Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
Z francuzów był również AMX 30 oraz AMX 13 coś tam. Ale oba stały w hangarze w oczekiwaniu na renowację, zawalone masą innych złomów. Jeśli mam być szczery to oglądanie tego złomu sprawiło mi większą frajdę niż oglądanie odrestaurowanych czołgów w muzeum* (* nie licząc tygrysów i tortoisa - co za bydle)
źródło: comment_GwqCMM8f1hADv9vPqA3rRqNfhoVbKhnm.jpg
Pobierz#poczatkujacymodelarz <----- zapraszam do obserwowania tagu, ktory stal sie autorski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wykonalem wczoraj trochę dodatkowych części do czolgu. Wiecej zdjec za chwile.
Idzie dosc wolno ze wzgledu na predkosc schniecia wikolu oraz emalii. Dodatkowym czynnikiem spowalniajacym jest moja obawa przed przesada.
źródło: comment_gOkUxVhl3zuakTBIw3y8SQRxyr5xpoO7.jpg
Pobierz- 3
źródło: comment_EAEuR4TezXgFz0wDVzObwcDE6Pfva8LF.jpg
Pobierz- 3
źródło: comment_E1OcaiRODTxpSzD2jHbmMJmGkp9e9arT.jpg
Pobierz- 4
W odpowiedzi na zapytanie @petalchaser
(Wybaczcie juz raz postowane zdjecie, ale jak pisalem jestem wyjechany z domu i nie mam nowego)
Sprostowanie, nie skladam modeli wykonanych wlasnorecznie, tylko plastikowe.
źródło: comment_EoMDgITTOTFUWoGhOPhdORjzE5EOUTzP.jpg
Pobierz- 0
- 0
12
amerykanski czolg M4 Sherman - wspomnienia zalogi z walki z niemieckim Tygrysem

Wspomnienia czlonkow zalog amerykanskich czolgow Sherman z walk w Europie z niemieckimi czolgami Tygrys. . . . . . Opinie amerykanow na temat wlasnych i niemieckich czolgow. Porownanie jakosci obu typow czolgow.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
499
Demolowaliśmy Niemcom poligon. Jedyni na konkurs pojechaliśmy z ostrą amunicją

Konkurs w 2018 roku Kiedy strzelały czołgi amerykańskie, francuskie czy niemieckie, to pociski przebijały tarczę i ryły w ziemię. Gdy strzelali Polacy, trafienie oznaczało silny wybuch i odłamki latające po okolicy. Na niemiecki poligon zabraliśmy regularną amunicję bojową, a nie ćwiczebną.
z- 105
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Dzis niewiele zdjec, bo i efektu niewiele mimo ze zabralo duzo czasu.
Na zdjeciu widac czesc przy wydechu o ktorej mowilem. Ta czesc w M41 miala tendencje do mocnego rdzewienia. Zalezalo mi na tym aby to odwzorowac, ale jednoczesnie nie przesadzic. Ma to byc czolg w czynnej sluzbie a nie eksponat muzealny.
źródło: comment_04qVEK1ZjjdTrbAKgOf2I3B3fy9Kv4QG.jpg
Pobierz- 6
Tutaj mam pakunki wykonane z chusteczek i wikolu. Zamierzam je przywiazac do wiezy sznurem.
źródło: comment_Sq2H6Gp2HmtE1hWISq6gTm635TGQuog1.jpg
Pobierz
źródło: comment_ezNGX3xzKZHwoMsqlnHwHWoUJO3k2UYk.jpg
PobierzTyle mi sie udalo wczoraj zrobic. Wiecej zdjec za chwile.
Oczywiscie jeszcze duzo przede mna. Gasienice sa nie ruszone, kola pomalowane tylko od zewnetrznej strony, te czesci przy wydechu sa cale do pomalowania, do tego jeszcze kalka i kilka czesci dodatkowych ktore zamierzam wykonac samodzielnie.
źródło: comment_nexXeAHEOj6bPPRUB5MgQf90YCwyB5UJ.jpg
Pobierz- 22
źródło: comment_JwqOUO5miEHMlf3mDcjRdyjhF96AAzBS.jpg
Pobierz- 21
Chce pomalowac czolg, a nie mam aerografu (i nie bede mial jeszcze ze 2 tygodnie).
#modelarstwo #poczatkujacymodelarz #czolgi
czego mozna uzyc zastepczo zamiast podkladu pod farbe, przy zalozeniu ze powinno byc w sprayu
@Kartkowka_z_grilla: akrylowej farby podkladowej w sprayu. https://www.obi.pl/farby-kolorowe-w-sprayu/dupli-color-lakier-podkladowy-colorspray-szary-150-ml/p/3522455
No to skleilem. Ale postanowilem ze jednak wstrzymam sie z malowaniem az kupie sobie aerograf. Chce to zrobic porzadnie. Chyba ze uda mi sie jakis fajny primer kupic na miejscu w sprayu, wtedy sprobuje pomalowac pedzlem i zobacze co z tego wyjdzie.
źródło: comment_4YuPH3ySn0mPsEqtf1xYw4JE2lblfrqp.jpg
Pobierzleczysz się? gdzie sprzedaje się modele? LOL (-‸ლ)
@wrexwaz:
W sklepie?
http://mojswiatmodeli.pl/pl/p/Hurricane-MkII-Trop-34-%2C-skala-172%2C-TRUMPETER-37270/15689
( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 3
Siema modelarskie swiry. Mialo byc IS-2, ale IS-2 bedzie po wyplacie, jak kupie sobie aerograf. I jeszcze kilka wichajstrow i podkladow.
Dzis sklejam amerykanski czolg lekki M41 Walker Bulldog, sluzacy miedzy innymi podczas wojny w Wietnamie. Mam nadzieje, ze uda mi sie pomalowac go potem tak, zeby przypominal te czolgi ktore trafily na wyposazenie armii Republiki Poludniowego Wietnamu.
źródło: comment_Mg2KOTRMC3vs42u14nkb33ufQuA6rUfn.jpg
Pobierz- 0
- 0
- 22
- 1
239
Żądło: Polskie pancerze specjalne, cz. IV - CAWA-1/2

