Mam myszkę z Logitecha, dostałem ją do laptopa, gwarancja na 3 lata (jeszcze 7 miesięcy), teraz przestaje działać środkowy przycisk. Problem jest taki, że nie mam jej na paragonie, a może była osobno, tylko nie mogę znaleźć. Jest szansa na naprawę?
#logitech #pytanie #gwarancja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki pytanie dotyczące #gwarancja w #laptop
Kupiłem na allegro laptopa i dostałem fakturę VAT chociaż żadną firmą nie jestem ani nie prosiłem o to, myślałem że dostanę zwykły rachunek. I tu pytanie, czy mam normalnie 2 lata gwarancji?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ozzi91: Faktura na osobę fizyczną (czyli tak jak w Twoim przypadku) jest zwyczajnie dowodem zakupu, takim paragonem, tylko odporniejszym na upływ czasu :)
  • Odpowiedz
#sony #gwarancja #zultra #xperia #naprawa #ultrareanimacja #serwis #wsupport

Ciąg dalszy przygody:
Po długim oczekiwaniu na informacje od serwisu drogą mailową lub telefoniczną czy telefon doszedł, postanowiłem wejść na stronę, samemu wpisać IMEI i sprawdzić przebieg naprawy. Muszę pochwalić w-support za bezproblemowy wgląd w cały proces. Po wpisaniu 15-o cyfrowego ciągu znaków oczom ukazała się mi informacja kiedy doszedł
5k07 - #sony #gwarancja #zultra #xperia #naprawa #ultrareanimacja #serwis #wsupport
...

źródło: comment_SeVvnFHWmu6E2MuYTNqfLcTkPbZNgPA9.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gruszak: cóż, skoro tak bardzo się obawiasz partactwa z ich strony to chyba jedynym wyjściem jest udanie się do rzeczoznawcy i notariusza ;-) Ten pierwszy oceni i opisze stan Twojego laptopa a drugi to wszystko oficjalnie potwierdzi. Oczywiście zapłacisz za to ~ 100-150 zł.

Jeśli nie chcesz się bawić w w.w to możesz postąpić tak, jak napisał qnebra - zrób zdjęcia, nagraj materiał wideo (zawierający datę) dokumentujący stan (prawidłowy) laptopa.
  • Odpowiedz
Mirki - pytanie do Was.
Jeżeli przedsiębiorca kupił przedmiot w sklepie stacjonarnym, a dany przedmiot nie spełnia funkcjonalności która była określona na opakowaniu (nie działa ona prawidłowo ale jest zamontowana). To czy można oddać przedmiot na gwarancji, a później po gwarancji odstąpić od sprzedaży (jeżeli nadal nie będzie działać), czy trzeba od razu go oddać ? Nie jestem zorientowany, jak sprawy się mają kiedy chodzi o przedsiębiorstwo, a nie konsumenta.
Z góry
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@simonides: art. 560:
§ 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady.
  • Odpowiedz
#pytanie #tablet #gwarancja
Chciałbym wysłać tablet na gwarancji- bateria już skończyła chyba swój żywot. I w tym tkwi problem, bo tablet mam rok, a mam napisane że gwarancja na baterię i akcesoria trwa 6 miesięcy, jeżeli bateria jest integralną częścią telefonu i użytkownik nie ma możliwości jej wymienić samodzielnie to gwarancja odnosi się także do tego modelu, czy jest ona dawana na takich warunkach do wszystkich
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Spece od gwarancji! Popsuł mi się czytnik Lark freebook 6.0 i jest trochę zakłopotany jeżeli chodzi o gwarancję tzn na stronie Neonetu jest napisane 12 miesięcy, natomiast w książeczce gwarancyjnej dołączonej do czytnika jest 24 miesiące. Więc jak to w końcu jest? #gwarancja #elektronika #pomoc #pytanie #lark #czytniki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciąg dalszy mojej przygody z naprawą telefonu Sony Z Ultra.

Dziś wysłałem telefon do autoryzowanego przez Sony serwisu w-support.pl we Wrocławiu. Czytając opinie o tym punkcie nie jestem nastrojony pozytywnie.

Serwis ma straszną opinię, do tego #sony olewa zajęcie się bardzo niekompetentnym i kontrowersyjnym, w ocenie internautów, serwisem.

O
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam pytanie dot. gwarancji sprzętu Logitecha. Pisałem do ich supportu ale jeszcze nie odpowiedzieli, a sprawa jest pilna. Czy jeśli odeślę im sprzęt z dowodem zakupu jakim jest paragon ale z zagranicznego sklepu (UE) to uznają mi gwarancję?

#logitech #pytanie #kiciochpyta #technologia #gwarancja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KoCoKx: Podobno nie robią problemu. Piszę "podobno", bo nie miałem okazji sam tego sprawdzać, ale przed kupieniem jednego ich produktu w "sklepie" tak bardzo zagranicznym, że aż strach (stragan na giełdzie komputerowej w Arabii Saudyjskiej) pozwoliłem sobie to sprawdzić, potwierdzenie miałem z kilku źródeł, że nie robią problemu, na dobrą sprawę nawet ten paragon nie zawsze jest potrzebny, numer serii urządzenia często wystarcza.
  • Odpowiedz
@KoCoKx: Logitech dla większości produktów ma gwarancję door-to-door. ( ͡º ͜ʖ͡º)

I faktycznie jak masz zarejestrowany przedmiot nie potrzebujesz nawet paragonu :)
  • Odpowiedz
Jak myślicie, czy urwana wtyczka usb w pendrivie (znaczy nie do końca bo nie odpadła ale rusza się na wszystkie strony) będzie uznana na gwarancji? Nie zahaczyłem o niego, nie stanąłem ani nic. Pewnego razu po prostu zauważyłem że się rusza. Pendrive jeszcze działa ale boję się że w końcu oderwą się piny. Dwuletnia gwarancja sprzedawcy i dożywotnia gwarancja producenta jest na niego. Da się to jakoś rozegrać?

