Chciałbym kupić mój pierwszy zegarek do sportu. Bieganie , rower, basen i trochę SUP to wymogi jakie stawiam zegarkowi. Czysto amatorsko bez konieczności sprawdzania wydolności mojego organizmu itp. Chciałbym mieć podgląd do mapy po przejechaniu trasy, czasówki itp.
Jako że to mój pierwszy tego typu sprzęt, chciłabym kupić cos używanego. Wybór padł miedzy forerunner 245 lub 645. Oba moża kupić w podobnej cenie, oba mają wersję kompatybilną ze Spotify. Oraz oba obsługują deskę
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@simson97 i to są te różnice w upodobaniach :) ja byłem mega nakręcony na ten zegarek ale jak pojechałem do sklepu i go przymierzyłem to mi totalnie nie podszedł. Dobrze jednak wiedzieć, że to tylko wygląd a nie rzeczywiście słaba konstrukcja
  • Odpowiedz
@1michalk @lgc89: Posiadam FR 245. Wygląd jest kwestią gustu. Wg mnie wygląda ok, znacznie lepiej prezentuje się na nadgarstku na co dzień niż jakiś masywny pancerny zegarek. Po około 1,5 roku noszenia całą dobę na szkle, jak i kopercie nie ma śladów zużycia, mimo że klika razy spotkał się z czymś twardym. Pasek natomiast nieco się wytarł i utracił fakturę w miejscu zapięcia.
Jeśli chodzi o różnice pomiędzy 645
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Można w garmin connect sprawdź sume przewyższeń za ostatni rok czy miesiąc?
#garmin
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobra bo trzeba coś zamówić bo nie potrafię biegać bez pulsu. Czy jest jakakolwiek techniczna różnica między tymi dwoma? Czy Venu 1 miał jakieś problemy że został szybciej zastąpiony i jest taki tani?

https://www.amazon.pl/Garmin-smartwatch-monitorowania-kondycji-granatowy/dp/B07VXR53YJ/
https://www.x-kom.pl/p/515093-zegarek-sportowy-garmin-vivoactive-4-srebrno-szary.html

Plusy Venu:

Co kupić

  • Garmin Venu 1 42.9% (3)
  • Garmin VivoActive 4 57.1% (4)

Oddanych głosów: 7

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Planuję zakup #garmin na rękę, pływam ,jeżdżę na rowerze i okazjonalnie biegam. Rozumiem że taki zegarek bez telefonu potrafi zapisać gpx, który można później wrzucić do np stravy? Czy GPS działa na krytych basenach? Czy GPS jest równie dokładny jak ten z telefonu.
#rower
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piant: Tak, zegarek zapisuje dane, po powrocie może je zsynchronizować z telefonem (albo bezpośrednio przez wifi) zserwisem Garmin Connect, dopiero potem export do gpx - tylko nie widze sensu tego robić xD

Czy GPS działa wewnątrz budynku... no zastanówmy się. NIE ¯\_(ツ)_/¯ Kiedyś porównywałem z gps w telefonie i zegarek wypadał lepiej.

  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: w różnych zegarkach są różne limity na pola danych. Zerknij ile można w wybranych przez ciebie modelach. Może też są zewnętrznych dostawców apki/pola danych, które to umożliwią? Trzeba popatrzeć na Garmin IQ.
  • Odpowiedz
@sprynek: jak jedziesz w upale i masz mokre paluchy to czasem dotyk działa tak średnio (tak jak na telefonie), trasy >100km liczy z 3 minuty.
Ja go używam tylko do nawigacji tras wytyczonych na Komoot/Mapy.cz. Dobre jest, że pokazuje profil górki - nachylenie, jak to dalej wygląda itp. Chyba Climb Pro się ta opcja nazywa. Nie wiem czy 530 też to ma.
Ogólnie kupiłbym jeszcze raz.
Poczekałbym teraz co prawda
  • Odpowiedz
Szukam smartwatcha i po dłuższej analizie na placu boju zostały:

Budżetowo - Amazfit GTS 3 - 499zł
Środkowa półka - Amazfit GTR 3 Pro - 799zł
Na bogato - Garmin Venu 2s - 1400zł

Wiadomo,
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tortex co do venu 2 to wyłącznie ulepszyli baterie. Dodali nowy widzet główny ( ͡ ͜ʖ ͡) nie żebym bardzo narzekał. Ale w tej samej cenie miałem fenixa 5 wtedy na premierę i był zdecydowanie lepszy. Venu daje rade, ale do typowego all in one sporo brakuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy znajde cos lepszego w podobnej cenie od #garmin edge 530? Mam juz zegarek garmin vivoactive 3 music jak cos do kompletu. Zastanawiam sie jeszcze, czy nie wziac od razu wersji bundle z czujnikami? #triathlon #szosa
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#bieganie #technologia #garmin #coros #polar #suunto #sport
Cześć,
Szukam pierwszego zegarka sportowego, który służyłby mi do śledzenia moich postępów w bieganiu, ale zapewne na jakieś wycieczki w góry też bym go ubierał bo na siłownię nie widzę potrzeby.
Ogólnie zegarek ma być stricte do sportu, także nie zależy mi specjalnie na wyglądzie, a przede wszystkim na długim czasie pracy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nawigacji po śladzie GPS.


@mateusz-pisarek: uzywka garmin fr935, bateria bedzie gorsza niz w corosie, zwlaszcza ze raczej celujesz w uzywane zegarki. Ale chyba nie planujesz aktywnosci powyzej 16h, ale jesli tak, to powerbank zalatwi sprawe.
Do wedrowek mozesz ustawic mniejsza dokladnosc GPS, ale jesli wlaczysz nawigacje po tracku dokladnosc zmieni sie automatycznie na najlepsza.

