✨️ Czy warto używać wioselek w nauce pływania?
Czy waszym zdaniem korzystanie z wioselek ma sens w przypadku początkujących i uczacych sie plywac?

Zdania są podzielone z tego co czytam i słyszę. Niektórzy mówią, że mogą pomóc wymuszając pewne ruchy podczas plywania, inni, że bez dobrej techniki lepiej się ich nie dotykać. Myślałem ostatnio o takim urozmaiceniu, ale technikę wciaz mam jeszcze taka sobie.

Jeśli już to myślałem o malych wioselkach oczywiście.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sprzedałam bardzo duży basen z drabinką i filtrem prawie jak za darmo. Gość wydzwania, że chce go oddać bo przecieka. Może jest malutka dziurka o której nie wiedziałam i wystarczy ją znaleźć i zakleić. Co byście zrobili w takiej sytuacji? Przyjęli zwrot i oddali kasę czy nie ma opcji zwrotu i niech se gość sam naprawia? #kiciochpyta #basen
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje pomocy inżynieryjnej. Zamontowałem drabinkę basenową (zdjęcie po prawej) na słupie zalanym betonem obok basenu. Poręcz drabinki jest połączona ze słupem łącznikiem (fabrycznie dawany do drabinki). Okazało się że słup który zalałem betonem ma 2-3mm większą średnicę niż rura poręczy i po połączeniu ich łącznikiem rura jest ściśnięta maksymalnie, a poręcz luźno lata - można nawet wyszarpać drabinkę z łącznika. Jakie macie propozycje aby solidnej połączyć oba elementy? Jakaś pianka albo klej?
Hakunamatata57 - Potrzebuje pomocy inżynieryjnej. Zamontowałem drabinkę basenową (zdj...

źródło: ada

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #basen w wersji budowanej - może takie są.
Co według Was jest gamechangerem, co zbędnym bajerem itp.
Wróciłem z wakacji gdzie był przydomowy basen i jak od kilku lat mówię, że sobie taki pobuduję, tak w końcu dochodzi do realizacji planów ( ͡ ͜ʖ ͡)
W planie jest basen 8m x 5m x 1,5m (wymiary w przybliżeniu, możliwe, że jeszcze ulegną weryfikacji) - technologia póki co stawiałbym
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@bst: Ale ja mieszkam w Polsce więc co mnie Francja czy Belgia? ( ͡ ͜ʖ ͡) Nikt nie mówi, że w styczniu przy -20 będę tam pływał. Zadaszenie właśnie sobie oglądam co gdzie i jak i też nad tym poważnie myślę - ale nie za 79k.
Przeciwprąd - budżet około 10k, nie pływasz całymi dniami kraulem w basenie, więc nawet kilka godzin dziennie 3kW mocy
  • Odpowiedz
  • 1
@murison Wróciły stare "dobre" czasy. Za dzieciaka jak się szło na Wejherowską albo Morskie Oko, to kradzieże i walki patusów były na porządku dziennym.
  • Odpowiedz
Postawiłem basen ogrodowy stelażowy, prostokątny, ustawione według tego co w instrukcji piszą, nalałem wodę a dzisiaj zonk bo jedna ściana boczna wygięła się do środka. Da się to naprawić bez wylewania wody?

#pytaniedoeksperta #basen
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, tego typu basen to ma rację bytu oraz jaki koszt?
Mam podobną działkę i właśnie chciałbym kiedyś taki basen wtopiony w nią lekko, bez żadnych "lazurowych" kolorów.
Roślinność - wpadające liście itd jestem świadomy więc to temat poboczny, ale zastanawiam się nad samym budowaniem tego. Beton itd czy raczej szukać kompozytowego, gotowego i go zakamuflować

#budujzwykopem #basen
okoboji - Hej, tego typu basen to ma rację bytu oraz jaki koszt?
Mam podobną działkę ...

źródło: IMG_2059

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
ja bym tam na Twoim miejscu postawił banie/balie z piecem i będzie z tego 3x więcej pożytku i radochy


@patrykard to fajnie wygląda na zdjęciach, ale racjonalnie podchodząc:
- czekaj jak jest chłodniej godzinę czy dwie aż się to rozpali i względnie nagrzeje
- w zimie albo utrzymuj cały czas na + temperaturę albo po każdej kąpieli trzeba spuszczać wodę żeby nie zamarzło
  • Odpowiedz