Po ponad roku od ostatniego artykułu z tej serii, pojawiam się dzisiaj z kolejnym, dotyczącym dotychczas najsłabiej opisanego polskiego pancerza z lat 90. Ten pancerz stanowi element opancerzenia czołgów PT-91M Pendekar, lecz plany wobec niego były znacznie ambitniejsze. Miłej lektury.
z- 9
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Zrobilem te oslone na dzialo oraz szmate do przykrycia zbiornikow. Kolor mi jeszcze nie do konca pasuje, ale nowe farby sa juz w drodze.
źródło: comment_CeIz541KoRw5Vuuvk4tGDoGO8mUEJbaW.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez moderatora
- 0
Wykonalem wlasnie oslone na dzialo. Co prawda w prawdziwym czolgu oslona jest krotsza, ale tak krotkiej nie udalo mi sie wykonac, a taka i tak podoba mi sie bardziej niz plastikowy odlew dolaczony do modelu.
źródło: comment_7llVpjdKxwJt5pvSG4onxlTQoS6OxGoJ.jpg
Pobierz- 0
- 0
- 12
- 1
#modelarstwo #sklejajzwykopem
Prawie skonczylem swoj pierwszy model. Jest to popularny model firmy Tamiya, odwzorowujacy radziecki czolg T-62A. Jutro tylko sprobuje zrobic narzute na zbiorniki z paliwem.
Pozdrawiam komentujacych i szczegolne podziekowania dla @CleMenS za dobre rady oraz @dziki za wsparcie mentalne. Dziekuje tez @Wolvi666 za krytyke, postaram sie zastosowac przy nastepnym modelu. No i @
źródło: comment_c26oc1wq5I7BAuXTktaSkzKJj2qNSmBW.jpg
Pobierz- 2
źródło: comment_X5hDgiZZBNg9yfu5o31fS6Kc4JhWM2mD.jpg
Pobierz- 3
źródło: comment_lGAEf91YChwns9wiEPvN3vg3rJbDvAaR.jpg
Pobierz













#modelarstwo #czolgi #czolgboners
Czesc mircy, wydaje mi sie ze skonczylem ten pojazd.
Zamowilem dzis aerograf a wkrotce zamowie kolejny czolg. Bedzie to tym razem KV-1 od firmy trumpeter.
źródło: comment_9k1yvwqCoprX2tCn2hNXh5JvIc0eRY6y.jpg
Pobierzźródło: comment_J7iJ1Bgr1uZJNX27i2WacxMfAdwbkptq.jpg
Pobierz