Hej @orlen_lite , mam genialny pomysl zgodny z wasza logika!

Dajcie cene 100 PLN za litr paliwa! Wtedy nie bedziecie musieli podnosic ceny paliwa przez najblizsze 20 lat i uchronicie ludzi od 'szoku cenowego' na co najmniej 20 lat! Tyle wygrac!

#afera #inflacja #orlen
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaka byłayby dziś w Polsce inflacja, gdyby rządziła koalicja PO-Lewica-PL2050 a prezydentem był Trzaskowki? Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację, że tak właśnie jest. Jak wskazują komentarze na wykopie, rząd odpowiada bezpośrednio za wzrost cen, zatem według wykopków zmiana rządu miałaby na nią bezpośredni wpływ. Zatem moje pytanie jest takie: jak kształtowałaby się dziś inflacja w warunkach alternatywnego rządu? Zakładamy te same warunki geopolityczne (post covid, wojna, kryzys energetyczny).

A drugie pytanie: skoro inflacja
aei9077 - Jaka byłayby dziś w Polsce inflacja, gdyby rządziła koalicja PO-Lewica-PL20...

źródło: comment_1672944055eQRITYuI7LrDdQfYirzpcI.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aei9077: stopy 15% i masz znacznie niższa inflację ale mamy nową ekonomię i wszyscy walą w ciula stopami procentowymi na 30% mocy, przy takiej inflacji w latach Balcerowicza stopy były 20%, wszyscy grają pod taką inflację a jak widać kraje bałtyckie są w lesie bo mają euro, nie ma woli walki z inflacją
  • Odpowiedz
to jest kac po kovidowym drukowaniu i rozdawaniu kasy bez pokrycia w produkcji i usługach, trzeba ponosić konsekwencje głupoty


@statystyczny_yt: Zgadzam się, tylko jeśli wielcy czyli EBC i FED drukowali, to cała reszta w tym my też musiała, żeby zachować konkurencyjność gospodarek. W przeciwnym wypadku zjedliby nas za drukowane pieniądze. Więc nie widzę tutaj alternatywnej drogi, ktoś na górze w unii i w USA musiałby to zorganizować inaczej. A na
  • Odpowiedz
Obecna inflacja jest przede wszystkim wynikiem drożejących cen surowców energetycznych spowodowanych wojną na Ukrainie. Ceny te przekładają się na droższe paliwa, prąd i ciepło co przekłada się na wszystko inne. Na szczęście ceny surowców energetycznych zaliczają ostatnio spory spadek. Ceny ropy i gazu spadły do poziomów sprzed wojny i osiągnęły poziom niższy niż w całym roku 2022. Cena węgla jest dalej o 50% większa niż na początku roku 2022 ale o połowę
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym wszystkim polecić automat do chleba polskiej firmy yoer za 600zł. Przygotowanie wypieku zajmuje 10-15 minut i maszyna sama miesza, fermentuje w cieple i wypieka chleb. Cała procedura trwa około 3,5 godziny przy bochenku 1000g. Używamy sprzętu już dwa tygodnie, każdy chleb wygląda i smakuje coraz lepiej, nie mówiąc o groszowych kosztach wypieku.

Macie 100 dni na zwrot i 3 lata gwarancji d2d. Zdjęcia chleba w komentarzu.
To nie reklama, tylko moja opinia.

https://yoer.pl/automat-do-chleba-yoer-baker-bm01s
Gozdziu - Chciałbym wszystkim polecić automat do chleba polskiej firmy yoer za 600zł....

źródło: comment_167293598365xFXEHmo6Uq6fAwLDuP0r.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mopig: Kiedyś robiłem w podobnej maszynie, też na drożdżach. Wychodził dobry, ale chleb na zakwasie jest 10x lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz ciasto miesza robot kuchenny, a piecze piekarnik. Nie opłaca się piec kilograma więc jak już robimy, robimy więcej i rozdajemy rodzinie. Chleb po tygodniu nadaje się do zjedzenia, jest idealny. Powodzenia w tej przygodzie, domowy chleb nie ma sobie równych.
  • Odpowiedz
Pan Mikołaj Raczyński nadal twierdzi, że będzie inflacyjny ping-pong. Ale to na szczęście będzie już po wyborach, także kogo to tam będzie obchodziło, że inflacja znowu ruszy do góry.

Dodam tylko, że póki co Pan Mikołaj Raczyński bezbłędnie prognozował przebieg inflacji - jeszcze za czasów 0.1% mówił, że inflacja niebawem wywali w kosmos (Glapiński natomiast kilka miesięcy po jego prognozie mówił o "szkolnym błędzie", a teraz nawija nam makaron na uszy, że
haha123 - Pan Mikołaj Raczyński nadal twierdzi, że będzie inflacyjny ping-pong. Ale t...

źródło: comment_1672935763ehykZ2Knta4CPU24fgdd0L.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Filipterka25: tak, dużo ludzi przewidziało XD Proszę o źródła i linki do tych przewidywań.

A poza Panem Mikołajem Raczyńskim jest jeszcze ING, które również perfekcyjnie przewidziało zarówno szczyt inflacji (15-20%) jak i stopy procentowe (5-10%). ING opublikowało tę prognozę gdzieś na początku 2022 roku.

I teraz ING mówi to samo co Pan Mikołaj Raczyński - walka z inflacją nie została zakończona.

Jak dla mnie są to wystarczające dowody, że inflacja
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tomaa a myślisz że inna partia zmieniłaby cokolwiek? tutaj każdy jest nastawiony na dojenie Polaków ile się da, tutaj trzeba zacząć od zmiany mentalności, a to zajmie pokolenia.
  • Odpowiedz
@Tomaa: ale to nie do końca zasługa pisu tylko znowu... opozycji. Opozycja nie chce wygrać wyborów bo po cichu każdy z nich rozumie, że przypieprzy taki kryzys jakiego jeszcze nikt nie widział i oni z tym gównem zostaną, a po 4 latach wylecą z hukiem i całkiem możliwe, że jeszcze PiS wróci do władzy. Dlatego nie sądze by była jakaś wielka koalicja całej opozycji, bo oni nie chcą firmować tego
  • Odpowiedz