#poczatkujacymodelarz
#modelarstwo #zainteresowania #czolgi

Czesc!

W oczekiwaniu na przybycie paczki z farbami, lakierami, rozcienczalnikami i nowym czolgiem, ktorej skompletowanie sie opoznia, postanowilem sprobowac swoich sil z modelami kartonowymi. Z czyms prostym na poczatek, poniewaz z modelarstwem kartonowym nie mialem nigdy nic wspolnego.
Kartkowkazgrilla - #poczatkujacymodelarz
#modelarstwo #zainteresowania #czolgi

Cz...

źródło: comment_KSmATvj2z6mFCGQUJHWXoKvHDoMWoMG8.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KarmazynPjekarz: widzialem. Ogladalem dziesiatki zdjec. Owszem, czesci sa ze soba spawane, ale poszczegolne elementy wiezy sa odlewem. Linie spawu bede rowniez robil z pomoca szpachlowki. Nie sadzilem ze bede musial az tak precyzowac.
@fajfoklok: duzo trudniej, nalezy ogromna wage przywiazywac do gramatury kartonu na ktorym drukujesz i z rozwaga wybierac, ktore czesci podkleic a ktore nie.
  • Odpowiedz
  • 3
@stahs Zależy, czego mamy oczekiwać. Jeśli mamy kupić nowy czołg w ciągu najbliższych 15 lat, to bardziej opłacalne jest postawienie na PT-91M2 i to okrojonego z kilku mniej potrzebnych elementów. Jeśli ten czołg pojawiłby się w latach 40., to olałbym PT-17 i zgodnie z amerykańskim podejściem do modernizacji robiłbym bieda IV generację a'la PT-16.
  • Odpowiedz
@Polankowicz: Na Reddicie r/tanks i r/tankporn jest używany również do przedstawiania lżejszych pojazdów pancernych, a tym bardziej tutaj nie ma tagu dla innych pojazdów pancernych niż czołgi ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
#poczatkujacymodelarz
#modelarstwo #zainteresowania #czolgi

Zdjalem ostatecznie wczoraj farbe z T-62A, dzis natomiast polozylem podklad. Wiem ze widac wyplywki na czesciach, ale teraz juz ich nie przytre. Gdybym skladal go dzis, to porzadnie spilowalbym wszystkie czesci.

W tym tygodniu przyjda farby, rozcienczalniki, lakiery i nowy model. Wowczas najpierw pomaluje T-62A aerografem jako pierwszy model malowany tym sposobem. Dopiero wtedy wezme sie za KV-1.
Kartkowkazgrilla - #poczatkujacymodelarz
#modelarstwo #zainteresowania #czolgi

Zd...

źródło: comment_eY2xENsptnTc6uFu9AIY1c6St7WZ6gP0.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@PawEHO mam problemy z farbami vallejo air... Jak maluje farbami tamyia to jest wszystko ok. Do vallejo używam flow improver ale jakoś mi to nie idzie...
  • Odpowiedz
@piotr-zbies: przydałoby się zawołać wszystkich wyznawców gen. Skrzypczaka spod niedawnego znaleziska o zawodach czołgistów, gdzie strzelali amunicją bojową z uwagi na brak bezpiecznej ćwiczebnej. Oni wciąż wierzą, że nie jesteśmy w stanie wyprodukować prochu, a co dopiero pocisku.
  • Odpowiedz