Dzisiaj 22 czerwca. 77. rocznica rozpoczęcia ludobójczej walki dwóch totalitaryzmów, z których każdy był tak samo wrogi Polsce. O godzinie 3 nad ranem ruszyła niemiecka armada - największa siła inwazyjna, jaką widział ówczesny świat. To tutaj, na froncie wschodnim, rozstrzygną się losy II wojny światowej.

Na zdjęciu czołg Pzkpfw III w otoczeniu żołnierzy Wehrmachtu, obserwujących płonące domostwa - efekt zastosowania taktyki spalonej ziemi przez Sowietów.

#drugawojnaswiatowa #iiwojnaswiatowa #
drect - Dzisiaj 22 czerwca. 77. rocznica rozpoczęcia ludobójczej walki dwóch totalita...

źródło: comment_bCP7OvniHxj5d37nJfnGKjQtq9VJ1xmD.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@windows95: Niemcy wzięli mniej więcej tylu jeńców, ile wynosiły ich siły biorące udział w operacji Barbarossa. Do końca roku ponad 3 miliony Sowietów trafiło do niewoli. Przetrwał tylko ułamek z nich.
  • Odpowiedz
@ortalionowy: Widziałem projekty czołgów, gdzie dowódca i celowniczy siedzieli na dnie kosza wieży, a pomiędzy nimi był magazynek do automatu ładującego. Trudno powiedzieć.
  • Odpowiedz
#modelarstwo #pokazczolg #czolgi #czolk [Tutaj]https://www.wykop.pl/wpis/32895349/pokazczolg-modelarstwo-czolgi-siema-mircy-wczoraj-/ pytalem o protipy odnosnie malowania.
Co prawda jeszcze nie skonczylem (brakuje mi farby khaki oraz farb do pomalowania dowodcy ktory salutuje), ale i tak zapostuje bo lwia czesc pracy juz za mna.

Ps. Nadal nie wiem jak i czym pomalowac gasienice.
Kogo by tu zawolac...
@kMarek @dziki
Kartkowkazgrilla - #modelarstwo #pokazczolg #czolgi #czolk [Tutaj]https://www.wykop.p...

źródło: comment_Y76Sbp8awYyyR3sYFLRcgtujuN7473Vf.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pokazczolg #modelarstwo #czolgi

Siema mircy, wczoraj sklejalem swoj pierwszy czolg. Jest to T-62A. Dzis do sklejenia jeszcze zbiorniki z paliwem i dowodca ( ͡° ͜ʖ ͡°) ktory bedzie salutowal jak na paradzie.

Dajcie protipy odnosnie malowania. Mam 3 farby, russian army green, gunmetal (chyba, metalowa taka) i black. I dwa pedzle. Chyba khaki tez mam ale nie jestem pewien xD zestaw kupilem
Kartkowkazgrilla - #pokazczolg #modelarstwo #czolgi

Siema mircy, wczoraj sklejalem...

źródło: comment_p7xjFA2GZp8XOnbyq54P9GjzQBR7cVTu.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aryo Ze źródeł z drugiej strony wiem, że narzekają w Opłotach na:
- niską żywotność luf (Ukraińcy podawali oficjalnie wyższe wartości)
- niesprawne akumulatory
- kiepsko zaizolowaną elektrykę
- złą jakość spawów
- opiłki metalu w całych pojazdach (w tym i w zbiornikach paliwa; do czyszczenia musiało pójść 45 z 49 Opłotów)
  • Odpowiedz