Jakie wybraliście taśmy led do oświetlenia blatu w kuchni? 2835 czy 5050? A może COB? Jakie zagęszczenie? #budujzwykopem #remontujzwykopem #kuchnia #oswietlenie #led #elektryka
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@Alex_mski: Tak, taśma którą ja handluje ma 9,6W/m x 4 = 38,4W.
50W bedzie wystarczające :)
a co do patrzenia - nie bedziesz widział nic bo Ci wypali oczy xD taka taśma daje około 900lm, to wystarczająco jasno zeby na nią nie patrzeć :D dodatkowo pkt to 3 pkt świetlne na każde 2,5cm wiec na 1m masz 120pkt swietlnych :)
50W bedzie wystarczające :)
a co do patrzenia - nie bedziesz widział nic bo Ci wypali oczy xD taka taśma daje około 900lm, to wystarczająco jasno zeby na nią nie patrzeć :D dodatkowo pkt to 3 pkt świetlne na każde 2,5cm wiec na 1m masz 120pkt swietlnych :)
@Alex_mski: przepraszam że głowę zawracam ale podpytam: jakich profili użyłeś, tzn narożne/na środek , aluminiowe/plastikowe, klosz przezroczysty/matowy, jaka barwa światła?
Jak przyczepiłeś profil- taśma czy inne mocowanie?
Co tam trzeba kupić poza zasilaczem i włącznikiem? Z tego co masz czy teraz byś coś zmienił? Są jakieś rozwiązania narożne czy trzeba kombinować i jak rozwiązałeś problem z lukami w szafkach jeśli takie były?
Jak przyczepiłeś profil- taśma czy inne mocowanie?
Co tam trzeba kupić poza zasilaczem i włącznikiem? Z tego co masz czy teraz byś coś zmienił? Są jakieś rozwiązania narożne czy trzeba kombinować i jak rozwiązałeś problem z lukami w szafkach jeśli takie były?
- 1
Słyszeliście kiedyś określenie "pery" na trytytki? Od czego to pochodzi, pewnie coś z angielskiego?
#trytytka #remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo #elektryka #elektronika #pytanie
#trytytka #remontujzwykopem #budujzwykopem #budownictwo #elektryka #elektronika #pytanie
Mireczki, jest #pytaniedoeksperta z dziedziny #energetyka. O co chodzi z tymi dziwnymi dźwiękami ze tego słupa? Nie zawsze tak "terkocze".
#elektryka
LINK
#elektryka
LINK
@micherwicher: zawołaj jak wideo będzie gotowe...
@micherwicher: nigdy takich swieszczy na 15 czy 20kV nie słyszałem, jakby ten odłącznik radiowy był roz$@%$bany
@soadfan: gdzie Ty tam wchodzisz, jeszcze Ciebie prąd kopnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@soadfan: gdzie Ty tam wchodzisz, jeszcze Ciebie prąd kopnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Ochrony to rozumiem środkowy ?
@qwerss: w takim muzem ochronnego bym się nie spodziewał. Pewnie świecznikowy przełącznik na 2 sekcje żyrandola, czyli w 2 przewodach bedzie faza a w których to już wie tylko elektryk co to zakładał.
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Ile dżuli potrzebuję w młotowiertarce/wiertarce? Zastosowanie to wywiercenie kilku otworów fi20 w żelbecie, i instalacja elektryczna w betonie komórkowym (puszki, krótkie bruzdy).
Szukam złotego środka między siłą a wagą.
#budujzwykopem #elektryka #narzedzia
Szukam złotego środka między siłą a wagą.
#budujzwykopem #elektryka #narzedzia
@Uri_: jak robisz to zawodowo to kup cos malego z 2J na aku sds+ i cos wiekszego kolo 5J na sds maxa kabel. Ja mam Erbauera z castogowna i to i to i juz ktorys rok daja rade na spokojnie.
- 1
@Uri_: z tych droższych to mam jedno milwaukee X4 i w beton ze zbrojeniem wchodzi jak w masło, ale to do zadań specjalnych wiertło. Na codzień korzystam z Boscha 5x i się sprawdza :)
Zobacz sobie na YT ostatni test wierteł mario budowlańca.
Zobacz sobie na YT ostatni test wierteł mario budowlańca.
- 1
Mam prośbę, chce zrobić sobie z wkrętarki latarkę LED. I tu moje pytanie wkrętarka ma akumulatory 12V 1.3Ah Ni-Cd oraz takie układy jak na zdjęciu. Zastanawiam się ile max Wattów mogę podłączyć LED? Tzn dam pewnie jakiś ogranicznik ale np mogę dać dla 12V - 5A? Bo patrzę ze elementy mają zapas ale mogę się mylić...
