Czy istnieje coś takiego jak koszyczek np na 4 sztuki 18650 ale już z układem BMS/balanserem? Bo nie mam zgrzewarki a mam parę ogniw 18650 i chciałbym mieć coś co da mi więcej niż 12V. I zastanawiam się czemu nie mogę znaleźć gotowych takich koszyczków/modułów. A może to ma inną nazwę?
#elektronika #elektryka #elektroda #majsterkowanie #akumulator #zasilanie #hobby
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Alex_mski: Tak, taśma którą ja handluje ma 9,6W/m x 4 = 38,4W.
50W bedzie wystarczające :)

a co do patrzenia - nie bedziesz widział nic bo Ci wypali oczy xD taka taśma daje około 900lm, to wystarczająco jasno zeby na nią nie patrzeć :D dodatkowo pkt to 3 pkt świetlne na każde 2,5cm wiec na 1m masz 120pkt swietlnych :)
  • Odpowiedz
@Alex_mski: przepraszam że głowę zawracam ale podpytam: jakich profili użyłeś, tzn narożne/na środek , aluminiowe/plastikowe, klosz przezroczysty/matowy, jaka barwa światła?
Jak przyczepiłeś profil- taśma czy inne mocowanie?
Co tam trzeba kupić poza zasilaczem i włącznikiem? Z tego co masz czy teraz byś coś zmienił? Są jakieś rozwiązania narożne czy trzeba kombinować i jak rozwiązałeś problem z lukami w szafkach jeśli takie były?
  • Odpowiedz
@EjniaKK: gdzie tak mówią? Z angielskim to mi się nie kojarzy
pery-, peri- «pierwszy człon wyrazów złożonych odpowiadający polskiemu: wokół, koło (czegoś)»
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ochrony to rozumiem środkowy ?


@qwerss: w takim muzem ochronnego bym się nie spodziewał. Pewnie świecznikowy przełącznik na 2 sekcje żyrandola, czyli w 2 przewodach bedzie faza a w których to już wie tylko elektryk co to zakładał.
  • Odpowiedz
Ile dżuli potrzebuję w młotowiertarce/wiertarce? Zastosowanie to wywiercenie kilku otworów fi20 w żelbecie, i instalacja elektryczna w betonie komórkowym (puszki, krótkie bruzdy).

Szukam złotego środka między siłą a wagą.

#budujzwykopem #elektryka #narzedzia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Uri_: jak robisz to zawodowo to kup cos malego z 2J na aku sds+ i cos wiekszego kolo 5J na sds maxa kabel. Ja mam Erbauera z castogowna i to i to i juz ktorys rok daja rade na spokojnie.
  • Odpowiedz
@Uri_: z tych droższych to mam jedno milwaukee X4 i w beton ze zbrojeniem wchodzi jak w masło, ale to do zadań specjalnych wiertło. Na codzień korzystam z Boscha 5x i się sprawdza :)

Zobacz sobie na YT ostatni test wierteł mario budowlańca.
  • Odpowiedz
Mam prośbę, chce zrobić sobie z wkrętarki latarkę LED. I tu moje pytanie wkrętarka ma akumulatory 12V 1.3Ah Ni-Cd oraz takie układy jak na zdjęciu. Zastanawiam się ile max Wattów mogę podłączyć LED? Tzn dam pewnie jakiś ogranicznik ale np mogę dać dla 12V - 5A? Bo patrzę ze elementy mają zapas ale mogę się mylić...
#elektronika #elektryka #fizyka #prad #led #
kolonko - Mam prośbę, chce zrobić sobie z wkrętarki latarkę LED. I tu moje pytanie wk...

źródło: comment_1646527062qafHZmIuWud2jpaOy5Sp8l.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#elektryka podlaczylem kuchenke indukcyjna beko FSS57000GW (https://www.beko.com/pl-pl/produkty/kuchnie-wolnostoj%C4%85ce/kuchnia-wolnostoj%C4%85ca-konwencjonalny-50-cm-fss57000gw) za pomoca takiego kabla https://www.leadsdirect.co.uk/technical-library/cable-specifications/ho5vv-f-cable-specification/ do jednej fazy, bedzie jakis problem? przekroj jest ok ? to jest zwykly kabel od zasilacza c13
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#elektryka
Mam „za krótka” puszkę i chciałem sobie Legranda gniazdko podwójne zamontować. Objawia się to tym, ze teraz ramka metalowa odstaje od ściany. Są jakieś dystanse, czy zostaje mi jedynie natynkowe? (Tego nie chciałbym, bo gniazdko już mam, poza tym natynkowe za bardzo odstaje)
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam do położenia 50m kabla do zasilenia pompy głębinowej, zastanawiam się czy mogę kupić zwykły kabel instalacyjny (jest trochę tańszy) i położyć go w peszlu? Nie mogę znaleźć "ziemniaka" w czarnej otulinie w dobrej cenie - może macie jakieś zaufane a niedrogie źródło?

