Cześć, chcę zrobić zewnętrzne gniazdko, które mógłbym wyłączać zasilanie za pomocą włącznika wewnątrz. Mam podwójną puszkę gdzie mam gniazdko i docelowy włącznik, jak to podłączyć zgodnie ze sztuką, żeby zasilanie na zewnątrz było tylko wtedy, kiedy sobie pstryknę w domu
Co do rysunku to od prawej strony biegną przewody zasilające do gniazdka i do tego momentu nie miałem problemu, zastanawiam się tylko jak podłączyć resztę.

#elektryka
Czajkovsky - Cześć, chcę zrobić zewnętrzne gniazdko, które mógłbym wyłączać zasilanie...

źródło: comment_1647598965ENTci7cIC81Jkz5Ulf8gKJ.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dlaczego gniazdkowy miernik prądu pokazuje mi aktualne zużycie prądu 0.3W, jednocześnie mówiąc że pobierane jest 0.045A? P=U*I przestało działać przy 230V ( _)? #elektryka #kiciochpyta #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na poddaszu zabudowują ściany działowe i kolankowe z płyt g-k. Elektrycy poprowadzili wcześniej przewody za ścianą kolankową, która jeszcze nie była zamknięta z żadnej strony generalnie przewody do puszek i włączników sobie leżą. Fachowcy Ci od zabudowy to w pisdu na gotowo zamykają mówią, że elektrycy to sobie wyciągną. Teraz pytanie jak ? Będą tego szukać ? Wspominają że na tej wysokości i szerokości jest przewód ale co teraz dajmy na to
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Koordynacja międzybranżowa leży. Panowie od suchej zabudowy chcą skończyć i skasować. Elektryk przyjedzie i Cię skasuje za dodatkową robotę. Nie wierz ludziom z budowlanki bo zapłacisz dwa razy. Dzwoń po elektryka i mów jak wygląda. Mi nie powiedzieli, że zabudowują sufity i kolejny dzień nadrabiam za poprzednią ekipę. Dodatkowo nawet nie zapytali się robiąc zabudowę jaki typ oświetlenia będzie i walneli stelaż w osi korytarza. Wpuszczane oświetlenie już nie będzie zgodnie z
  • Odpowiedz
Takie pytanie laika. Czy np jak nie mam prądu w domki na działce wyłączę bezpiecznik i podłącze agregat do gniazdka jako dawce to czy nie zjaram domku/bezpieczenika jak ten prąd się znowu pojawi i czy będę mieć zasilanie we wszystkich gniazdkach pod tym bezpiecznikiem? Jeśli to zły pomysł (a coś czuję że tak) to jak to się powinno zrobić aby rozprowadzić prąd po gniazdkach?

#elektryka #elektronika
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poszukuję jakiegoś inteligentnego gniazdka, które podłączę po wifi bezpośrednio i które zużywa jak najmniej prądu, fajnie jakby miało 2 gniazdka, ale jak coś to mogę to w inny sposób rozwiązać, oraz opcja, która jak wykrywa niskie zużycie prądu (najlepiej żeby można sobie ustawić ile), to żeby automatycznie wyłączało zasilanie po kilku minutach, ogólnie urządzenia do niego podpięte nie będą zużywać więcej niż 60w, jeśli to ma znaczenie, no i ostatnia sprawa, jeśli
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szybkie pytanie:
Czy Tauron robi problemy z zastosowaniem metalowych obudów licznikowych w przypadku zainstalowanego licznika ze zdalnym odczytem (inteligentny licznik)? Wymianie będzie podlegała ponad 40 letnia tablica z zabezpieczeniami topikowymi w mieszkaniu zabudowy wielorodzinnej, gdzie ze względu na koszty pełnej wymiany instalacji trzeba wykonać to co konieczne - wywalenie wypalonych oprawek E27 zastępując je wyłącznikami nadprądowymi - instalacja zostanie aluminiowa 2.5 mm^2, zerowana (jest w miarę dobrym stanie) RISO w normie, IPZ
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć Mirki!

Jako, że nie znam się na elektryce, to proszę was o pomoc

W puszce od światla mam wyprowadzone dwa kable. Ten bez kostki prowadzi prosto do żarówki, ten z kostka ma napięcie. Muszę te kable wpiac do przełacznika, ale nie mam pojęcia gdzie. Gdybyś ktoś mógł pomóc, to byłbym bardzo wdzięczny

#elektryka
ElementalX7 - Cześć Mirki!