#elektronika #elektryka #fizyka #prad #led #
#elektronika #elektryka #fizyka #prad #led #
źródło: comment_1646527062qafHZmIuWud2jpaOy5Sp8l.jpg
Pobierz#elektryka podlaczylem kuchenke indukcyjna beko FSS57000GW (https://www.beko.com/pl-pl/produkty/kuchnie-wolnostoj%C4%85ce/kuchnia-wolnostoj%C4%85ca-konwencjonalny-50-cm-fss57000gw) za pomoca takiego kabla https://www.leadsdirect.co.uk/technical-library/cable-specifications/ho5vv-f-cable-specification/ do jednej fazy, bedzie jakis problem? przekroj jest ok ? to jest zwykly kabel od zasilacza c13
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Poszukuję agregatu prądotwórczego w razie W, ale widzę że dostępność słaba. Są jakieś polecane modele które da się gdzieś jeszcze kupić?
#pytanie #elektronika #elektryka
#pytanie #elektronika #elektryka
źródło: comment_16464228282AA1srKSkRKZoteERub7oV.jpg
Pobierz- 0
@sl1der: Nie mam obecnie nic wystawionego na Olx.
#elektryka
Mam „za krótka” puszkę i chciałem sobie Legranda gniazdko podwójne zamontować. Objawia się to tym, ze teraz ramka metalowa odstaje od ściany. Są jakieś dystanse, czy zostaje mi jedynie natynkowe? (Tego nie chciałbym, bo gniazdko już mam, poza tym natynkowe za bardzo odstaje)
Mam „za krótka” puszkę i chciałem sobie Legranda gniazdko podwójne zamontować. Objawia się to tym, ze teraz ramka metalowa odstaje od ściany. Są jakieś dystanse, czy zostaje mi jedynie natynkowe? (Tego nie chciałbym, bo gniazdko już mam, poza tym natynkowe za bardzo odstaje)
Hej mirki, ktos z was moze wie jak wyjac kable z tego przelacznika na swiatlo? Nie ma zadnych srubek, zdjalem zaslepki i wciskalem probowke ale nic nie pomoglo
#elektryka
#elektryka
źródło: comment_1646385678VTZElTSPrZaJ8ppM3uEzth.jpg
Pobierz@ElementalX7: Na zdjeciach nie ma kabli w przelaczniku, sa wyjete, wiec w czym problem?
@ElementalX7: Nacisnij mocno i pociagnij mocno, krecac w obie strony. Tez mnie wkurzaly te przelaczniki :)
- 0
Mam do położenia 50m kabla do zasilenia pompy głębinowej, zastanawiam się czy mogę kupić zwykły kabel instalacyjny (jest trochę tańszy) i położyć go w peszlu? Nie mogę znaleźć "ziemniaka" w czarnej otulinie w dobrej cenie - może macie jakieś zaufane a niedrogie źródło?
#diy #elektryka #ogrodnictwo
#diy #elektryka #ogrodnictwo
Komentarz usunięty przez autora
- 4
zastanawiam się czy mogę kupić zwykły kabel instalacyjny (jest trochę tańszy) i położyć go w peszlu?
@mathmed: możesz. Bez peszla też możesz, będzie jeszcze taniej, a skutek będzie właściwie taki sam: po roku, góra po kilku zacznie wybijać różnicówka.
Peszel w ziemi nie stanowi żadnej ochrony, jej namiastkę da ci jedynie arot albo rura HDPE, oczywiście z odpowiednio szczelnie zakończonymi końcami. Tyle, że sumarycznie to wyjdzie drożej, niż kabel ziemny.
- 0
Jak wygląda sposób rozliczania #fotowoltaika i w ogóle prądu w innych krajach?
Aktualnie w Polsce z tego co się orientuję to kto się nie załapał na stare warunki będzie się rozliczał w ten sposób, że oddany do sieci prąd będzie przez elektrownię odkupowany po stawach które są różne w zależności od miesiąca, a następnie te środki będą używane do "zbicia" naszego rachunku.
W 2021 z tego co widziałem średnia stawka
Aktualnie w Polsce z tego co się orientuję to kto się nie załapał na stare warunki będzie się rozliczał w ten sposób, że oddany do sieci prąd będzie przez elektrownię odkupowany po stawach które są różne w zależności od miesiąca, a następnie te środki będą używane do "zbicia" naszego rachunku.
