Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 535
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Grzybek22: nie chce mi sie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Hej @orlen_lite , mam genialny pomysl zgodny z wasza logika!
Dajcie cene 100 PLN za litr paliwa! Wtedy nie bedziecie musieli podnosic ceny paliwa przez najblizsze 20 lat i uchronicie ludzi od 'szoku cenowego' na co najmniej 20 lat! Tyle wygrac!
#afera #inflacja #orlen
Dajcie cene 100 PLN za litr paliwa! Wtedy nie bedziecie musieli podnosic ceny paliwa przez najblizsze 20 lat i uchronicie ludzi od 'szoku cenowego' na co najmniej 20 lat! Tyle wygrac!
#afera #inflacja #orlen
- 4
Jaka byłayby dziś w Polsce inflacja, gdyby rządziła koalicja PO-Lewica-PL2050 a prezydentem był Trzaskowki? Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację, że tak właśnie jest. Jak wskazują komentarze na wykopie, rząd odpowiada bezpośrednio za wzrost cen, zatem według wykopków zmiana rządu miałaby na nią bezpośredni wpływ. Zatem moje pytanie jest takie: jak kształtowałaby się dziś inflacja w warunkach alternatywnego rządu? Zakładamy te same warunki geopolityczne (post covid, wojna, kryzys energetyczny).
A drugie pytanie: skoro inflacja
A drugie pytanie: skoro inflacja
źródło: comment_1672944055eQRITYuI7LrDdQfYirzpcI.jpg
Pobierz@aei9077: stopy 15% i masz znacznie niższa inflację ale mamy nową ekonomię i wszyscy walą w ciula stopami procentowymi na 30% mocy, przy takiej inflacji w latach Balcerowicza stopy były 20%, wszyscy grają pod taką inflację a jak widać kraje bałtyckie są w lesie bo mają euro, nie ma woli walki z inflacją
- 2
to jest kac po kovidowym drukowaniu i rozdawaniu kasy bez pokrycia w produkcji i usługach, trzeba ponosić konsekwencje głupoty
@statystyczny_yt: Zgadzam się, tylko jeśli wielcy czyli EBC i FED drukowali, to cała reszta w tym my też musiała, żeby zachować konkurencyjność gospodarek. W przeciwnym wypadku zjedliby nas za drukowane pieniądze. Więc nie widzę tutaj alternatywnej drogi, ktoś na górze w unii i w USA musiałby to zorganizować inaczej. A na
Na obrazku 26,38zł, dziękuję Pan PiS
#inflacja
#inflacja
źródło: comment_1672942323JXilp74hXkvBtlvYCa7YGW.jpg
Pobierz- 762
konto usunięte via iOS
- 3
- 2
cofaj to
- 5
@turbine: Zostanę przy Giewoncie
@InwestorEkonomista: w Biedronce taki. Folii jest po 2.75. Kichę wypcha, ale kunszt piekarnictwa toto nie jest ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Obecna inflacja jest przede wszystkim wynikiem drożejących cen surowców energetycznych spowodowanych wojną na Ukrainie. Ceny te przekładają się na droższe paliwa, prąd i ciepło co przekłada się na wszystko inne. Na szczęście ceny surowców energetycznych zaliczają ostatnio spory spadek. Ceny ropy i gazu spadły do poziomów sprzed wojny i osiągnęły poziom niższy niż w całym roku 2022. Cena węgla jest dalej o 50% większa niż na początku roku 2022 ale o połowę
- 9
Chciałbym wszystkim polecić automat do chleba polskiej firmy yoer za 600zł. Przygotowanie wypieku zajmuje 10-15 minut i maszyna sama miesza, fermentuje w cieple i wypieka chleb. Cała procedura trwa około 3,5 godziny przy bochenku 1000g. Używamy sprzętu już dwa tygodnie, każdy chleb wygląda i smakuje coraz lepiej, nie mówiąc o groszowych kosztach wypieku.
Macie 100 dni na zwrot i 3 lata gwarancji d2d. Zdjęcia chleba w komentarzu.
To nie reklama, tylko moja opinia.
https://yoer.pl/automat-do-chleba-yoer-baker-bm01s
Macie 100 dni na zwrot i 3 lata gwarancji d2d. Zdjęcia chleba w komentarzu.
To nie reklama, tylko moja opinia.
https://yoer.pl/automat-do-chleba-yoer-baker-bm01s
źródło: comment_167293598365xFXEHmo6Uq6fAwLDuP0r.jpg
Pobierz- 5
@mopig: Jeszcze nie liczyłem, ale mogę podpiąc jutro licznik i podać ile wyjdzie przy największym chlebku.
