#gielda

US PCE Price Index MoM Actual 0.7% (Forecast 0.7%, Previous 0.4%)
US PCE Price Index YoY Actual 3.5% (Forecast 3.5%, Previous 2.8%)
US Core PCE Price Index MoM Actual 0.3% (Forecast 0.3%, Previous 0.4%)
US Core PCE Price Index YoY Actual 3.20% (Forecast 3.2%, Previous 3.0%)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakbym zrobił swój reverse index i postępował odwrotnie niż czasem robię to zarobiłbym w c--j. Tylko z drugiej strony mam dylemat czy robiąc odwrotnie niż myślę to tak naprawdę nie robię tego co myślę i tak właściwie na jeden pies wychodzi

Paradoks spekulanta, tak to nazwałem
#gielda
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@minor983: W czym problem? Wybierasz spółkę, która w przyszłości zrobi +136% i ładujesz połowę majątku. Możesz nawet wybrać jeszcze lepszą spółkę - taką, która zrobi +250%.
  • Odpowiedz
#gielda ponad 600000 obrotu na cfd/akcjach a to tylko po zeby byc 1.5k w plecy XD
To niezly pit chociaz ciekawe skad ta strata bo w apce pokazuje 600$ na plus na usd i -40zl na pln
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda sponsorem majówki 2026 jest okniorz wrzucajcie gifa z tańczącym Billem i Stevem Wozniakiem o 15.30 zaczynamy impreze na tagu.
( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak sobie pomyślę, że prawie 20 000 zł mojego majątku mam w akcjach Oracle to zaczynam się czuć dziwnie nieswojo.

Z przyjemnością bym to pogonił i wrzucił w TSMC albo w Alphabet. Zachcialo mi się kombinować ze spółkami, zamiast wybrać 2-3, może 4 spółki z którymi będę czuł się dobrze bezwzględu na ich krótkoterminowe wahania i w nie pakować większą kasę.

A tak to mam spolke w portfelu za którą w zasadzie nie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@breakdown1: Jeśli nie pytasz mnie o zdanie to się wypowiem :) Jakby każda inna spółka spadała przez miesiące, no to by straciła sentyment Twój tak czy siak. Czy to oracle czy durex czy TSMC. Ja bym nie kupił spółki, której nie lubię no bo tych spółek są tysiące potencjalnych, to wole te co lubie i mam do nich dobry sentyment.

Co do sprzedaży ze stratą, to ja sobie zadaje pytanie
  • Odpowiedz