Jako, że nie znam się na elektryce, to proszę was o pom...

źródło: comment_16474194293qoCtDsKiAQyueiGjcUdeo.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, Mirki. Orientujecie się, czy da się jakoś - w rozsądny sposób i nawet za opłatą - sprawdzić, czy ktoś nie jest podpięty pod prąd (mianowicie współlokatorzy, z którymi dzieli się korytarz)? W porównaniu do innych, mamy mega duże rachunki i od jakiegoś czasu się zastanawialiśmy, czy tak nie jest. A dzisiaj, po raz drugi, wywaliło nam korki i zauważyliśmy, że przy tej okazji - zgasło także światło, które ma rzekomo należeć
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Robiłem sobie remoncik i postanowiłem że przyda się dodatkowe gniazdko z prądem.
Elektryk wykuł kanał między gniazdkiem A a lokalizacją gniazdka B, ułożył w tym kanale kabel i tak zyskałem drugie gniazdko.
Lecz...
Dziś mnie tknęło na małe szybkie przemeblowanie i w jego trakcie odkryłem że dolna część gniazdka robi problemy mianowicie:
- Komputer wpięty w dolną połowę gniazdka nie działa
- Komputer wpięty w górną połowę gniazdka działa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Cześć, kończę powoli studia inżynierskie na kierunku #elektrotechnika i szukam możliwych dróg rozwoju po tych studiach.
Jestem po technikum elektrycznym, pracowałem na budowie wykonując instalacje elektryczne, pracowałem w automatyce bawiąc się PLC, składając szafy, montując linie produkcyjne i miałem styczność z EPlanem.
W te wakacje mam praktyki i szukam czegoś, w czym mógłbym dalej się rozwijać. Bardzo mnie kusi projektowanie instalacji elektrycznych i zdobycie w przyszłości uprawnień budowlanych, ale
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z agregatem. Załóżmy że mam agregat trójfazowy 200kVA, prąd znamionowy 289A. Na każdą fazę prąd to 289A czy 289A/3?
#elektryka
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamilox4: ani to ani to. Jest jeszcze coś takiego jak niezrównoważenie faz. Przez to wyciągniesz z jednej fazy prąd odpowiadający ok 40%-50% znamionowemu. Inaczej może dojść do uszkodzenia prądnicy.

I coś z tymi wartościami prądu i mocy się nie zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fakundo: Możesz wykorzystać przy robieniu elektryki jakbyś organizował sobie jakiś warsztat czy warsztato-garaż, ew. modernizował starą instalację w domu. Ale raczej jak nie poznajesz skrzynki to nie masz takich zapędów, więc puść na OLX za 20zł i spokój. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ciagle sie zastanawiam nad ta zgrzewarka i nadal nie wiem co wybrac
#ebike #elektronika #elektryka #aliexpress #drony
transformatorowa odpada bo bedzie mi wywalac bezpieczniki.
kupilem akumulator 12V 830A (moglem lipo ale akumulator jakby co latwiej sprzedac jakiemus januszowi z busem) ale nadal nie wiem czy nie lepiej po prostu kupic taka chinska na lipo
r.....e - ciagle sie zastanawiam nad ta zgrzewarka i nadal nie wiem co wybrac
#ebike...

źródło: comment_1647340951bqtN8eQZ2klHcMjqk44u3j.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wole sam sie nauczyc a zgrzewarka sam chce sie po prostu pobawic zgrzewajac jakies puszki


@rafalkosnozawszenapropsie: po prostu do tego typu zastosowań musi być naprawdę mocna zgrzewarka. To co na zjdjęciu na 100% nie da rady zgrzać 0.15mm czystego niklu (zobacz, że na zdjęciach opisują, że zgrzewają nickel-plated strips czyli stal powlekaną niklem, zgrzewanie paskami stali powlekanej = problemy z rdzewieniem (nikiel nie rdzewieje tak szybko jak stal), grzaniem się
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: niby masz racje ale ja i tak nie mam zamiaru niczego robic "mocnego". nie to raczej blad w sztuce, slaby material - brak przeplywu pradu czy impuls nie taki, te zgrzewy wygladaja ok tyle ze material sie nie tak topi, albo nie trzyma albo sie przepala.
stare baterie i tak trzeba rozkladac i testowac, rozrywalem baterie 48v i wszystkie zgrzewy trzymaly, nic nie zardzewialo.

no wlasnie dlatego chce sobie
  • Odpowiedz