W 2021 z tego co widziałem średnia stawka
- 0
@robertx: Jak jesteś geekiem i tak jak p.Maciej lubisz to to możesz kombinować. Ale ja lubię rozwiązania zintegrowane, dopracowane ale proste. Wszelkie łącznie różnych systemów to druciarstwo i sterowanie manualne odpada. Ja np mam kominek ale nie z płaszcze wodnym ani nie z rozprowadzeniem powietrza bo nie chciałem kombinować i tak pale w kominku tylko z 10 razy na sezon. Nie robiłem też GWC bo nie było widziałem wtedy rozwiązania
- 0
@zibizz1: będę jeszcze kombinował. Też preferuje proste rozwiązania, dlatego pomyślałem o tych kablach i grzaniu w taniej taryfie, dodatkowo już po odebraniu budowy planuję wstawić piec kaflowy jako uzupełnienie, z jednej strony automatyka w postaci prądu, z drugiej - jak mi się chce to mogę rozpalić w piecu kaflowym i mieć z niego ciepło na kilka dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na YT jest taki kanał
Na YT jest taki kanał
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora
Niedługo mają mi podłączyć światłowód, problem w tym że od strony gdzie jest słup elektryczny nie mam żadnego zaczepu na ścianie. Są jakieś haki montowane na ocieploną elewację które utrzymają naprężenie? Czy trzeba wycinać styropian i montować do pustaków?
#swiatlowod może #elektryka ktoś coś?
#swiatlowod może #elektryka ktoś coś?
- 2
@pesymistyk: Kołek ebolt.
źródło: comment_1646318203FKZYXFv8xIisac3CFHpgZO.jpg
Pobierz- 0
@Promets: jest belka, ale wolałbym na ścianie. Miałbym wtedy prościej pociągnąć światłowód do miejsca gdzie mam zamiar dać AP
Coś wymyślę, mam jeszcze trochę czasu zanim się ogarną z dociągnięciem tego do mnie xD
Coś wymyślę, mam jeszcze trochę czasu zanim się ogarną z dociągnięciem tego do mnie xD
@adammaster36: sam sobie odpowiedziałeś... s--------ł się wyłącznik :)
@adammaster36: kupić nowy włącznik i wymienić
Jakie gniazdko wybrać do zwykłej anteny do TV naziemnej?
takie
https://e-ospele.pl/gniazdo-rtv-sat-koncowe-czarny-metalik-ospel-aria-gpa-us-m-33?from=listing&campaign-id=20
czy takie
takie
https://e-ospele.pl/gniazdo-rtv-sat-koncowe-czarny-metalik-ospel-aria-gpa-us-m-33?from=listing&campaign-id=20
czy takie
- 0
@przemoprzemek: kiedyś te pierwsze używało się do naziemnej i radia, a to drugie do satelity, a teraz to nie wiem. W sumie w tym pierwszym też jest gniazdo f do satelity, a w tym drugim nie ma gniazda tv i radiowego
- 0
@przemoprzemek: to pierwsze oczywiście. wyjścia/wejścia są odizolowane elektrycznie.
- 1
Ej, jakieś jaja. Mieszkam w bloku.
Przed chwilą sąsiad pytał czy mamy prąd bo u niego działa tylko jedno gniazdko. U mnie było Ok, nagle zamrugało światło o mam prąd tylko w połowie mieszkania. Co jest?
#elektryka #remontujzwykopem
Przed chwilą sąsiad pytał czy mamy prąd bo u niego działa tylko jedno gniazdko. U mnie było Ok, nagle zamrugało światło o mam prąd tylko w połowie mieszkania. Co jest?
#elektryka #remontujzwykopem
@FELIX90: pewnie nie ma fazy którejś
@FELIX90: mnie się pytasz ? Xd dzwon sobie na elektryków zgłaszać awarie że nie ma fazy
źródło: comment_1646255366F4pFbQh7vb8vuUKjLA6Ako.jpg
Pobierz- 0
Znacie coś podobnego co dostanę w kraju? (DD03AJTA 30W 6A DC 2.7-5.5V do 3.5-24V) Bo widzę ze modułu tego dokładnie nie ma. Chodzi mi żebym z 3V mógł uzyskać ok 12V tak żeby mieć ok 25W. Ktoś coś i byłby uprzejmy pomóc?
#elektronika #diy #majsterkowanie #elektroda #elektryka
#elektronika #diy #majsterkowanie #elektroda #elektryka
źródło: comment_1646242904tfwW1WYQGEwR2EZijJ49Tv.jpg
Pobierz- 1
@kolonko: Musisz szukać "przetwornica step up".
Znalazłem identyczny, który jest na twoim zdjęciu na Allegro za ok. 30zł z wysyłką z Chin.
Znalazłem identyczny, który jest na twoim zdjęciu na Allegro za ok. 30zł z wysyłką z Chin.
- 1
@kolonko: Jeżeli tylko masz możliwość unikaj przetwornic step-up, im większa różnica napięć tym gorzej a Ty chcesz podnieść napięcie ponad 3-krotnie, znacznie lepiej jest konwertować w dół.


































#elektronika #elektryka #elektroda #majsterkowanie #akumulator #zasilanie #hobby