowiedz
wiecie gdzie można dorwać dorywczą pracę na weekendy w godzinach wiczornych? Pracuje w tygodniu od 18 do 2 w nocy i mniej więcej w tych samych godzinach chciałbym znaleźć coś dorywczego

Ewentualnie w tygodniu roboczym na 3-4 godziny gdzieś od 12-13 do tej 16-17 co by się wyspać i zdążyć ogarnąć do drugiej pracy.

Chciałbym tak porobić z kilka miesięcy co by uzbierać na potrzebne wydatki.

Jak
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anty_Chryst: w pyszne masz stawke bazowa 24zł brutto chyba że się coś zmieniło, nie chcesz jeździć samochodem dostajesz firmowy rower. Glovo, wolt, najlepiej przez jakiegoś partnera tak samo możesz rowerem jak i swoim samochodem, możesz nawet wypożyczyć samochód dostawczy ale lepiej kupić coś małego i co mało pali. Nie wiem jak w Katowicach ale w Warszawie jest bardzo dużo pracy ale nie oszukujmy się to nie są duże zarobki
  • Odpowiedz
Miraski, czy jest jakiś chętny na wymianę #ksiazki ? Mam do oddania pierwszy tom Pana Lodowego Ogrodu w twardej okładce. Książka jest nowa, nieczytana - miałem już egzemplarz w miękkiej okładce i ta nowa leży i się kurzy. Bardzo chętnie bym ja wymienił za coś czego jeszcze nie czytałem. Interesuje mnie coś z tematyki sci-fi lub postapo. #wymiana #katowice
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Kumpel19: o widzisz, jednak ktoś kto się zna to skarb ;) słyszałem chyba o tym ale myślałem ze to polega tylko na tym, ze możesz sobie zabrać książkę bez oddawania innej, tak samo potem musisz ja zwrócić
  • Odpowiedz
  • 1
@Kumpel19: podpytalem się w BŚ - odpisali mi, ze nie trzeba dać książki w zamian żeby odebrać inna. Nikt tego nie kontroluje, wiec ciekawe czy są cwaniaki które wybierają co lepsze kaski i potem wystawiają na aukcje xD
  • Odpowiedz