Ewentualnie fenix 5 tez powinna sie znalezc w tej cenie, to jest to samo, tylko kwestia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mateusz-pisarek: synom kupiłem żeby w lesie na zawodach się nie zgubili 1.
I ma wszystko co potrzebujesz.
Np
Powrót do startu jak się zgubisz
Albo barometr krzyczy że ciśnienie spada i będzie burza.
Plus wszystkie rzeczy które potrzebujesz
  • Odpowiedz
  • 1
@szunio: po naprawie i kilku użyciach jestem zadowolony z efektu tego kleju tadam. W miejscach klejenia jest ciut mniej elastyczny niż fabrycznie, ale nie ma żadnego dyskomfortu. Klej 10zl i 190zł w kieszeni zostało :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć Mireczki. Jest jakiś kalkulator który policzy ile godzin zapisu wytrzyma #garmin EDGE 530 z podłączonym telefonem, pasem HRM, lampką przednią na ant+, radarem i włączoną nawigacją po śladzie? #szosa #rower
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ezi: @i-marszi: Czas aktywności 8:09:47, łączny czas 10:47:06. Przy podłączonym: Bontrager Ion Pro, Varia RTL515, telefon, pasku HRM i pilocie garmina do obsługi licznika Garmin EDGE zużył 67% baterii. Przy czym:
nawigowałem przez pierwsze 90km, później przez ostatnie 50km - dziura 80km powstała dlatego, że koledzy znali podobno lepszą drogę i nie chciałem co chwilę widzieć komunikatów: zejście z kursu. Do tego podczas obiadu na jakieś 25 minut
  • Odpowiedz
@i-marszi: no właśnie pamiętałem co pisałeś i dlatego wyłączyłem nawigowanie jak wiedziałem, że znajomi znają część trasy "na pamięć". Miałem powerbanka i kabel ale na szczęście nie był potrzebny zestaw awaryjny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Potrzebuje kupić pasek do fr35 różowemu.
Brać pierwszy z brzegu czy są jakieś oryginalne zamienniki?
Btw
Kiedyś dostałem od Garmin po naprawie zegarka dodatkowy pasek wytrzymał kilka miesięcy.
"Orginalny" już trzeci rok działa.

#garmin #bieganie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki zegarek sportowy polecacie tak żeby się dało podłączyć czujnik kadencji najlepiej innej firmy, mógłby mieć jeszcze barometr do pokazywania wysokości i najlepiej do 1000. Jakiś forerunner a może suunto czy inny polar? Może ktoś próbował zrobić z zegarka komputer rowerowy? Ale chyba wyświetlacz za mały.
#garmin #szosa #rower #bieganie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cuz_m: nie wygłupiaj się i kup komputerek: już bez różnicy czy garmin czy wahoo - każda z tych firm ma swoje plusy i minusy. Jakiego byś nie wybrał zegarka to do jazdy wyświetlacz jest za mały, chyba, że chcesz tylko jedno pole danych i jedziesz po drodze prostej jak stół (nie trzęsie Ci kierownicą).
  • Odpowiedz
@cuz_m: Ja kupiłem z takim zamysłem Fenixa 6 -> działa ze smart trenażerami, czujniki kadencji, prędkości po ANT+ czy BTH innych firm śmigają. No i spełnia też inne twoje wymagania.

Ale w końcu odkryłem, że na rower jak jeździłem po kursie, że do roweru przydaje się komputerek i teraz dodatkowo używam Edge 530. Ale do dziś zdarza się, że i z Fenixem ruszę w trasę.

Małżonka na Fenixie 6s również
  • Odpowiedz
#garmin #rower #szosa

Jakby ktoś się zastanawiał nad baterią w Garmin 530 (830 pewnie to samo) - jasność zafiksowana na 30% (bo auto mi się nie podobało, było albo za jasno, albo za ciemno), która jest IMO optymalna, choć niezbyt jasna, nawigacja 100% czasu, sporo klikania i przełączania ekranów, oczywiście 100% ekran świecił (bez wygaszania przy bezczynności), włączone dźwięki (na postojach pikało w kółko)

10h 50min
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cult_of_luna: no to lepiej niż w Wahoo Bolt V1
tydzień temu przez 9,5h spadło ze 100% do 28% - wyłączone podświetlenie, wyłączone powiadomienia głosowe z nawigacji (ale było włączone prowadzenie po śladzie), do tego czujnik kadencji i pas z czujnikiem tętna, rejestracja cały czas bez autopauzy
  • Odpowiedz
jasność zafiksowana na 30% (bo auto mi się nie podobało, było albo za jasno, albo za ciemno), która jest IMO optymalna, choć niezbyt jasna, nawigacja 100% czasu, sporo klikania i przełączania ekranów, oczywiście 100% ekran świecił (bez wygaszania przy bezczynności), włączone dźwięki (na postojach pikało w kółko)


@cult_of_luna: po za jasnością (u mnie auto) wszystko to samo i podczas jechania po śladzie krwawej, zjechanie baterii ze 100% do 5 %
  • Odpowiedz
  • 1
Witam,
Poszukuję zegarka sportowego, głównie pod siłownię, czasami basen czy bieganie, może w przyszłości rower. Zależy mi na baterii, żebym nie musiał ładować codziennie. Nie potrzebuje żadnych bajerów które nic nie dają, wolałbym się skupić na poprawnych wskazaniach parametrów życiowych czy analizie po treningu. Zastanawiam się nad jakimś #garmin, ale nie wiem czy warto dopłacać. A jeżeli Garmin to jaki? W cenie chciałbym się zmieścić do 1.5k, chyba że
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach