Od jakichś 2 tygodni na indukcji wyskakuje mi błąd E7, sprawdzam w instrukcji i tam mam napisane, że indukcja wyłącza się gdy napięcie w gniazdku przekroczy 253V. Wezwałem elektryka i on mi powiedział, że to przez to że teraz tak słońce jara i wszędzie prawie każdy ma instalację fotovoltaiczna. No i żebym zadzwonił do taurona, zgłosił problem i wtedy oni
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
403
Manufaktura silników elektrycznych

Czy silnik elektryczny można wykonać ręcznie? Można :)
z- 99
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Od jakichś 2 tygodni na indukcji wyskakuje mi błąd E7, sprawdzam w instrukcji i tam mam napisane, że indukcja wyłącza się gdy napięcie w gniazdku przekroczy 253V. Wezwałem elektryka i on mi powiedział, że to przez to że teraz tak słońce jara i wszędzie prawie każdy ma instalację fotovoltaiczna. No i żebym zadzwonił do taurona, zgłosił problem i wtedy oni
elektryk powinien zmierzyć napięcia w kilku miejscach instalacji elektrycznej domu i wykluczyć czy to nie problem u Ciebie.
Za cienkie przekroje kabli lub kiepskie styki też podnoszą napięcie tak w skrócie mówiąc - jeśli sam masz fotowoltaike
@Mateos2: chyba nie do końca rozumiesz czym jest bo instalacja elektryczna i jakie efekty może powodować płynący prąd.
#remontujzwykopem #elektryka #remont
źródło: comment_1648214339pOHjh2F4uLfleR2eVNM5kN.jpg
Pobierz2977
Klara Sobieraj na celowniku. UOKiK bierze się za fotowoltaikę

UOKiK ogłosił, że toczy postępowania wyjaśniające wobec firm związanych z fotowoltaiką. Na liście jest m.in. Euro CallCenter, odpowiedzialne za telefony od botów.
z- 180
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Chyba że niema miejsca to trzeba kombinowac
Tak norma IEC 61439-1 określa wymagania pod względem dostępu do rozdzielnic.
źródło: comment_1648213373WwWenFGPnFBwVFajR1BHIg.jpg
Pobierz- 27
- 5
- 13
źródło: comment_16481466736wcS1fsEcyyIi9VV4TmWxI.jpg
Pobierz- 0
Wiadomość póki co tylko przekazuję i nie znam szczegółów, jaka moc jest potrzebna, ale jeśli ktoś ma możliwości zorganizowania, to wszystkiego się dowiem.
- 1
- 0
Podpięcie prądu pod blaszak i pójście w taryfę G11 też może się nie udać bo spotkałem się z historiami, że nie pozwolili
źródło: comment_16482020898ClyAuJfsEwCjS615DBuDv.jpg
PobierzUstalcie sobie najpierw czy mowicie o kwotach brutto, netto, czy dzialnosc jest polska czy niemiecka, a jesli niemiecka czy jestes na vacie czy jako drobny przedsiebiorca.
Z tego co wiem to ubezpieczenie to ok 350€ netto, biuro to ok 50-80€ netto. Zeby takie cos sie oplacalo to musi dostac minimum 22€ netto na reke.
- 0
Słyszałem o licznikach Supli. W którym miejscu taki licznik się montuje? Jaki model wybrać?
Tauron zamontował mi licznik, z którego nie ma sią
- 0
czytam, że Supla nie ma zbiera danych odnośnie całkowitej produkcji falownika?
Chciałbym zainstalować taki licznik, aby wiedzieć:
-ile wytworzyłem prądu za pomocą falownika,
-ile oddałem do sieci,
-ile zużyłem.
@
- 1
W tym odcinku zasada działania łączników schodowych i krzyżowych oraz ich ewentualne zamienniki. Rodzaje instalacji często spotykane, a równie często nie rozumiane przez ludzi - tutaj wytłumaczone na prostych schematach!
https://www.wykop.pl/link/6580435/laczniki-schodowe-alez-to-bardzo-proste-rs-elektronika/
#
źródło: comment_1648058574WEfVppXqMkknwn4nekt3kD.jpg
Pobierz- 0
19
Łączniki schodowe...ależ to bardzo proste! / RS Elektronika

W tym odcinku zasada działania łączników schodowych i krzyżowych oraz ich ewentualne zamienniki. Rodzaje instalacji często spotykane, a równie często nie rozumiane przez ludzi - tutaj wytłumaczone na prostych schematach!
z- 4
- #
- #
- #
- #
- 0
Cena z VAT: 20,8 zł
Link ---> Na moim FB. Adres w profilu.
Darmowa wysyłka
#duxrm
źródło: comment_1648035281MQ9mhb4ju8u6nsYDzUj6nQ.jpg
Pobierz
źródło: comment_1647960297Wep8fYGyXH3b47PuS4lL17.jpg
Pobierz- 6
- 0
Lub jakie polecacie? Bo ostatnio kupowałem GU10 to miesiącu mi się zepsuły. A niby były z Osram
#elektryka #zarowki #oswietlenie #pytanie #pytaniedoeksperta
źródło: comment_1647953352PrbvaGAWaoYlJiuFy8NVqX.jpg
Pobierz- 3
- 0
źródło: comment_1647950070MnUn0PnGItip2vLKIZgKgX.jpg
Pobierz

























Bezpiecznik w mieszkaniu mam na 25A.
220V
Czy skoro w spawarce jest bezpiecznik 29A to myślicie ze dam radę obsmarkac mały kątownik?
Jaki może ona pobierać prąd? Chyba nie wali cały czas maksymalnym prądem?
Jest sens próbować?
źródło: comment_1648220656UCq8TOQCIArqZRRM8H5YvA.jpg
Pobierz@SZCZURWA: a jakie masz przewody?
Mały kątownik spawasz prądem rzędu 70-80A (elektroda 2,5mm), to spokojnie bezpiecznik 16A po stronie zasilania powinien wytrzymać, nie powinno być zatem problemu u ciebie nawet z transformatorową spawarką. Spróbuj po prostu.