@styslaw: Pani Paulina Gałecka 518-301-551 powinna stracić licencję za lokowanie lokalu ponizej 25 m2 jako kawalerki do zamieszkania. Użyla nawet wprost slowa "mieszkanie" choc ten kwadrat nigdy formalnie nie będzie mieszkaniem. Ta branża to partyzantka marketingowa
  • Odpowiedz
  • 331
@AdamF_OG: No to dobrze, że nie żyłeś w tamtych czasach bo jeńcy i dezerterzy z Wehrmachtu byli jednym z głównych źródeł rekruta dla polskiej armii walczącej na zachodzie.
  • Odpowiedz
  • 450
@AdamF_OG Kościół katolicki jak i rząd na uchodźstwie namawiał do podpisywania volkslisty. Przetrwanie narodu, jego żywej tkanki wymaga podejmowania trudnych decyzji- i dla wielu ludzi którzy musieli jakoś funkcjonować w warunkach okupacyjnych nie były to proste decyzje. Siedząc syty przed komputerem możesz składać dowolne deklaracje.
  • Odpowiedz
I kolejna #afera w #gdansk wywołana brakiem wyczucia, głupotą, świadomą prowokacją czy cholera wie czym jeszcze ze strony urzędników i ich kontrahentów w temacie historii polsko-niemieckiej.
Nie pierwsza, co jakiś czas coś się odwala, coś publicznie chlapną (a potem przepraszają albo idą w zaparte), coś głupiego zorganizują (a potem przepraszają albo idą w zaparte), zaproszą kogoś kontrowersyjnego albo dadzą się wmanewrować w jakieś szemrane akcje.
Serio, nie zawsze przypisuję
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Jaka ekscytacje jakie zobaczenie innych krain, dla tych ktorzy celowo byli wcieleni do wermachtu, lub musieli sie zglosic bo na drugiej szalce byly ich rodziny i bliscy?


@PurpleHaze:
Ziom, to cytat z wystawy.
Pretensje do autorów wystawy, nie do mnie.
Podtrzymuję, że to to prowokacja i/lub brak wyczucia ze strony osób odpowiedzialnych za wystawę.
Polinik - >Jaka ekscytacje jakie zobaczenie innych krain, dla tych ktorzy celowo byli...

źródło: 1000010160

Pobierz
  • Odpowiedz
Nadal nie wiem co ma wystawa historyczna wspólnego z lewactwem.


@BreathDeath: Nic. Kompletnie nic, przecież to robią przypadkowe osoby. Jakoś zawsze tak przypadkiem bywa, że w Gdańsku z panią Dulkiewicz na czele tradycyjnie pluje się na polską historię ale aby to miało związek z lewactwem? Gdzie tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
amperrowwer - >Nadal nie wiem co ma wystawa historyczna wspólnego z lewactwem.

@Brea...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Oj Gdańsk, Gdańsk. Wasz magistrat prześciga się usilnie z Wrocławiem o pałeczkę największego s----------a obyczajowego. Wystawa ,,Nasi chłopcy" co w zdecydowanej większości po wojnie, o ile ją przeżyli, to ci ,,nasi chłopcy" wyjechali do swojej ojczyzny - Niemiec. Może wkrótce będziecie mieć wystawioną flagę III Rzeszy przed ratuszem? Wstyd i hańba.

#gdansk #trojmiasto #pomorskie #pomorze
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AdamF_OG:
A się obudziłeś.
Co roku jest coś, co pokazuje, że serduszko władz Gdańska bije po niemiecku. Radosne marsze dla świętowania napaści Niemiec na Polskę, niemieckie chóry śpiewające nazistowskie pieśni, wystawy o "naszych chłopcach", tramwaj nazwany na cześć nazisty. Normalka.
Polinik - @AdamF_OG: 
A się obudziłeś. 
Co roku jest coś, co pokazuje, że serduszko w...

źródło: radosne obchody

Pobierz
  • Odpowiedz