Gothic na konsole aktualnej generacji wyjdzie 28 lipca tego roku, późno #gothic
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

HuierP10
- 1
Dzisiaj mija 25 lat od wypuszczenia spanialej gry bozej #gothic

ChlopoRobotnik2137
via Wypiek- 1
@koneser_progresywnego_discopolo jak to będziesz świętował?

koneser_progresywnego_discopolo
- 1
@ChlopoRobotnik2137: nie będę. Dzis niedziela kolchozujaca
- 0
Gothic 2: Modyfikacja - Zagadka Orków (Prolog)
Prolog jest kanoniczną częścią Zagadki Orków. Ma on za zadanie przedstawić nową lokację, która ukaże się w Zagadce Orków, a także przedstawić jej dokładniejszą historię. Jego celem jest także wyjaśnienie pewnych opowiadań i wątków, które pojawią się w Zagadce Orków. Wymienione wyżej argumenty nie są jedynymi aspektami tejże modyfikacji. Przedstawia także ciekawą fabułę, która na pewno Was zainteresuje.
#gothic #gothic2
Prolog jest kanoniczną częścią Zagadki Orków. Ma on za zadanie przedstawić nową lokację, która ukaże się w Zagadce Orków, a także przedstawić jej dokładniejszą historię. Jego celem jest także wyjaśnienie pewnych opowiadań i wątków, które pojawią się w Zagadce Orków. Wymienione wyżej argumenty nie są jedynymi aspektami tejże modyfikacji. Przedstawia także ciekawą fabułę, która na pewno Was zainteresuje.
#gothic #gothic2

#gothic #gry Chłopaczki z gothic remake z-----i sprawe po całości, zatrudnil jakichś j------h hiszpanów co c---a sie znają, c---a umieją i w ogóle to powinni trzeć chrzan. 8-10 lat ~~ Tworzenia gry REMAKE z gotowym scenariuszem, postaciami, mechanikami btw. ALE NIE trzeba zrobić jakieś chodzenie po lodzie albo wspinaczke jak z God Of War zamiast dopieścić podstawowe mechaniki na miare 2027 roku.
@jasiutorpeda_tokozak: Pięknie to ująłeś, ze wszystkim się zgadzam.
@jasiutorpeda_tokozak: zazdro dla ludzi ktorzy zyja w timelinie gdzie gothic byl popularny i maja tam tyle gothiclike'ow co u nas soulslike'ow, ehhh
cursed to jest. niech to AI sie rozwija szybciej to sobie sami bedziemy gothiki robic skoro zadne studio nie chce tego zrobic porzadnie xd
cursed to jest. niech to AI sie rozwija szybciej to sobie sami bedziemy gothiki robic skoro zadne studio nie chce tego zrobic porzadnie xd
- 19
konto usunięte via Wykop
- 2
@glaaki: taki niemiecki der hexer może się schować
- 1

