via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@30062018: Panowie w tej kłótni całkowicie zgubiliście wątek - tak, można. Potrzebujesz Arduino + odbiornik IR ( możesz wylutować z jakiegoś urządzenia). Znajdujesz software Arduino, który odczyta tzw. pronto HEX. Na Android instalujesz aplikacje irplus i tworzysz własny XML z wzorem swojego pilota i kodami pronto HEX odczytanymi z Arduino.
  • Odpowiedz
W weekend chciałem zrobić uziom szpilkowy i nie wiem ile tych szpilek wbić więc pomyślałem o zakupie testera rezystancji uziemienia ale rozstrzał cenowy jest gigantyczny. Potrzebuje tego tylko do tej jednej roboty więc zależy mi żeby był możliwie najprostszy i jednocześnie tani ale oczywiście pomiar był miarodajny.
Chyba że można przyjąć że wbicie na 6m będzie ok. Woda na wysokości ok 2m.
Polecicie konkretny model?

#budowadomu #budownictwo #
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie, do uziemienia. popacz na pokrętło, oraz na ilość gniazd bananowych.

w testerze izolacji masz na pokrętle zakres napięcia probierczego.
w mierniku uziemienia masz zawsze po 3-4 banany bo musi mieć możliwość pomiaru przy pomocy 3 sond.
tezster izolacji to masa + gorący

@Jarek_P:
  • Odpowiedz
  • 0
Jak zmierzyć ile mi samochód bierze prądu bez zapłonu? W spoczynku. Mam pod ręką miernik ale nie wiem jak się zabrać xD

#elektryka #motoryzacja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kreA: Jaki masz miernik, cęgowy czy zwykły? Jeżeli zwykły to ustaw go na ampery, podłącz przewody w odpowiednie zaciski na mierniku, rozłącz klemę np. minusową i pomiędzy klemę a słupek akumulatora podłącz (porządnie) miernik. Poczekaj parę minut aby wszystkie systemy się pousypiały (często po zablokowaniu samochodu część systemów jeszcze ciągnie prąd, dopiero po jakimś czasie gasną)
  • Odpowiedz
@kreA: rozpinasz jedną klemę. mocujesz dobrze jedną sondę miernika do luźnego przewodu co odłączyłeś a drugą do bieguna w akumulatorze.
Miernik masz ustawiony na ampery i jak jest rozróżnienie na jaki prąd to na stały
Patrzysz jaka jest wartość.
Następnie składasz to potem mierzysz napięcie akumulatora
I napięcie mnożysz razy to co pokazało na
  • Odpowiedz
Hej, założyłem 7kwp z falownikiem 6kw.

Zastanawiam się na przyszłość, w miarę wolnej $ do zainwestowania nad rozbudową tego. Tak myślę czy byłoby możliwe zbudowanie takiego układu:
rozbudowuję o powiedzmy 3kwp które oddają moc na falownik tylko w momencie kiedy pozostałe 6kwp oddają mniej niż max powiedzmy 4kw(czyli w godzinach porannych, popołudniowych, zachmurzenie, zima) w innym przypadku te 3kwp zasilają grzałkę w zasobniku cwu. Czy jest to do zrealizowania?

#fotowoltaika
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cotozazycie: pewnie że jest. Ale jak zrobisz partyzantkę to w najgorzej opcji skończy się jakaś mała masakrą.
Najtaniej i najbezpieczniej wyjdzie ci zmienić falownik albo dokupić kolejny
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Krafti nie wiem co do mnie piszesz, ale jakby co to podłączyłem tak jak w pierwszej odpowiedzi i działa więc nie wnikam.
  • Odpowiedz
  • 0
Mirki z #elektryka, na ile byście wycenili montaż roznicowki w mieszkaniu, jeśli jest już infrastruktura (ten żółto zielony kabel, wszędzie gdzie potrzeba) ?

Elektryk mi krzyknął 500 zł (wliczając koszt bezpiecznika) i się zastanawiam, jak to się ma do cen rynkowych.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Zastanawiam się, co dalej. Pracuję jako #elektryk, mam 1,5 roku expa w tym zawodzie. Oprócz elektryki mam do czynienia z #hvac. Niestety #zarobki bardzo słabe, niecałe 3k zł na rękę UoP i brak perspektyw na podwyżki w fimie. Zdaję sobie sprawę, że mam przed sobą jeszcze dużo nauki, ale te zarobki mnie załamują i mocno zniechęcają, więc myśle o zmianie pracy.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
#elektryka

posiadam w domu klika żarówek LED które wydają się być słabej jakości i podczas nagrywania filmów telefonem widzę że "migają " czy zastosowanie tego typu stabizatora załatwiło by sprawę czy jedyna opcja to wymiana żarówek ? moc żarówkę to około 20 W
mateusz-rafal-rachanski - #elektryka

posiadam w domu klika żarówek LED które wydają ...