Kupiłem go we wrześniu
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aro84: i cisnąć im teraz "podejrzewam wadę fabryczną" żeby mi nie zarzucili od razu, że to z winy użytkownika?

Miałem modem usb i po kilkukrotnym stanięciu nie niego, zahaczeniu wtyczka była trochę wygięta ale przynajmniej się trzymała.
  • Odpowiedz
@marek22: sprzedawca odeśle tego pendrive do dystrybutora, więc opisz dobrze problem w zgłoszeniu i zobaczysz czy się uda. Może zwróć uwagę na fakt, że obudowa nie jest uszkodzona.
  • Odpowiedz
tldr;

kupiłem akcesorium nokii; nie wiedziałem że gwarancja jest pół roku; po 10 miesiącach sprzęt się zepsuł; nokia nie uznała reklamacj; co dalej?

Właściwa historia:

Witajcie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@bubak: Zapomniałeś zawołać.

Teraz rozumiem. Myślałem, że wcześniej reklamowałeś. No ciężka sprawa. Od strony prawnej raczej nic nie zdziałasz, pozostaje jedynie polubowne (bez jakichś roszczeń do sprzedawcy) załatwienie sprawy, tłumaczenie, że we wrześniu podejrzewałeś jakąś wadę/problem techniczny, ale uważałeś, że to nie wina reklamowanego sprzętu.
  • Odpowiedz
kupiłem tablet wacom w ich inetrnetowym sklepie i oczywiście przyszedł z nieuzupełnioną kartą gwarancyjną. dlaczego sprzedawcy tak często o tym zapominają? teraz będę musiał do nich wydzwaniać

#gwarancja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rdy: coś się zmieniło w przepisach ? Rok temu serwisowałem płytę indukcyjną i konsultowałem z uokik czy można darować sobie podbijanie karty nawet jeśli producent tego wymaga. Byłem zaskoczony bo takiego wymagania nie nozna olac
  • Odpowiedz
@password-is-incorrect:

nie wiem w sumie, co oddawałem na gwarancję do producenta to nigdy nie dawałem wypełnionej karty gwarancyjnej. Może i niektórzy jeszcze siedzą w ciemnogrodzie, jak oddawałem g2 to nikt nie chciał karty tylko dowód zakupu
  • Odpowiedz
  • 2
25.11.2014 oddałem sprzedawcy do reklamacji kartę SanDisk Micro SD 32 GB. Po dwóch tygodniach dzwoniłem się dowiedzieć co i jak to powiedzieli, że jeszcze nie mają odpowiedzi od dystrybutora. Powiedzieli, że sami zadzwonią. Jutro mija trzeci tydzień. Wiem, że sprzedawca ma dwa tygodnie na rozpatrzenie reklamacji, a ile ma czasu na zwrócenie sprawnego przedmiotu?

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@aro84: Jeśli reklamujesz z tytułu niezgodności, to nie taguj gwarancja, bo wprowadzasz w błąd.

Prawo nie określa w sposób jednoznaczny jak długo trwa usuwanie niezgodności.

W tym przypadku w grę wchodzi wyłącznie wymiana, która w normalnym toku czynności powinna trwać do tygodnia (bo tyle zajmuje zakup nowej).
  • Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie naprawy gwarancyjnej tabletu,na gwarancji jest napisane, że akcesoria takie jak :słuchawki, kable, bateria podlegają 6 miesięcznej gwarancji. I tutaj tkwi problem, bo czy bateria w urządzeniu, w którym nie da się jej wymienić podlega pod akcesoria? A Właśnie ona się zepsuła, ładuje się nawet półtorej dnia, a trzyma 15 minut i tutaj tkwi problem, bo za urządzenie zaplaciłem około 600zł, a jeżeli nie naprawią baterii to nadaje się na
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Triplesix: Wiem, że się da, ale na własną rękę nie wiadomo nawrt gdzie to kupić, nie wspominając, że nie mam pojęcia jak to rozebrać i czy jest w ogóle sens, tablet kupiłem rok temu, a w gwarancji jest napisane że na baterię jest 6miesięcy :(

http://www.x-kom.pl/p/165247-tablet-8-haier-haierpad-d85-3g-mt8389w-1024gb-8gb-android-42.html

Raczej nic już z niego nie zrobię, spróbóję wysłać na gwarancji bo ma sporo usterek, może akurat wymienią na nowy.
  • Odpowiedz
@Glebrin: jak sam wymienisz baterię to stracisz gwarancję, wyślij im podając problem baterii i albo wymienią za darmo albo sobie za to policzą. Wtedy wybór już należy do Ciebie :)
  • Odpowiedz