Francuskie studio Spiders (Greedfall, Technomancer, Steelrising) niezwykle mnie zawiodło. Byli taką nową Piranha Bytes – robili trzecio osobowe RPG-i AA, które braki w rozgrywce nadrabiały kreatywnymi światami i niezłym piórem scenarzystów.
Po niezłym Greedfallu z 2019, który był zgrabnym połączeniem Risena z Dragon Age'em, czekałem na dalsze ruchy studia. Potem przyszedł Steelrising – dziwny i sztywny soulslike. No dobra, chcieli się wstrzelić w trendy, rozumiem.
Niestety ich nowa gra, Greedfall 2: Dying World, to
Po niezłym Greedfallu z 2019, który był zgrabnym połączeniem Risena z Dragon Age'em, czekałem na dalsze ruchy studia. Potem przyszedł Steelrising – dziwny i sztywny soulslike. No dobra, chcieli się wstrzelić w trendy, rozumiem.
Niestety ich nowa gra, Greedfall 2: Dying World, to
źródło: image
PobierzPo genialnym Greedfallu z 2019
@Hambercios: Greedfall to była całkiem spoko giereczka, takie 6/10 ale przyjemnie się ogrywało, ale do rangi "genialnej" to jej DUŻO brakuje.
@Hambercios: ja miałem już 2 podejścia do greedfall i jakoś tego geniuszu nie znalazłem. Dam jeszcze 1, ostatnią szansę i koniec mojej znajomości z tym tytułem. No, nie porwał mnie. Swoją drogą, wspomniany Gothic też nie.
- 0
Gothic na GOGu przychodzi z Unionem.
Ale co mi się nie podoba, to narzucają z góry "sterowanie z Gothica 2". Wyłączyłem to w INI.
To klikanie myszą raz działa, a raz nie.
Mogli chociaż dać WASD jako domyślne sterowanie, to by wystarczyło.
Tą grę można grać wyłącznie lewą ręką. Strzałki powinny być opcjonalne.
Ale co mi się nie podoba, to narzucają z góry "sterowanie z Gothica 2". Wyłączyłem to w INI.
To klikanie myszą raz działa, a raz nie.
Mogli chociaż dać WASD jako domyślne sterowanie, to by wystarczyło.
Tą grę można grać wyłącznie lewą ręką. Strzałki powinny być opcjonalne.
gdy uznam, że chcę zobaczyć sobie np. jak daleką drogę mam na szczyt Starej Kopalni.
@rukh: Nie znasz na pamięć każdego milimetra starej kopalni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@niedorzecznybubr: Dlatego ostatnim razem grałem gdzieś przed 2020 rokiem. To był mój standard sterowania, po pierwszym razie, gdy grałem pierw na strzałkach. Uznałem, że sterowanie na WASD jest wygodniejsze, które tam przygotowali w grze. Nie wiem, czy to zasługa twórców System Packa, czy w oryginale tak już była dostępna ta opcja.
- 0
@ParowczanyJezdziec: najładniejszy bulterier
źródło: obraz
Pobierz- 2
@ParowczanyJezdziec: klakier i ostateczne rozwiązanie sprawy szkodników
źródło: obraz
Pobierz- 3
#gothic W niedziele seria Gothic obchodzi 25 lecie. Na pewno z tej okazji THQ Nordic przygotował cały pakiet prezentów i wydarzeń dla społeczności. W sieci cisza na ten temat, sprawdze inne źródła ;)
źródło: Odys_xartow
Pobierz@bartorex22: mnie strasznie denerwują te wyuczone gestykulacje u polityków
- 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 212
źródło: xardaspatrol
PobierzNie lubię jak twórcy modów nadmiernie ingerują w system.
Np. Gram w tą odyseje. Mam 100% w łuk ale ledwo co trafiam za to można sobie włączyć wolne celowanie i ono też jest do d--y ale przynajmniej ta strzała sięga celu.
Dla testu sprawdziłem ustawienie 200% w łuk i dalej nie zawsze trafiam. Za trzecim razem ustawiłem 1000% w łuk i co za zaskoczenie, nareszcie trafiam zawsze.
Tylko napiszę że nie da
Np. Gram w tą odyseje. Mam 100% w łuk ale ledwo co trafiam za to można sobie włączyć wolne celowanie i ono też jest do d--y ale przynajmniej ta strzała sięga celu.
Dla testu sprawdziłem ustawienie 200% w łuk i dalej nie zawsze trafiam. Za trzecim razem ustawiłem 1000% w łuk i co za zaskoczenie, nareszcie trafiam zawsze.
Tylko napiszę że nie da
- 0
@Karatte: z tego co pamiętam to w 2nk po nauczeniu się 100% zawsze trafiałem ale ostatnio w w2nk grałem dawno i na wolnym celowaniu i problemem był tylko czasem wariujący celownik bo przy 100% strzały już na leciały na boki tylko zawsze prosto.
Odyseja ma własne wolne celowanie które jest dziwne.
Odyseja ma własne wolne celowanie które jest dziwne.
@Uuroboros nie, bez modów na surowej gierce miejąc 100% nie trafiasz zawsze.
- 5

konto usunięte via Wykop
- 2
@supra107: Prawdziwie męskie kino
- 1
Zajebisty balans, nie ma co. Pomijając fakt że nikt nigdzie nie jest w stanie wyjaśnić co i jak robić, i np. fakt że trzeba przejść całą Noc Kruka aby móc kontynuować główny wątek pomijając.
Muszę wejść do świątyni Adanosa i zabić Kruka, inaczej Vatras mi nie pomoże bo c--j ci w dupę masz przejść nasz dodatek.
Aby to zrobić, muszę zdobyć pięć tabliczek.
Ta w Bibliotece Uczonych wymaga ubicia armii orków oraz ognistego demona.
Ledwo co
Muszę wejść do świątyni Adanosa i zabić Kruka, inaczej Vatras mi nie pomoże bo c--j ci w dupę masz przejść nasz dodatek.
Aby to zrobić, muszę zdobyć pięć tabliczek.
Ta w Bibliotece Uczonych wymaga ubicia armii orków oraz ognistego demona.
Ledwo co
źródło: Gothic2_2026-03-10_00-13-19
Pobierz- 32
źródło: 1000008211
Pobierz@zzbkk: XDDDDD
- 29




