źródło: comment_1647082946UqSUWy8jgKhqYMxmKxPXHN.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki nie działa mi piekarnik, a chciałem sie dzisiaj najeść pitcom i nie mieć żadnych potrzeb ( ͡° ʖ̯ ͡°)
model Amica EB525VBA+ IN

W żadnym ustawieniu nie grzeje, kontrolka grzania nie zapala się.
- oświetlenie działa
-
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, znajdę gdzieś gniazda elektryczne, coś ala listwy elektryczne jak w przedłużaczach, z którymi mógłbym zrobić przelotkę? Tak żeby podzielić 20m przedłużacz i co kilka metrów mieć gniazdko. Wiem że mógłbym w taką listwę wejść i wyjść kablem tym samym otworem (choć trudne bo kabel gruby) ale wolałbym żeby było jak przelotka, ciągłość kabla zachowana.
#elektryka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemka,
uszkodził mi się laptop Xiaomi Mi Notebook Air 13,3". Z serwisu powiedzieli mi, że laminat pod procesorem został uszkodzony.
W związku z tym, że procesor, GPU, RAM są wlutowane w płytę główną to sytuacja jest niekorzystna. Zastanawiam się czy wymiana całej płyty głównej (z CPU, GPU i RAM) to jedyna opcja naprawy? Czy może istnieje możliwość jakoś naprawy tego luminatu?

I jeśli nawet udałoby się wymienić płytę główną (ciężko znaleźć) to
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MisiekD: Teoria o "uszkodzonym laminacie pod procesorem" jest taką brednią że aż boli czytanie tego. Laminaty pod procesorem nie uszkadzają się same, a najcześciej w ogóle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MisiekD: płyty główne laptopów / PC zajebiście dobrze odbierają ciepło, więc oprócz fizycznego uszkodzenia ścieżek np. śrubokrętem, jedynie zwęglenie i zwarcie międzywarstwowe przychodzi mi do głowy. Jeśli po drugiej stronie płyty pod procesorem płyta nie jest zwęglona / gleboko zarysowana to p------ą głupoty.
  • Odpowiedz
@AreQPL: mieszkanie w bloku? Edit: głupio pytam... Napisałeś, że spódzielnia. No to teraz szukaj Janusza, co sobie uziemienie zrobił z rury od wody.
  • Odpowiedz
Pomoże mi ktoś proszę odczytać co to za ogniwa? W sensie jaki rodzaj Lipo czy Li-ion? To z powerbanka Redmi 20000. Na filmach widzę raz tak raz tak jak ktoś rozbiera a u mnie nie ma napisane.
Chciałbym połączyć je tak żeby mieć 2S przez balanser (bo są dwa).
#liion #bateria #zasilanie #elektronika #elektryka #lipo #drony
kolonko - Pomoże mi ktoś proszę odczytać co to za ogniwa? W sensie jaki rodzaj Lipo c...

źródło: comment_1647011391NrkZfWKqK2jkqsRLJqMlO5.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, czy korzysta ktoś z Was z puszek segmentowych SIMET? Ja je wykorzystuję jako dystanse do najpopularniejszych i najtańszych elektroplastów, gdy tynkarze ratują kąty 2cm tynkiem.
Otóż, ostatnio mi zarzucono, że jedenym oryginałem simet uzupełniam dwie puszki czyli: 3 pierścienie z podstawą do jedej puszki i 2 pierścienie pozostałe do kolejnej.
Osprzęt wtedy dokręcam dłuższymi wkrętami.
Jestem nie profesjonalny czy klient troszkę wymyśla?
Jedna puszka i druga są stabilne.

#elektryka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@andrzej96: I ok, dzięki.
Gość się przysadził, bo chciał mieć w każdej puszcze pierścienie z podstawą, a obcinane pierścienie, zamiast do kolejnego punktu to traktować jako odpad.
  • Odpowiedz
Mirki, pytanie z #elektryka #diy

Projekt jest taki: chcę wymienić rodzicom oświetlenie, ponieważ obecne plafony są ciemne i dają mało światła.
W jednym miejscu kupiłem plafon led i swieci bardzo fajnie.

W pozostałych miejscach pomyślałem, żeby zostawić obecne plafony (podobają im się), a jedynie dać jakiś mocniejszy wkład. Kupiłem takie moduły:
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Hehe, No super. Ale skąd wiedzieć, który producent podaje „realną” moc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym tez nie widzę alternatyw poza tym jednym modelem
  • Odpowiedz