Mirki jadę wlasnie do Katowic. Chciałbym kupić jakieś pamiątki znajomym. Gdzie znajdę sklep z węglem na pamiątkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na poważnie, to będę chwilowo w Kato i w Zabrzu. Polecacie coś do zjedzenia w budce typu zapiekanka albo kebs i czy cukierki szkloki są ogólnie dostępne?
#katowice #zabrze #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niech ktoś mi wytłumaczy o co chodzi ze #slask, #katowice i okolice. Ostatnio sobie przeglądałem #nieruchomosci w różnych miastach i generalnie w konurbacji górnośląskiej mieszkania są o wiele tańsze niż w innych, największych, wojewódzkich miastach. Jest to spowodowane m.in. a może przede wszystkich wyludnianiem się tych miast. Poważne pytanie - czemu ludzie wyjeżdzają ze śląska? Czy podobnie jak z Łodzią gdzie Warszawa wysysa mieszkańców i
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 20
@stringenz miasta jak Kraków czy Wrocław są uznawane jako tetniące wydarzeniami kulturalnymi, a to działa jak magnes.
Co prawda dla 90% przybyszy ta kultura później ogranicza się do picia piwa nad Wisłą/Odrą ale tak to jest. A później to już owczy pęd, podobnie jak ze stolicami europejskimi typu Paryż, Londyn - miasta które przyciągają chyba tylko jako legendy bo mieszkanie tam to katorga jak nie dorobiłeś się własności w latach 80
  • Odpowiedz
@stringenz: Ogólnie Katowice są pewnego rodzaju ewenementem. Śląsk będąc zagłębiem przemysłowym budował blokowiska na potęgę co przekłada się na obecne nasycenie rynku, poza tym śląsk kojarzony był z brudem, dymem i smogiem i przez to młodzi uciekali ze śląska. Ogólnie Konurbacja Górnośląska przez to że jest aglomeracją policentryczną jest mocno zdecentralizowana same Katowice mają ludność w okolicach Rzeszowa ale do Katowic dochodzą Gliwice, Tychy, Bytom, Ruda, Sosnowiec, Zabrze każde z
  • Odpowiedz
Miłość, która nie powinna się wydarzyć i skandal, który zatrząsł Wersalem. Johnny Depp powraca na ekran jako Ludwik XV u boku aktorki i reżyserki Maiwenn. „Kochanica króla Jeanne du Barry”, czyli najbardziej sensualny i widowiskowy film tego lata przedpremierowo już od przyszłego tygodnia! Premiera filmu 25 sierpnia.

Ta pełna ostrej jak gilotyna satyry kostiumowa superprodukcja uwodzi zmysłowością i drobiazgowością w oddaniu przepychu francuskiego dworu. Przede wszystkim jednak stawia w centrum zainteresowania ambitną, inteligentną
GutekFilm - Miłość, która nie powinna się wydarzyć i skandal, który zatrząsł Wersalem...

źródło: 16x9_1

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GutekFilm: szkoda, że w Krakowie z CC jest jedynie Bonarka. Niestety z powodu remontów dojazd tam jest utrudniony. Mam nadzieję, że następnym razem uda się ogarniać seanse także w CC w Galerii Kazimierz :)
  • Odpowiedz
Przerabiał ktoś wynajem samochodu na wakacyjny wyjazd na 2 tygodnie? Przydało by się coś bez limitu kilometrów z niskim spalaniem (ON?).
Może ktoś brał i doradzi gdzie najkorzystniej.

#katowice #samochody #wakacje
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RAMBOnaBOSO: jeszcze w zeszłym roku bym Ci polecił firmę z Jaworzna, ale dzisiaj jeden dzień liczą jak dwa...
Sprawdź traficar, dostawcze są tam najtańsze, nie wiem czy mają busy.
  • Odpowiedz
ZTM na Śląsku wydał nową apke do komunikacji - Transport GZM

Narazie jest w fazie testowej (od jesieni więcej funkcjonalności) ale już można kupować bilety.

System jest niezależny od ŚKUP ale ma możliwości importowania danych (bez biletów i kasy)

Ma
sylwke3100 - ZTM na Śląsku wydał nową apke do komunikacji - Transport GZM

Narazie je...

źródło: temp_file8178755179122906171

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co by było gdyby….? To pytanie szczególnie prześladuje Norę – bohaterkę „Poprzedniego życia” Celine Song, a wcześniej prześladowało samą reżyserkę, której osobista historia zainspirowała scenariusz jej debiutu. Najpiękniejszy film roku prosto ze studia A24 przedpremierowo już w sierpniu! „Poprzednie życie" w kinach od 13 października.

Rozdzieleni przez los Nora i Hae Sung odnajdują się po 24 latach. Dwa dni upływają im na rozmowach i uporczywym rozmyślaniu, jak mogłyby wyglądać inne wersje ich
GutekFilm - Co by było gdyby….? To pytanie szczególnie prześladuje Norę – bohaterkę „...

źródło: Poprzednie_zycie_01

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@sylwke3100 dzięki. W tych automatach powinna być jakaś informacja, ikonka samolotu przy tym 90minutowym albo coś. Bo nie jestem jedyny na dworcu który nie wiedział co kupić.
  • Odpowiedz
Drodzy mieszkańcy #katowice jak oceniacie progress w ostatnich 2 latach w kwestiach:
- rewitalizacji, modernizacji i ogólnego "ładnienia" miasta
- wzrostu ilości ciekawych usług gastro, rekreacja itd.
- rozwoju dróg rowerowych
- modernizacji jakości dróg (bo ilość dróg to macie więcej niż gdziekolwiek w PL XD)
- poprawy jakości powietrza, szczególnie na południu
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kazach_z_Almaty: ja się wyprowadzam. To miasto robi sporo ale dla ludzi z miast ościennych. Mieszkaniec Katowic dla władz jest obywatelem drugiej kategorii. Drogi rowerowe słabe, powietrze jak w Krakowie, podlesie zarzecze to w zasadzie osobne wioski. Co do gastro w ciągu 2 lat sporo knajp padło obadaj profil silesia smakuje.
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: Katowice mocno się zmieniają. Jest dużo nowych inwestycji. Samo centrum jest dużo ładniejsze. Cały pogórniczy obszar przy spodku zrewitalizowano w ładnie prezentującą się Strefę Kultury. Sam wjazd do Kato z DTŚ robi wrażenie. Zrobiono nowe Sztauwajery. Trasy rowerowe są opisane na stronie miasta. Jeśli chodzi o gastro to rzeczywiście sporo lokali padło ostatnio, niemniej jednak jest to zajwisko powszechne w całym kraju po pandemii. Przede wszystkim samych Katowic nie
  • Odpowiedz