Obejrzałem filmik #kiki85uuu o tym dlaczego on wierzy w Boga. Głównym jego argumentem jest idealne dostosowanie warunków do życia na Ziemi. Lecz jest on zwyczajnie bezsensowny, ponieważ opieraja się na bardzo głupim założeniu, które mówi, że życie może istnieć tylko w formie jaką widzimy obecnie.

Gdyby tak rzeczywiście było, to oczywiście, warunki dla zaistnienia takiej formy życia, jaka powstała na Ziemi, są idealne.
Lecz tak nie jest.
To ewolucja spowodowała idealne dostosowanie się
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Prekambr:
Pierwsze zdanie:

Dzisiaj kilka gadów prowadzi wodny (lub ziemno-wodny) tryb dzisiaj.


Coś nie halo ( ͡° ͜ʖ ͡°) A mógłbyś podrzucić w którymś wpisie jakąś podstawową literaturę na tematy które tu poruszasz?
  • Odpowiedz
@adNtg: Nooo
Rzucasz kilka kostek do gry- kilka białych, kilka różowych i kilka żółtych (stan wejściowy, różne cechy). Szukasz szóstek (przetrwanie gatunku).
Okazuje się, że żółte dały najwięcej szóstek (najlepsze do przetrwania), resztę odwalasz (inne cechy zanikają), bo po co ci one jak szukałeś szóstek? Następnie szukasz innych cech i np. Wybierasz tylko te, które są zaokrąglone po bokach.
Destylujesz te cechy i tak samo działają kwiatki, jak i wszystko
  • Odpowiedz
tl;dr: dawno temu krokodyle miały dziwne pyski.



Niedawno na mirko (lub na głównej) rzucił mi się w oczy termin "żywa skamieniałość". Termin ten często jest nadużywany, a jeszcze częściej źle rozumiany. Zazwyczaj stosuje się go w odniesieniu do gatunków, które żyją dzisiaj, a były uznawane za wymarłe od milionów lat. Tylko, że takie coś nigdy nie miało miejsca. Najsłynniejszym przykładem jest latimeria, która to była uważana za wymarłą od ponad 65
Prekambr - tl;dr: dawno temu krokodyle miały dziwne pyski.

 

Niedawno na mirko ...

źródło: comment_n6hFNitNNeCBJwfW6mHRl6CaB0FdBmbC.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sztucznainteligencja #siecineuronowe #biologia #ewolucja
Czytam hipotezy, że gdy stworzymy sztuczną inteligencję opartą na symulacji sieci neuronowych to uuu sztuczna inteligencja podporządkuje sobie ludzi, zawładnie ziemią i układem słonecznym, będzie sama siebie ulepszać/ stworzy jeszcze wydajniejsze SI.
A ja zadam pytanie: co kieruje jednokomórkowymi bakteriami, że jedzą, rozmnażają się, dlaczego ludzie rozmnażają się, pracują, dokonują odkryć naukowych, jaka jest ich motywacja?
Stworzyliśmy SI porownywalną do
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kotel_: to z kolei pytania do takiej dziedziny jak cybernetyka. to ona zajmuje się układami (człowiek i bakteria też takim układem jest) gdzie mamy sprzężenia. to powoduje działanie układu więc zaspokojenie potrzeb, czy to głodu czy potrzebę bzykania.
to o czym mówisz to sytuacja czy ai pozbawiona bodźców będzie potrafiła generować ruch.
Będzie działanie człowieka żeby podejść od tej strony w projektowaniu ai, lub jeśli wyjrzy poza "chiński pokój"
może
  • Odpowiedz
Czy organizmy żywe znane na ziemi lub teoretyczne wyżej rozwinięte istoty np. w skali III kardaszewa zwiększają czy zmniejszają entropię wszechświata?
Drugie pytanie: Dlaczego w kosmologii żywe organizmy inteligentne traktuje się jako "wybryk natury", a nie jego naturalny proces jak powstawanie gwiazd, synteza termojądrowa, supernowe, czarne dziury?
Przywołując teorię termodynamicznej strzałki czasu oraz teorię śmierci cieplnej wszechświata - co jeśli organizmy inteligentne są naturalną ewolucją wszechświata, który w ten sposób będzie bronił
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skali III kardaszewa


@Kotel_: ad 1. nie znam się, ale chyba taka cywilizacja dla ludzkości byłaby odbierana jako "boska", coś jak porównanie pająka w rogu pokoju, a człowieka, więc nad czym się tu zastanawiać ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
A co jeśli istoty inteligentne uporządkują w końcu cały wszechświat i zamkną się z nim w punkcie o zerowej entropii? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie przypomina wam to osobliwości i wielkiego wybuchu?
  • Odpowiedz
Teoria inteligentnego projektu w przyrodzie w służbie teologii biblijnej.

https://www.youtube.com/watch?v=HdvMxp1piJo

Rzadko się zdarza, żeby można było znaleźć w internecie film dotyczący kreacjonizmu biblijnego na tak wysokim poziomie. W zasadzie argumentacja zawarta w wykładzie opiera się na przyrodniczej teorii inteligentnego projektu. Znakomity mówca pokazuje fragmenty filmów wyprodukowanych przez członków Discovery Institute: http://www.discovery.org/ , wywiady z nimi oraz powołuje się na mnóstwo cytatów, których autorami są znani naukowcy, poczynając od Darwina, a kończąc na bardziej współczesnych
bioslawek - Teoria inteligentnego projektu w przyrodzie w służbie teologii biblijnej....
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach