#czolgi #projektowanie mirki, podrzuci ktoś może jakieś opisy, schematy itd. na temat zawieszenia gąsienicowego dla kogoś kto dopiero zaczyna? Wiecie, żeby była pokazana budowa, co, gdzie i dlaczego, różne stosowane typy itd.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#poczatkujacymodelarz <--- moj tag autorski.
#zainteresowania #modelarstwo #czolgi

Czesc. Sklejam sobie wlasnie zdobyczny KV-2 od Trumpeter.
Mam dylemat co do malowania. Sa dwa wyjscia.
1. Zdejme te blotniki z wyposazeniem, poloze podklad, pomaluje, pomaluje kola, gasienice i blotniki oddzielnie i przykleje je potem, ryzykujac ze farba odejdzie razem z klejem.
Kartkowkazgrilla - #poczatkujacymodelarz <--- moj tag autorski.
#zainteresowania #mo...

źródło: comment_3vyHjhrzhcZuxwKry39lEByCcP8gspVi.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kartkowka_z_grilla: Najpierw bez zakładania reszty kół pomaluj wszystko podkładem (koła też, ale nie zakładając), potem kolor bazowy. Po tym etapie jak będziesz nakładał kamo na kadłub i generalnie wierzch, zamaskuj sobie obszar pod błotnikami i doprowadź wierzch wtedy już do końcowego etapu, potem zdejmij maskowanie z podwozia. Ja koła maluję np nabite na wykałaczki, i potem wtykam w steropian, żeby miały jak wysychać
OneThirteen - @Kartkowkazgrilla: Najpierw bez zakładania reszty kół pomaluj wszystko ...

źródło: comment_i0S1jZO2yDSOfYke16clbqmU3yYWkJJM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kartkowka_z_grilla: często maluję wyposażenie i akcesoria czołgu i dopiero wtedy naklejam. Nie zdarzyło mi się żeby coś odeszło razem z farbą. Trzeba jedynie uważać żeby nie dać za dużo kleju, bo rozpuszcza on farbę na czołgu.

jak sklejałem natomiast Stuga od Dragona to w pewnym momencie musiałem skleić wannę z kadłubem i gąsienicami. Żeby nie mieć problemów pomalowałem boki wanny, spód błotników i gąski o góry- czyli tam gdzie nie
  • Odpowiedz
#poczatkujacymodelarz
#modelarstwo #zainteresowania #czolgi

Czesc!

W oczekiwaniu na przybycie paczki z farbami, lakierami, rozcienczalnikami i nowym czolgiem, ktorej skompletowanie sie opoznia, postanowilem sprobowac swoich sil z modelami kartonowymi. Z czyms prostym na poczatek, poniewaz z modelarstwem kartonowym nie mialem nigdy nic wspolnego.
Kartkowkazgrilla - #poczatkujacymodelarz
#modelarstwo #zainteresowania #czolgi

Cz...

źródło: comment_KSmATvj2z6mFCGQUJHWXoKvHDoMWoMG8.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KarmazynPjekarz: widzialem. Ogladalem dziesiatki zdjec. Owszem, czesci sa ze soba spawane, ale poszczegolne elementy wiezy sa odlewem. Linie spawu bede rowniez robil z pomoca szpachlowki. Nie sadzilem ze bede musial az tak precyzowac.
@fajfoklok: duzo trudniej, nalezy ogromna wage przywiazywac do gramatury kartonu na ktorym drukujesz i z rozwaga wybierac, ktore czesci podkleic a ktore nie.
  • Odpowiedz