@mopig: Kiedyś robiłem w podobnej maszynie, też na drożdżach. Wychodził dobry, ale chleb na zakwasie jest 10x lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz ciasto miesza robot kuchenny, a piecze piekarnik. Nie opłaca się piec kilograma więc jak już robimy, robimy więcej i rozdajemy rodzinie. Chleb po tygodniu nadaje się do zjedzenia, jest idealny. Powodzenia w tej przygodzie, domowy chleb nie ma sobie równych.
- 13
Pan Mikołaj Raczyński nadal twierdzi, że będzie inflacyjny ping-pong. Ale to na szczęście będzie już po wyborach, także kogo to tam będzie obchodziło, że inflacja znowu ruszy do góry.
Dodam tylko, że póki co Pan Mikołaj Raczyński bezbłędnie prognozował przebieg inflacji - jeszcze za czasów 0.1% mówił, że inflacja niebawem wywali w kosmos (Glapiński natomiast kilka miesięcy po jego prognozie mówił o "szkolnym błędzie", a teraz nawija nam makaron na uszy, że
Dodam tylko, że póki co Pan Mikołaj Raczyński bezbłędnie prognozował przebieg inflacji - jeszcze za czasów 0.1% mówił, że inflacja niebawem wywali w kosmos (Glapiński natomiast kilka miesięcy po jego prognozie mówił o "szkolnym błędzie", a teraz nawija nam makaron na uszy, że
źródło: comment_1672935763ehykZ2Knta4CPU24fgdd0L.jpg
Pobierz- 4
@Filipterka25: tak, dużo ludzi przewidziało XD Proszę o źródła i linki do tych przewidywań.
A poza Panem Mikołajem Raczyńskim jest jeszcze ING, które również perfekcyjnie przewidziało zarówno szczyt inflacji (15-20%) jak i stopy procentowe (5-10%). ING opublikowało tę prognozę gdzieś na początku 2022 roku.
I teraz ING mówi to samo co Pan Mikołaj Raczyński - walka z inflacją nie została zakończona.
Jak dla mnie są to wystarczające dowody, że inflacja
A poza Panem Mikołajem Raczyńskim jest jeszcze ING, które również perfekcyjnie przewidziało zarówno szczyt inflacji (15-20%) jak i stopy procentowe (5-10%). ING opublikowało tę prognozę gdzieś na początku 2022 roku.
I teraz ING mówi to samo co Pan Mikołaj Raczyński - walka z inflacją nie została zakończona.
Jak dla mnie są to wystarczające dowody, że inflacja
@haha123: No dokładnie tak to wyglądało w latach 70 w USA. Dopiero bardzo mocne dokręcenie śruby przez FED zdusiło inflację (razem z gospodarką).
Jak tam 13, 14 i 15 emerytura waszych dziadków? Ceny karmy dla zwierząt w marketach rosną tak jak na zdjęciu... #inflacja
źródło: comment_167293565953GoCNsz80herrSaDV95dc.jpg
Pobierz- 34
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Tomaa a myślisz że inna partia zmieniłaby cokolwiek? tutaj każdy jest nastawiony na dojenie Polaków ile się da, tutaj trzeba zacząć od zmiany mentalności, a to zajmie pokolenia.
- 13
@Tomaa: ale to nie do końca zasługa pisu tylko znowu... opozycji. Opozycja nie chce wygrać wyborów bo po cichu każdy z nich rozumie, że przypieprzy taki kryzys jakiego jeszcze nikt nie widział i oni z tym gównem zostaną, a po 4 latach wylecą z hukiem i całkiem możliwe, że jeszcze PiS wróci do władzy. Dlatego nie sądze by była jakaś wielka koalicja całej opozycji, bo oni nie chcą firmować tego
- 1
Muszę przyznać, że coraz lepsze te standupy. Ktoś wie kiedy trafi na HBO?
#nbp #nieruchomosci #kredythipoteczny #inflacja
#nbp #nieruchomosci #kredythipoteczny #inflacja

15
Mój kalkulator inflacji - Policzmi.pl

Kilka tygodni temu wrzuciłem swój kalkulator do kredytów Wykop - Policzmi.pl. Zebrał raczej pozytywne opinie i dużo osób sobie poprzeliczało kredyty. Poszedłem za ciosem i dorobiłem kalkulator Inflacji dostępny pod adresem: https://policzmi.pl/inflacje. Zachęcam do rzucenia okiem. W planach na...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 364





























źródło: comment_1672948545XYpiyZj0SAbPLIILNrKAsO.jpg
Pobierz