Zanim Lars von Trier pokazał światu „Tańcząc w ciemnościach” i „Dogville” zrealizował serial telewizyjny, który z założenia miał być żartem. „Królestwo” nieoczekiwanie stało się jednak fenomenem łączącym wątki paranormalne i metafizyczne w szpitalnej codzienności, a po latach klasykiem i wyjątkową pozycją w filmografii twórcy Dogmy 95. Po realizacji pierwszych odsłon „Królestwa” Lars von Trier przyznał nawet, że jeszcze bardziej wierzy w duchy. Do duchów kopenhaskiego szpitala powrócił 25 lat później, powołując do
GutekFilm - Zanim Lars von Trier pokazał światu „Tańcząc w ciemnościach” i „Dogville”...

źródło: Królestwo_trylogia_zaslepka YT

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od urodzenia, czyli 25 lat mieszkam na Ursynowie. Powoli mnie męczy życie w Warszawie. Skończyłem #studbaza i chciałbym się przenieść do innego dużego miasta, ale powiedzmy takiego tier 2, gdzie życie płynie trochę wolniej. Pod uwagę biorę trzy miasta:

1. #katowice
2. #poznan
3. #lodz

Które

ktore miasto

  • Katowice 34.9% (102)
  • Poznań 40.4% (118)
  • Łódź 24.7% (72)

Oddanych głosów: 292

  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@derton778: Poznań to rozsądny kompromis pomiędzy ultra-turystycznym Krakowem, mega zatłoczonym Wrocławiem, a mniejszymi miastami typu Szczecin, Bydgoszcz. Masz w sumie wszystko, czego możesz chcieć od miasta, ale z TOP 5-6 największych miast to chyba w Poznaniu jest najspokojniej, najciszej, najmniej żulersko i chyba najczyściej.

Katowic też bym nie lekceważył, ale zbyt słabo znam to miasto żeby polecić lub odradzić. Co do Łodzi to wiadomo, klimat upadłego Detroit, który wielu ludziom
  • Odpowiedz
co teraz w #katowice śródmieściu policja/straż pożarna ogłasza ze szczekaczki? bo słyszałem komunikat ale nie zrozumiałem słów
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Peupelele: nie wiem czy w Zabrzu na placu krakowskim albo na 3 maja na wysokości mosiru chyba. Zobacz w tych dwóch miejscach. I chyba jakiś ma niedzialkowkoego jest czy cieszyńskiej gdzieś w tamtej okolicy
  • Odpowiedz
Dziś też zapowiada się, że ciągle będą jeździli na sygnale. Co tam się dzieje?! Wiem, że koncert ale to nie znaczy by ciągle na sygnałach jeździli...
#katowice
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, kupiłem mieszkanie z ogródkiem i deweloper sobie życzy, że jeśli chcemy podwyższyć płot (panel 3D 173cm wysokości) to musi on być w odcieniu RAL9007 - od kilku dni przeszukuję internet i znalazłem tylko 1 firmę, która może polakierować panele na dowolny kolor, ale w tym przypadku cena za 1 panel to ok. 420zł, podczas gdy panele w "typowych" kolorach to cena ok. 150zł - znacie
może jakąś firmę, która jest w
Uvmeneal - Hej, kupiłem mieszkanie z ogródkiem i deweloper sobie życzy, że jeśli chce...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nalazłem tylko 1 firmę, która może polakierować panele na dowolny kolor,


@Uvmeneal: pod hasłami Malowanie proszkowe / Malowanie proszkowe ogrodzeń tylko 1 firma? Chyba źle używasz googla

Ps. RAL9007 to srebrny ciemny, a nie zielony ciemny (okolice RAL6009) jak na zdjęciu

Ps2. abaco w Mysłowicach albo multikolor w Sosnowcu sprawdzałeś?
  • Odpowiedz
@Uvmeneal: u nas deweloper zakazał montażu klimatyzacji wiszącej, połowa osób olała temat. Z takimi kolorami też wymogi do mokentu aż niektórzy zrobili jakieś cuda, konstrukcje drewniane ja parterze, zabudowy i nic. Administracja która tym zarządza napisała maila ze w takich sprawach nie mają jak podjąć decyzji, nie będą karać i temat zamknięty. Ja bym na Twoim miejscu zamontował co chcesz w podobnym odcieniu i w razie czego mówił że jest
  • Odpowiedz
Witam, co ciekawego polecacie aby zjeść w kato? Najlepiej nowe miejscówki bo takie typowe to już raczej wypróbowane mam.

(okolice kato typu chorzuf czy bytom też git wsm jak coś ciekawego będzie)

#katowice
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach