via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Androo: mialo byc za 7zl, a niektórym ekspertom wykop development i 8 wychodzilo :(

Duzo osob pakowalo po niecale 5zl, wiekszosc spadkowiczow twierdzilo, ze zaladowani w BTC albo dolary.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pytaniedoeksperta #oszczedzanie #praca #pieniadze #ppk #inflacja

Coraz częściej słyszę, że ludzie wypłacają sobie co jakiś czas pieniądze z PPK.
Warto to robić w obecnej sytuacji (kryzys, inflacja itd.) czy lepiej sobie tam zbierać tą kasę? Jakie w ogóle są wymierne korzyści z takiego wypłacania a jakie z pozostawienia wpłat na koncie PPK w okresie krótko i długoterminowym?

Przeczytałem m.in ten
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@worldmaster: Raczej to co powinieneś robić należy uzależniać od tego jakie masz plany, a nie od sytuacji gospodarczej.
Jeśli potrzebujesz tej kasy od razu to po prostu musisz wypłacać od razu i wciąż zyskujesz, bo dostajesz 70% dopłat od pracodawcy (a 30% idzie do ZUSu na Twoje subkonto), których bez ppk byś nie miał.
Jeśli nie potrzebujesz i chcesz maksymalizować zysk to lepiej zostawić do 60. roku życia, bo wtedy
  • Odpowiedz
Dopiero do mnie dociera co jest najlepsze z wczorajszej inby z naszym lokatkowym baronem mickiempl. Otóż spadkowy guru, główny armagedonista ("zara jebnie") pięknie się wysypał, że sam nie wierzył w to, co pisze o spadkach cen mieszkań i doskonale wie, że farmazoni. Pomyślcie logicznie: gość od 2020r przepowiada potężne spadki cen. Prognozuje, że spadek do poziomu 5-6tys/m2 w dużych miastach jest całkiem realny. Pisze o tym milion wpisów.

No to... dlaczego on
p.....u - Dopiero do mnie dociera co jest najlepsze z wczorajszej inby z naszym lokat...

źródło: comment_1673527758UbYOnkSdaHjcMJbM5Sp7ec.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na główną z płomieniem weszło znalezisko, że do 2025 roku skumulowana inflacja ma wynieść 42% i to wg oficjalnego stanowiska NBP, a te tłuczki nie chcą podnosić stóp, aby to obniżyć.

No że znalezisko weszło to fajnie i gitara, ale trochę mnie niepokoi, że taka sensacja, bo mi się to wydawało oczywiste.

To ile ludzi nie zdaje sobie sprawy jak bezlitośnie będą okradani pod wybory jest aż przykre.

#nieruchomosci #
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl Wielu za sukces uznało fakt, że "inflacja spada", hurra! Bo w mediach jest to tak przedstawiane jakby oznaczało spadek cen - a guzik. Nadal jest to wzrost tylko, że delikatnie hamujący. W marcu też spadnie i co z tego? Nadal skumulowana dwuletnia marcowa to będzie jakieś 20kilka procent, jest się z czego cieszyć, naprawdę. Właśnie całe szczęście, że ktoś uwypuklił ostatnio temat inflacji skumulowanej, to dopiero pokazuje dramat sytuacji.
  • Odpowiedz
  • 0
Takie mam pytanie, moze ktos potrafi na nie odpowiedziec. Dlaczego caly czas widze jak otwieraja sie nowe lokale gastronomiczne?
I widze jak po 3-4 miesiacach upadają albo po pol roku.
Mamy teraz ciezki okres, inflacja, kazdy patrzy 5x na wydana zlotowke. A co rusz pokazuja sie fikusne knajpki, ktore oczywiscie dobrze wygladaja maja dobre jedzenie. Ale niestety ceny tez znacznie wieksze niz kiedys byly w gastro przez co mniej ludzi moze sobie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach