W czasie drugiej wojny swiatowej powstalo lacznie 1347 czolgow 'Tygrys' oraz niecale 6000 panter. 104 tygrysy miesiecznie w szczytowym momencie produkcji. Okolo 370 panter miesiecznie. Do tego 8500 pzkpfw IV roznych wersji, z czego tak naprawde okolo 6500 nadawalo sie do podjecia walki z pojazdami aliantow. To razem okolo 16000 czolgow na dwoch frontach, i nigdy nie bylo ich az tyle na raz.

W tym samym czasie sowieci wyprodukowali 57000 czolgow T-34 w
Kartkowkazgrilla - W czasie drugiej wojny swiatowej powstalo lacznie 1347 czolgow 'Ty...

źródło: comment_ygnniJJHZ0GJieFFGmAdMNz4XhaHZWZe.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kartkowka_z_grilla: ZSRR nie wyprodukowałby takiej ilości broni pancernej gdyby nie pomoc materiałowa z USA i UK - stal, metale szlachetne, paliwo (w tym lotnicze - szalenie istotna kwestia jeśli chodzi o osiągi samolotów), smary, żywność, odzież, radiostacje, ciężarówki, jeepy itp. itd. Zamiast produkować czołgi Związek Radziecki musiałby przesunąć moce produkcyjne na pozostałe elementy machiny wojennej, a wiele osób zamiast walczyć na froncie pracowałoby w fabrykach.
  • Odpowiedz
@wjtk123: @drect: szukacie dziury w calym koledzy.

Rzesza rowniez miala sojusznikow, dzielnie walczacych na tym samym froncie.

Co do statystyk, to przeciez potwierdzaja wlasnie to co napisalem. Ilosc sama w sobie stanowi jakosc. Same STUGi odnotowaly ponad 20000 zniszczen wrogich pojazdow. I co z tego, skoro radzieckich pojazdow bylo wciaz wiecej? W tym samym zrodle ktore kolega przytoczyl stoi ponadto jak wol - sowieci mieli rpzewage broni pancernej,
  • Odpowiedz
#modelarstwo #czolgi #zakupy #januszebiznesu
Jesli ktos sie zastanawia dlaczego male sklepy upadaja, to najlepsze przyklady:
1. Model czolgu, duzy wysylkowy sklep modelarski 79 zlotych, maly, lokalny sklepik modelarski 89 zlotych. Farby srednio o 2zl drozsze.
2. Pewien produkt spozywczy ktory 3 razy nabywalem w osiedlowym sklepiku za 10 zlotych (chyba jako jedyny klient) podrozal o 5zl jak sie grazyna zorientowala ze ktos kupuje.

Nie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kartkowka_z_grilla: Modele są dobrze spasowane, ale początkowe modele mają czasem pozostałości po wtryskach. Gąski nie są przełomowe jak w RMF, ale są solidne, szczegółowe i nie są takie delikatne jak w Takomie, ale to nie są niedoróbki jak Italekra czy stara Tamiya i gumy. Modele są solidne i zwykle wnętrza można dokupić oddzielnie. Mają ciekawe bazujące na fotografiach propozycje malowań i kalki są solidne jak na modele z tej dekady.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#czolgi
Czy ktos sie orientuje czy zdobyte przez niemcow T-34/85 byly poddawane jakims modyfikacjom, jak chociazby KW-2?

Chce zakupic model, ale ma niemieckie decale. Moge sobie namalowac sam, ale obawiam sie czy nie bedzie niescislosci w wyposazeniu pojazdu. W internecie nie moge nic znalezc o ewentualnych zmianach ze strony niemieckiej.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Amerykański artysta Rolf Klrp w 1949 roku stworzył koncepcję czołgu idealnego łącząc cechy Shermana oraz radzieckiego T-34. Czołg wygląda jak T-34 wybudowany w warunkach amerykańskich.

Zastosowanie małego kształtu radzieckiego pojazdu, oraz wydajnego systemu chłodzenia przedziału silnikowego czołgu, mógłby pozwolić na gruby pancerz przy zachowaniu niskiej wagi .
Przewidywane parametry pojazdu to:
Armata 90 mm (jak w M26 Pershing).
Karabin sprzężony 30 mm oraz ręczny montowany na dachu Browning M2 12,7 mm.
orkako - Amerykański artysta Rolf Klrp w 1949 roku stworzył koncepcję czołgu idealneg...

źródło: comment_7JaVjmbeVgFfgB7cHIEM7Mm3Q2Tc0IoD.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kosciany: Nie słuchałem co tu gadali, ale pasta miała zapobiegać przyczepianiu się bomb magnetycznych do czołgów. I właściwie to robiła bardzo dobrze. Problem w tym, że takich bomb używali głównie niemcy. Alianci zamiast zimmeritu używali drewnianych desek, cementu, oraz worków z pisakiem (ale tylko deski miały to jedno zadanie).
Dodatkową zaletą pasty było zwiększenie wtopienia się w otoczenie (kamuflaż), zaś wadą cena i waga.
Z pasty zrezygnowali po plotkach, że
orkako - @Kosciany: Nie słuchałem co tu gadali, ale pasta miała zapobiegać przyczepia...

źródło: comment_wOyCEsxFWdSTZZFc7p9Cfryp5GPXi0y8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
#poczatkujacymodelarz <-- moj tag autorski
#modelarstwo #zainteresowania #czolgi

Czesc mircy. Wlasnie skonczylem. Pzkpfw KW-2 754(r), czyli zdobyczny KW-2 wykorzystywany przez niemcow na froncie wschodnim.

Mnie osobiscie zadowala efekt. Jest to pierwszy czolg przy ktorym dysponowalem jako taka wiedza w temacie technik uzyskiwania roznych efektow.
Kartkowkazgrilla - #poczatkujacymodelarz <-- moj tag autorski
#modelarstwo #zaintere...

źródło: comment_O2A92tSwmId8no5KfdLG3WABAaMDxDOF.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#poczatkujacymodelarz <-- moj tag autorski.
#modelarstwo #zainteresowania #czolgi

Czesc mircy. Ten czolg to pierwszy model jaki malowalem aerografem.
Wczesniej pomalowalem go pedzlem farbami z pactry, ale po czasie zmylem je i pomalowalem czolg na nowo. Podczas zmywania zaginely dwie male czesci.

Nie do konca wiem jak uzyskac ladne efekty przy pomocy pigmentow, wiec zwyczajnie sprobowalem "zakurzyc" czolg. Za chwile wiecej zdjec.
Kartkowkazgrilla - #poczatkujacymodelarz <-- moj tag autorski.
#modelarstwo #zainter...

źródło: comment_bHtC7vYiocraPWQ6zdrKbRzrJxYQxZRW.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach