Wpis z mikrobloga

@s3mpaaj: mam też podobną ale na niej jest napisane 6V a wyczytałem, że mój mustang jawa potrzebuje 8V (nie wiem czy 2V to spora różnica w sumie, ale ta ze zdjęcia znaleziona w piwnicy ma 8V ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz
@agnis20: gówno jest w tym necie jakieś skany żółtych instrukcji po czechosłowacku proszę o otwarcie tematu xD
(jak ktoś nie chce czytać moich wystrywów męczenia się z moją jawką to niech blokuje tag czechoslowackązemstę)
  • Odpowiedz
@s3mpaaj: Z mojego niewielkiego doświadczenia wynika, że nie tak prosto sprawdzić czy cewka działa. Możesz popykać baterią 9V na te zaciski z nakrętkami i sprawdzić czy na wyjściu kopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nawet jeśli tak, to nie oznacza jeszcze że wszystko jest OK. Może w środku jest przebicie i niby daje iskrę ale jest ona słaba albo pojawia się nie za każdym razem, i wtedy
  • Odpowiedz
@s3mpaaj: Miernikiem co najwyżej możesz sprawdzić rezystancję między śrubkami, która powinna być mała (bliska zero) i między wyjściem a jedną ze śrubek, która powinna być duża (pewnie w zakresie kOhm). Od puszki do śrubek raczej nie powinno być przejścia elektrycznego. Ale takim pomiarom nie ufałbym w 100%.
  • Odpowiedz
@4833478: wlasnie swiece raczej są dobre bo sprawdzałem z kosiarki, skuterka i jawki i żadna nie dawała iskry, odkręciłem potem fajkę z kabela łączącego swieceę z cewką i sprwadziłem mikrometrem, elektrykiem nie jestem ale wydaje mi się że działa, teraz chciałem sprwadzić cewkę, ewentualnie mogłbym sprwadzić ten kabel, ale jest za zimno zeby iść po niego do garażu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@s3mpaaj: Może trochę źle się wyraziłem, bo sprawdzenie, że działa na 100% jest trudne, ale sprawdzenie, że cewka na pewno nie działa już jest prostsze. Zrób sztuczkę z baterią 9V, tylko nie stój blisko niczego żebyś łokciem nie walną jak się okaże, że działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz też próbować zrobić z drutu mini iskiernik od wyjścia do śrubki, tak z 1mm, i patrzeć czy jest
  • Odpowiedz
@Arek817: nie ma iskry, nawet najmniejszej, dlatego zaczynam od elektryki, sprawdzam pokolei aż dojde do iskrownika (chociaż nie wiem czy ja cokolwiek naprawie bo ja to wszystko pierwszy raz na oczy widzę)
  • Odpowiedz
@s3mpaaj: Od cewki butelkowej odkręcasz dwa przewody oraz wyjmujesz przewód wysokiego napięcia.
Miernik ustawiasz na zakres pomiaru rezystancji na zakres 200ohm. Jeden przewód przykładasz do jednego styku z gwintem, a drugi do drugiego. Miernik powinien pokazać kilka ohm.
Następnie przełączasz miernik na wyższy zakres 20kohm albo 200kohm i podłączasz miernik między styk wysokiego napięcia a ten jeden z gwintem, potem jeden przewód zostaje na styku wysokiego napięcia a drugi do drugiego
  • Odpowiedz
@4833478: wolam do wyników miernikowych.

spiłowałem sobie bardzo leciutko papierem sciernym te gwinty na ktorych sa śrubki zeby mi sie lepiej mierzyłoi wyniki są takie:

miernik ustawiony na 200Ω pokazuje 3.0 na połączeniu między śrubkami
miernik ustawiony na 200kΩ pokazuje 6.2 na połączeniu tej śruby w środku tego #!$%@? między jakąkolwiek śrubką
  • Odpowiedz
@giguga: akurat wlasnie wyżej zrobilem te pomiary, chociaż na początku nie przełączyłem naz 200 ohm na 200k ohm i dźgałem tam w srodku ale mysle ze miernik sie nie zepół, pokazywał tylko jakies losowe liczby
  • Odpowiedz
połączeniu tej śruby w środku tego #!$%@?


@s3mpaaj: nie jestem pewny czy to jest śruba ale tam jest jakaś taka #!$%@? igła czy coś takiego, nie wiem, nic nie widać bo tam jest ciemno xD
  • Odpowiedz
miernik ustawiony na 200Ω pokazuje 3.0 na połączeniu między śrubkami

miernik ustawiony na 200kΩ pokazuje 6.2 na połączeniu tej śruby w środku tego #!$%@? między jakąkolwiek śrubką


@s3mpaaj: Na oko pokazuje dobrze. 3Ω pomiędzy śrubkami i 6,2kΩ pomiędzy wysokim napięciem a śrubką. Jednak w czasie pracy może dochodzić do przebicia uzwojenia i już dobrze nie będzie. W praktyce musisz sprawdzić iskrę
  • Odpowiedz
@giguga: czyli zakładam ze cewka jest okej, jutro sprawdzę te drugą, 6V, pomiary ohm powinny byc podobne? jesli obie cewki są ok to #!$%@?, mamy problem i trzeba bedzie rozkręcić iskrownik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz