Mirki, miałem zarejestrować auto do 20 sierpnia. Ale po zakupie jak to bywa coś się z-----o i musiałem oddać do mechanika. Mechanik postanowił wyjechać sobie na wakacje i nie miałem jak zarejestrować auta przed moimi wakacjami. Wracam z Portugali do Polski w czwartek. Czy dowalą mi karę za spóźnienie się z rejestracją, czy mogę coś zrobić, żeby tego nie zrobili?

#motoryzacja #samochody #auto #motomirko
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wykopki, co ja o-------m XD

Kupiłem nowe auta z #hyundai na #leasing. "Umowa zamówienie pojazdu samochodowego" był podpisany na auto 5 osobowe, otrzymałem 4 osobowe. Umowa była ogarniana trochę na szybko i kompletnie nie zauważyłem braku pasa z tyłu ani wpisu w dowodzie tymczasowym XD

Czy ja mogę teraz coś z tym zrobić? Nie będę już pisał o jakiego dealera chodzi, bo to raczej nie ma znaczenia
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam w miarę nowego auta do 50/60k. Myślałem się nad suvem, bo często jeżdżę po terenie i przydałby się napęd 4x4 oraz wysoki prześwit. Ale z drugiej strony niepotrzebna mi taka kobyła z którą się będę męczył. Dlatego zastanawiam się nad autem z regulowanym zawieszeniem. Ktoś ma/poleca albo wie czy w ogóle w tym przedziale cenowym coś znajdę?

#auto #motoryzacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Radio PX5 1024x600 nie działa przycisk home oraz przeglądanie kart, a kazdy inny przycisk działa zaznaczę, że nie działa przycisk zarówno w obudowie jak i ten wyświetlany za pomocą ikony na ekranie. Przy wciskaniu przycisk oddaje dźwięk jednak nke reaguje. #auto #motoryzacja #radio
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema mirki, chciałbym prosić o pomoc w wyborze samochodu. Budżet na auto w zakresie 20-30k, najważniejszy wymóg to żeby pomieścił dwie klatki dla owczarków w bagażniku ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego tylko kombi/suv wchodzi w grę. Poza tym chciałbym żeby auto było tanie w utrzymaniu, bezawaryjne i miało te 150KM+. Przymierzałbym się bardziej ku benzynie ale nie wykluczam całkowicie diesli. Na ten moment trójka głównych kandydatów, których wybrałem
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cancer84: kiepskie zdjęcie, ale ogólnie wygląda nieciekawie. Nierównomierny docisk, tarcza wygląda na spaloną. Klocek(nie widać czy jeszcze jest) wygląda jakby tarł o pierścień dystansowy tarczy.
Zaniedbane nie od wczoraj.
  • Odpowiedz
Czy prowadzenie auta jest latwe? Jak czytam, ze ciagle trzeba byc skupionym, patrzec na znaki i jednocześnie kontrolowac to zmienianie biegów to wydaje mi sie to awykonalne... Po części to wina zapewne tego, ze u mnie od malego nie bylo auta w rodzinie(rodzice), a jedynie taksowki lub jak okoliczności rodzinne to autobus/pociag a w ostatecznosci ktos z rodziny przyjezdzal po nas i tak s----------e motoryzacyjne sie kielkowalo we mnie. Juz chyba wole
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Felixu: na początku faktycznie możesz czuć się zagubionym, ale po jazdach na kursie będziesz już ogarniać jako tako, a z doświadczeniem przyjdzie pewność i rutyna. Nie oszukujmy się, ale 75% czasu będziesz jeździł po tych samych trasach, oznakowanie i zasady jazdy po nich nie zmieniają się latami. Jadąc nową trasą po pewnym czasie opanujesz samochód na tyle że to o czym pisałeś nie będzie nastręczało Ci problemów.
  • Odpowiedz
  • 0
Drodzy Mirki, potrzebuję porady. Otóż na autach sie nie znam od kad pamiętam jestem medykiem i nigdy sie nie interesowałem motoryzacja.
Szukam auta rodzinnego jakiegoś suv ew. Fajne kombi.
2 dzieci i żona, bagażnik w aucie aby był na tyle pojemny by sie spakować na wakacje. Moc samochodu abym mógł spokojnie łyknąć 2 tiry na trasie i skrzynia manualna. Z pracy mi polecają toyotę jakąś, ale to już was bym chciał zapytać
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Samochodowe mirki poradzcie mi,

Od 15 lat mam Meganke 1 hatchback w gazie (rocznik 1999), ale nadchodzi juz czas zeby ją zezłomować.

Jaki wspolczesny samochód podobnej wielkosć polecicie tak za 50-80k zeby pojezdzil co najmniej połowę tego co meganka?
Nie ukrywam że fajnie jakby można było zagazować i dalej turlać się za pół darmo.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#samochody #motoryzacja #auto #mechanikasamochodowa Orientuje się tu ktoś w cenach konserwacji podwozia? Byłem właśnie na przeglądzie i diagnosta pokazał mi ze na belce oraz w okolicach baku na karoserii wychodzą ogniska rdzy, zalecił żeby zrobić to przed zimą, bo szkoda żeby wychodziły następne ogniska rdzy. Jakie są orientacyjne koszty konserwacji podwozia?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Slayer27797: zależy od wielkości auta. Samo zabezpieczenie dobrze i w profesjonalnym zakładzie 1-2k + ew. blacharz jeżeli wżer jest potężny

Oczywiście można po taniości, albo nawet samemu jak to jakiś gruz
  • Odpowiedz
  • 0
@Slayer27797 jak masz czas, miejsce i chęci to rób to samemu a wyjdzie dużo taniej. Ja robiłem u siebie tak: szczotka druciana + szlifierka z końcówką z drutami aby zeskrobać rdzę. Potem mycie wszystkiego. Następnie coś na rdzę typu cortantin f czy brunox. Potem czekamy minimum 24h, następnie całość podkładem epoksydowym, potem na podkład farba czarna do metalu i na koniec bitex. Robiłem to przez około tydzień popołudniami na lewarku i
  • Odpowiedz
  • 0
@Imajezior14 są kaucję, wymogi co do długości prowadzenia działalności itd.. nie przyjmują każdego.
A często nawet po przyejciu partnerzy są dzieleni na tych lepszych i gorszych.
  • Odpowiedz