#diy #elektryka #ogrodnictwo
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zastanawiam się czy mogę kupić zwykły kabel instalacyjny (jest trochę tańszy) i położyć go w peszlu?


@mathmed: możesz. Bez peszla też możesz, będzie jeszcze taniej, a skutek będzie właściwie taki sam: po roku, góra po kilku zacznie wybijać różnicówka.
Peszel w ziemi nie stanowi żadnej ochrony, jej namiastkę da ci jedynie arot albo rura HDPE, oczywiście z odpowiednio szczelnie zakończonymi końcami. Tyle, że sumarycznie to wyjdzie drożej, niż kabel ziemny.
  • Odpowiedz
Jak wygląda sposób rozliczania #fotowoltaika i w ogóle prądu w innych krajach?

Aktualnie w Polsce z tego co się orientuję to kto się nie załapał na stare warunki będzie się rozliczał w ten sposób, że oddany do sieci prąd będzie przez elektrownię odkupowany po stawach które są różne w zależności od miesiąca, a następnie te środki będą używane do "zbicia" naszego rachunku.

W 2021 z tego co widziałem średnia stawka
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robertx: Jak jesteś geekiem i tak jak p.Maciej lubisz to to możesz kombinować. Ale ja lubię rozwiązania zintegrowane, dopracowane ale proste. Wszelkie łącznie różnych systemów to druciarstwo i sterowanie manualne odpada. Ja np mam kominek ale nie z płaszcze wodnym ani nie z rozprowadzeniem powietrza bo nie chciałem kombinować i tak pale w kominku tylko z 10 razy na sezon. Nie robiłem też GWC bo nie było widziałem wtedy rozwiązania
  • Odpowiedz
@zibizz1: będę jeszcze kombinował. Też preferuje proste rozwiązania, dlatego pomyślałem o tych kablach i grzaniu w taniej taryfie, dodatkowo już po odebraniu budowy planuję wstawić piec kaflowy jako uzupełnienie, z jednej strony automatyka w postaci prądu, z drugiej - jak mi się chce to mogę rozpalić w piecu kaflowym i mieć z niego ciepło na kilka dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na YT jest taki kanał
  • Odpowiedz
#elektryka

Siema, zna ktoś ogarniętego elektryka co działa na terenie #slask ?
W mieszkaniu u narzeczonej jest napięcie na kranie, ewidentnie jakieś przebicie ale na razie nikt nie doszedł do tego gdzie jest uszkodzenie.

Jakieś rady ewentualnie jak tego szukać?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niedługo mają mi podłączyć światłowód, problem w tym że od strony gdzie jest słup elektryczny nie mam żadnego zaczepu na ścianie. Są jakieś haki montowane na ocieploną elewację które utrzymają naprężenie? Czy trzeba wycinać styropian i montować do pustaków?

#swiatlowod może #elektryka ktoś coś?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Promets: jest belka, ale wolałbym na ścianie. Miałbym wtedy prościej pociągnąć światłowód do miejsca gdzie mam zamiar dać AP

Coś wymyślę, mam jeszcze trochę czasu zanim się ogarną z dociągnięciem tego do mnie xD
  • Odpowiedz
@przemoprzemek: kiedyś te pierwsze używało się do naziemnej i radia, a to drugie do satelity, a teraz to nie wiem. W sumie w tym pierwszym też jest gniazdo f do satelity, a w tym drugim nie ma gniazda tv i radiowego
  • Odpowiedz
Ej, jakieś jaja. Mieszkam w bloku.
Przed chwilą sąsiad pytał czy mamy prąd bo u niego działa tylko jedno gniazdko. U mnie było Ok, nagle zamrugało światło o mam prąd tylko w połowie mieszkania. Co jest?

#elektryka #remontujzwykopem
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kolonko: Jeżeli tylko masz możliwość unikaj przetwornic step-up, im większa różnica napięć tym gorzej a Ty chcesz podnieść napięcie ponad 3-krotnie, znacznie lepiej jest konwertować w dół.
  • Odpowiedz