Miruny, mam taką spawarkę jak na zdjęciu.
Bezpiecznik w mieszkaniu mam na 25A.
220V
Czy skoro w spawarce jest bezpiecznik 29A to myślicie ze dam radę obsmarkac mały kątownik?
Jaki może ona pobierać prąd? Chyba nie wali cały czas maksymalnym prądem?
Jest sens próbować?
SZCZURWA - Miruny, mam taką spawarkę jak na zdjęciu.
Bezpiecznik w mieszkaniu mam na...

źródło: comment_1648220656UCq8TOQCIArqZRRM8H5YvA.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bezpiecznik w mieszkaniu mam na 25A.


@SZCZURWA: a jakie masz przewody?

Mały kątownik spawasz prądem rzędu 70-80A (elektroda 2,5mm), to spokojnie bezpiecznik 16A po stronie zasilania powinien wytrzymać, nie powinno być zatem problemu u ciebie nawet z transformatorową spawarką. Spróbuj po prostu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#prad #tauron #elektryka #fotowoltaika
Od jakichś 2 tygodni na indukcji wyskakuje mi błąd E7, sprawdzam w instrukcji i tam mam napisane, że indukcja wyłącza się gdy napięcie w gniazdku przekroczy 253V. Wezwałem elektryka i on mi powiedział, że to przez to że teraz tak słońce jara i wszędzie prawie każdy ma instalację fotovoltaiczna. No i żebym zadzwonił do taurona, zgłosił problem i wtedy oni
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elektryk powinien zmierzyć napięcia w kilku miejscach instalacji elektrycznej domu i wykluczyć czy to nie problem u Ciebie.

Za cienkie przekroje kabli lub kiepskie styki też podnoszą napięcie tak w skrócie mówiąc - jeśli sam masz fotowoltaike


@Mateos2: chyba nie do końca rozumiesz czym jest bo instalacja elektryczna i jakie efekty może powodować płynący prąd.
  • Odpowiedz
Panowie elektrycy #elektryka na pilnie poszukiwany jest duży, przemysłowy generator spalinowy dla szpitala, niestety zawierucha najpierw przyrodnicza, a obecnie wojenna spowodowała, że wszelkie agregaty są nie do dostania, a sprawa jest dość pilna. Czy ktoś z Was może czymś takim dysponuje i mógłby pomóc?
Wiadomość póki co tylko przekazuję i nie znam szczegółów, jaka moc jest potrzebna, ale jeśli ktoś ma możliwości zorganizowania, to wszystkiego się dowiem.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jarek_P: Skup się: „na pilnie” Bełkot. A na nie pilnie? ;>>>

poszukiwany jest duży, przemysłowy generator spalinowy

wszelkie agregaty są nie do dostania


Co rozumiesz z tego, co napisałeś?
  • Odpowiedz
@DorodnyTucznik: no ale masz rozdzielnie w domu? Gosciu z zakladu przyjdzie zalozyc licznik a nie na inspekcje, jego to wali co jest. Ja mialem surowy, przenioslem erbetke z pola do domu i juz jechalem na normalnej taryfie nie budowlanej.
  • Odpowiedz
@ThorPL: zgodzę się z tym, że próbować warto, ale np. tauron jasno określa jaka taryfa obowiązuje budowy i myślę, że na tej podstawie mogą nie założyć Ci licznika. Czy jest to uczciwe, moim zdaniem nie, ale co mam zrobić jak terminy gonią i bez prądu budowy nie ruszę.

Podpięcie prądu pod blaszak i pójście w taryfę G11 też może się nie udać bo spotkałem się z historiami, że nie pozwolili
knrwa123 - @ThorPL: zgodzę się z tym, że próbować warto, ale np. tauron jasno określa...

źródło: comment_16482020898ClyAuJfsEwCjS615DBuDv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Mam możliwość podjęcia kontraktu w Berlinie. Nie pracowałem nigdy w Niemczech i nie znam stawek. Dostałem ofertę 24€/h, opłacony pokój jednoosobowy. Muszę mieć mieć własne narzędzia i Vana(mam wszystko). Myślicie, ze to dobra oferta? Praca na własnej działaności. #elektryka #emigracja #niemcy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zaloz_konto23: @eugeniusz_geniusz: @OrgTaste:
Ustalcie sobie najpierw czy mowicie o kwotach brutto, netto, czy dzialnosc jest polska czy niemiecka, a jesli niemiecka czy jestes na vacie czy jako drobny przedsiebiorca.

Z tego co wiem to ubezpieczenie to ok 350€ netto, biuro to ok 50-80€ netto. Zeby takie cos sie oplacalo to musi dostac minimum 22€ netto na reke.
  • Odpowiedz
Mirki, mam instalację fotowoltaiczną i chciałbym mieć niezależny zbiór danych odnośnie wytworzonego oraz zużytego prądu. Za kilka dni mają dokładać panele i chciałem ich poprosić o montaż jakiegoś licznika na wifi. Najlepiej gdyby miał chmurę. Do tej pory korzystam z Fusion Huawei, ale często jest problem z ich danymi.
Słyszałem o licznikach Supli. W którym miejscu taki licznik się montuje? Jaki model wybrać?
Tauron zamontował mi licznik, z którego nie ma sią
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M4rcin: Jeżeli 3 fazy to jest Supla Zamel MEW-01. Jego montaż polega na podłączeniu się kabelkami do poszczególnych faz i neutralnego by miał informacje o napięciu, oraz założenie przekładników prądowych na przewody fazowe przez które płynie prąd by miał informacje o prądzie. Ja mam taki licznik i przez jakiś czas używałem ich chmury, ale przesiadłem się na lokalną obsługę przez MQTT i Home Assistanta. To nie jest jeszcze wersja końcowa
  • Odpowiedz
czytam, że Supla nie ma zbiera danych odnośnie całkowitej produkcji falownika?

Chciałbym zainstalować taki licznik, aby wiedzieć:

-ile wytworzyłem prądu za pomocą falownika,

-ile oddałem do sieci,

-ile zużyłem.


@
  • Odpowiedz
Łączniki schodowe...ależ to bardzo proste! / RS Elektronika

W tym odcinku zasada działania łączników schodowych i krzyżowych oraz ich ewentualne zamienniki. Rodzaje instalacji często spotykane, a równie często nie rozumiane przez ludzi - tutaj wytłumaczone na prostych schematach!

https://www.wykop.pl/link/6580435/laczniki-schodowe-alez-to-bardzo-proste-rs-elektronika/

#
Mr--A-Veed - Łączniki schodowe...ależ to bardzo proste! / RS Elektronika

W tym odc...

źródło: comment_1648058574WEfVppXqMkknwn4nekt3kD.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak się nazywał ten Mirek elektryk co to wrzuca historie jak namierza lewe przyłącza i inne takie ciekawostki? Chyba jakieś okolice Elbląga jak pamiętam #kiciochpyta #elektryka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach