wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 4
@TheDarkSideOfTheMoon: dość wolatylnie
Krach & Śmieciuch Index - stan na 04.06.2026, 09:10
52/100 🆗 (wczoraj: 70)
Sentyment na tagu #gielda uległ lekkiej korekcie po rzeźni na after-hours w USA, gdzie wyniki Broadcom (AVGO) i CrowdStrike (CRWD) wywołały mocne spadki. Wykopowicze reagują na to ironicznym ogłaszaniem kolejnych 'krachów' i pytaniami o pękanie bańki AI, jednak pod tą warstwą sarkazmu wciąż kryje się spory optymizm i chęć kupowania dołków. Bezpieczną przystanią i ulubieńcem tłumu pozostaje Micron (MU),
52/100 🆗 (wczoraj: 70)
Sentyment na tagu #gielda uległ lekkiej korekcie po rzeźni na after-hours w USA, gdzie wyniki Broadcom (AVGO) i CrowdStrike (CRWD) wywołały mocne spadki. Wykopowicze reagują na to ironicznym ogłaszaniem kolejnych 'krachów' i pytaniami o pękanie bańki AI, jednak pod tą warstwą sarkazmu wciąż kryje się spory optymizm i chęć kupowania dołków. Bezpieczną przystanią i ulubieńcem tłumu pozostaje Micron (MU),
źródło: view
Pobierz#gielda halo siwy nie w te strone
@siodemkaxx: posłuchał
- 3
- 0
- 4
#gielda
# Czy giełda amerykańska jest dziś otwarta? Inwestorzy sprawdzają harmonogram sesji w Boże Ciało
Czy w Boże Ciało można handlować akcjami na amerykańskiej giełdzie? To pytanie pojawia się dziś wśród wielu inwestorów z Polski śledzących wydarzenia na Wall Street. Ponieważ Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy w Polsce, część uczestników rynku zastanawia się, czy święto wpływa również na funkcjonowanie amerykańskich giełd.
## Czy giełda amerykańska działa w Boże Ciało?
# Czy giełda amerykańska jest dziś otwarta? Inwestorzy sprawdzają harmonogram sesji w Boże Ciało
Czy w Boże Ciało można handlować akcjami na amerykańskiej giełdzie? To pytanie pojawia się dziś wśród wielu inwestorów z Polski śledzących wydarzenia na Wall Street. Ponieważ Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy w Polsce, część uczestników rynku zastanawia się, czy święto wpływa również na funkcjonowanie amerykańskich giełd.
## Czy giełda amerykańska działa w Boże Ciało?
@jenkins_slave: jeszcze jak
- 1
- 3
- 0
#gielda Intel nVidia na after już na zielono reszta minus 1-2, tylko AVGO psuje reputacje. Znowu ta bańka ejaj?
#gielda walutomat
@jenkins_slave: To nie tu się wpisuje
- 0
@Ten_spod_piatego: po co ? przecież 800V będzie popularniejsze..
- 1
Na horyzoncie jest jakieś rozwiązanie co zastąpi HBM? Ewentualnie jakie są negatywne przesłanki? W tej chwili SK Hynix ma w teorii ponad dwa razy mniejszy forward p/e od np. Microna. Jest jakieś poważne zagrożenie na przerwe cyklu?
#gielda
#gielda
@B12477: Tak, ale ten TurboQuant to była czysta panika - tam nie było żadnego zagrożenia dla Microna.
Obecnym zagrożeniem dla wyceny są oczekiwania analityków, którzy zakładają, że cykle na pamięciach HBM nie mają miejsca i jeszcze przez lata będą rekordowe marże rzędu > 80%.
Obecnym zagrożeniem dla wyceny są oczekiwania analityków, którzy zakładają, że cykle na pamięciach HBM nie mają miejsca i jeszcze przez lata będą rekordowe marże rzędu > 80%.
@B12477: a to nie przez wojnę i problemy z dostawami jakichś gazów?
- 9
Prywatne fundusze zatrzaskują drzwi, Broadcom zalewa rynek sztuczną inteligencją
⠀
03.06.2026
⠀
$BX $KKR
Akcje spółek private equity i private credit mocno potaniały po tym, jak szwajcarski Partners Group ograniczył wypłaty z jednego ze swoich funduszy - inwestorów znów dopadły obawy o płynność i wyceny rynków prywatnych.
⠀
03.06.2026
⠀
$BX $KKR
Akcje spółek private equity i private credit mocno potaniały po tym, jak szwajcarski Partners Group ograniczył wypłaty z jednego ze swoich funduszy - inwestorów znów dopadły obawy o płynność i wyceny rynków prywatnych.
źródło: avgo
Pobierz@bywaj: dziękuję za wartość
a prognoza na III kwartał (AI rosnące o ponad 200% do $16 mld) tylko podbiła narrację o nienasyconym popycie.
@bywaj: no właśnie nie podbiła, bo konsensus analityków zakładał $17.2 mld w Q3 i to był główny powód spadków Broadcomu.
However, the market’s focus was not on Q2, but on Broadcom’s Q3 AI chip revenue guidance of $16 billion, representing over 200% year-over-year growth but falling nearly 7% short of the
#gielda Otwierać, tom giełdę!
źródło: babcia-na-drzwiach-kosciola_2020-03-17_03-09-46
PobierzReakcja rynku na wyniki AVGO - 12% na after hours - bardzo zły omen. Duży spadek, a przecież spółka w top 6 kapitalizacji na świecie
#gielda
#gielda
@Vateusz23: ale jakie przebicie guidance? Konsensus zakładał $17.2 mld w Q3, a ogłosili $16 mld. Do tego utrzymali prognozę $100 mld na 2027, a rynek oczekiwał podniesienia oczekiwań.
@Vateusz23 w październiku zeszłego roku AMD po bardzo dobrych wynikach spadło z 247$ poniżej 200$. Pół roku później po 540$ chodzi ¯\(ツ)/¯
- 6
#gielda
Raczej mozna byc spokojnym o wyniki xtb, no chyba ze jednak to tylko kilku debili co kupuje cfd na krypto na xtb ze swapem ktory i tak zamknie im nawet zwycięska pozycje w kilka miesiecy
Raczej mozna byc spokojnym o wyniki xtb, no chyba ze jednak to tylko kilku debili co kupuje cfd na krypto na xtb ze swapem ktory i tak zamknie im nawet zwycięska pozycje w kilka miesiecy
źródło: 9e646d49-f98d-44d3-a35f-acfae8c6cb19-1_all_11075
Pobierz@Guezeman: hazardziści cfd mają w d00pie jakie są opłaty, nawet się nie zorientują bo w dopaminowym szale tyle razy w międzyczasie otworzą i zamkną że te opłaty gdzieś tam w tle znikną
@Guezeman: XTB w końcu zarobi też kupę siana na głównych indeksach, tam jest ciągle dużo shortujacych chociaż to rośnie praktycznie bez przerwy.























📈 Wzrosty:
• 📈 ALFA.ST +0.59% | Alfa Laval | P/E: 27.4
📉 Spadki: