Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie. Wychodząc wczoraj z mieszkania wyciągnąłem z gniazdka wtyczkę od zasilacza do laptopa i zabrałem go ze sobą w podróż. Dzisiaj zauważyłem że we wtyczce brakuje jednego bolca (picrel). Urwanego bolca nigdzie nie widzę, więc prawdopodobnie został w gniazdku i tego nie zauważyłem. Nie znam się kompletnie na elektronice i jestem daleko od mieszkania aby to sprawdzić, stąd pytanie czy jest to w jakiś sposób niebezpieczne i może wyrządzić jakieś szkody/zwarcie/pożar? Czy powinienem jak najszybciej wrócić to sprawdzić, czy w razie jeśli faktycznie bolec został w gniazdku może tak zostać do jutra i nie wyrządzi szkód?
#elektryka #elektronika
Pobierz ikerooo - Mirki, mam pytanie. Wychodząc wczoraj z mieszkania wyciągnąłem z gniazdka w...
źródło: comment_1648897673N6h3ENmjbYxIA3BpWNyPbh.jpg
  • 42
@ikerooo napisz do producenta co to za gówno produkują xD Absolutnie nie Twoja wina, chyba że byś mocno ścisnął bolce, ale wtedy widać by było uszkodzoną wtyczkę. Jeśli bolec faktycznie został w gniazdku to odłącz bezpieczniki przed wyjęciem.

Mam nadzieję że to przewód odłączany od zasilacza, przynajmniej się nie wykosztujesz na wymianę.