Pierwszy McDonald’s w Polsce otwarto 17 czerwca 1992 roku w Warszawie na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. W dniu startu pobito światowy rekord McDonald’s – dokonano ponad 13 tysięcy transakcji! Lokal działał do 2014 roku, a nowy oddział przeniesiono obok.

Dziś McDonald’s w Polsce to standard – w naszym kraju znajduje się już około 600 lokali, a większość z nich prowadzą polscy franczyzobiorcy.

Więcej moich ciekawostek: #losoweciekawostki

#ciekawostki #
Ukiss - Pierwszy McDonald’s w Polsce otwarto 17 czerwca 1992 roku w Warszawie na rogu...

źródło: W Polsce znajduje się około 600 barów McDonalds

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 8
@Bosayerba: To bar szybkiej obsługi, choć McDonald's bardzo chce, żeby nazywno go restauracją.

Pierwsza definicja słowa "bar" ze słownika języka polskiego:
1. «lokal, w którym można zjeść proste dania»
https://sjp.pwn.pl/slowniki/bar.html

To bar. Restauracja ma obsługę kelnerską. W maku gdy usiądziesz przy stoliku, to nikt do Ciebie nie podejdzie, żeby przyjąć zamówienie. Sam idziesz zamówić, przy ladzie lub "kiosku". Od jakiegoś czasu co prawda można wybrać opcję, żeby przynieśli Ci zamówienie
  • Odpowiedz
Maszyny, które osobiście uważam za ciekawe, a które mogą niektórym nie być znane; odc. 73

Lotnicze obserwatoria astronomiczne NASA

Za początki lotniczych obserwacji astronomicznych można uznać lata 20. XX wieku. W 1923r., 10 września, US Navy przy wykorzystaniu wodnosamolotu Felixstowe F5L podjęło nieudaną próbę fotografowania zaćmienia słońca. Pierwsza udana misja w tym celu odbyła się 28 kwietnia 1930r.

Po
M.....i - Maszyny, które osobiście uważam za ciekawe, a które mogą niektórym nie być ...

źródło: 13416788-SOFIA-airborne-observatory-in-flight

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#polska #historia #ciekawostki #2rp #ai #claude

Tak, tak wiem to tylko czat AI a nie profesjonalne opracowanie, ale zawsze miałem wrażenie, że 2RP to ma wyidealizowany obraz tylko przez to, że potem była straszna 2wś a potem okres stalinizmu, ale od 1956 już było inaczej.

I nie, nie chce tu gloryfikować PRL po 1956 bo to również był syf -
Shrug - #polska #historia #ciekawostki #2rp #ai #claude

Tak, tak wiem to tylko czat ...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leda i łabędź na rzymskim fresku

Leda i łabędź na rzymskim fresku; obiekt datowany na II-III wiek n.e. W mitologii greckiej Zeus, oczarowany piękną Ledą, przybrał postać łabędzia i zbliżył się do niej nad rzeką Eurotas. Z ich związku narodziła się m.in. Helena Trojańska, której uroda stała się przyczyną wojny trojańskiej. Motyw Ledy i łabędzia fascynował artystów przez wieki – od malarstwa antycznego po dzieła Leonarda da Vinci i Rubensa. Obiekt znajduje się
IMPERIUMROMANUM - Leda i łabędź na rzymskim fresku

Leda i łabędź na rzymskim fresku;...

źródło: Leda i łabędź na rzymskim fresku

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Znalezisko - "Bez japońskiego zwycięstwa nie byłoby wojny na Pacyfiku, którą znamy" (https://wykop.pl/link/7779167/bez-japonskiego-zwyciestwa-nie-byloby-wojny-na-pacyfiku-ktora-znamy)

"- Czy zbierając materiały do nowej książki, natrafił Pan na informacje, które okazały się dla Pana zaskakujące?

- Nazbyt wiele, aby ująć je w jednej odpowiedzi. Przede wszystkim zaskoczyła mnie japońska drobiazgowość w planowaniu operacji w Holenderskich Indiach Wschodnich. Nie spodziewałem się, że w 1941 r. ktoś umiał tak dokładnie przewidywać ruchy wroga i wyznaczać własne siły „na styk” do
Histmag - Znalezisko - "Bez japońskiego zwycięstwa nie byłoby wojny na Pacyfiku, któr...

źródło: indie2

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach