Wpis z mikrobloga

Chyba nadszedł już czas aby ostrzec ludzi przed kupowaniem koszulek
Fruit of the loom oraz Gildan
(czyli 2 najpopularniejszych firm) na #allegro.

Piszę ta opinię ponieważ @allegro bezczelnie kasuje opinie/komentarze tzn jeśli nawet sie pojawi (nie wszystkie sie pojawiają) to po jakimś czasie zostaje kasowany. Specjalnie wyklikałem zgodne z prawda opinię o każdej koszulce i teraz widzę że żadnej już nie ma w opiniach o produkcie.

Osobiście twierdze że wszystkie tanie koszulki tych firm (za powiedzmy 15-20zł) to podróbki. Jedne są słabej lub podłej jakości a drugie to nawet nie wiem jak nazwać.
Nie wiem jak z tymi droższymi ale możliwe że sa te same tylko na wyższej marży.

Złożyłem 2 zamówienia w jak sie później okazało jednym sklepie. Specjalnie zamówiłem po 1-2 szt różnych "jakości" i kolorów by się przekonać jaka mi pasuje. Wśród nich znalazły się:

Gildan Sofstyle 150g biały i kolory
Gildan Heavy Cotton 180g bały i kolory
dopasowana Stedman (ST2010) 155g /szary
STEDMAN COMFORT ST2100 185g biała

Fruit of the Loom Heavy 195g biały
Fruit of the loom Ringspun Premium 190g biały
FruitOfThe Loom Valueweight 165g biały i kolor
FruitOfThe Loom Valueweight Ringer kolor
Fruit of the Loom Heavy Cotton 185g biały
Fruit of the Loom Super Premium 205g biały
Roly - chińszczyzna za niecałe 10zł biały
JHK 170g biały

Jak było?
Koszulki Fruit of the Loom były tak podłej jakości że nawet się nie zastanawiałem czy oddać. Gramaturowo praktycznie się nie różniły. Te grubsze były szyte po prostu z innego materiału tj szorstkiego, mało elastycznego który porównałbym do jakiejś płachty.
Do Gildana tez miałem zastrzeżenia - tez nie było widać gramatury a tkanina nie wyglądała na pierwszą jakość która dłużej wytrzyma. Zostawiłem Gildan Sofstyle bo był niby z oplotem ringspun. Mineło od tego czasu dosłownie kilka prań i już sie mechaci, już wygląda słabo a wzmocnienie przy szyi już sie rozciąga. To żaden ringspun i fatalna bawełna.

Roly było najtańsze najbardziej białe i najcieńsze ale za te pieniądze nie jest złe.
Biały Stedman 2100 przy innych białych wygląda na jakioś ecru ale jest zdecydowanie najlepszej jakości także inne kolory brałbym a i biały nawet zamówiłbym jeszcze raz w tej starej cenie jednak pewnie będę chciał dla porównania zamówić jeszcze co innego np Adler/Malfini, Keya czy cos polskiego.
JHK oddałem ale z tego co pamiętam były podobnej jakosci do Stedmana ale droższe.
Stedman 2010 kolory fajne i choć cieńkie to mogę polecić.
Do czarnego Gildana softstyle wszystko sie przyczepia i przez to nie wygląda estetycznie.

Serio lepiej kupić koszulkę, podkoszulkę, t-shirt innej np polskiej firmy z dobrymi opiniami ponieważ tych się raczej nie podrabia.
A jeśli Gildana i Fruit to raczej nie przez internet.
ps. Ta opinia to nie tak ze #zalesie ale #przestroga dla cebuladeals dla zakupów z internetu.
Dodaje jeden ze screenów, ceny przed jebnięciem inflacją:

#opinia #test #takaprawda #oszukujo #jakosc
4pietrowydrapaczchmur - Chyba nadszedł już czas aby ostrzec ludzi przed kupowaniem ko...

źródło: comment_1666190655QcdH0634B92xgu6wFGd3yd.jpg

Pobierz
  • 21
@4pietrowydrapaczchmur: z drugiej strony - jak Allegro ma sprawdzić wg. Ciebie czy coś jest podróbką, czy nie?
To nie jest pierwsza taka sytuacja z butami jest to samo. Niektóre sklepy sprzedają podróbki, ale przy skali Allegro nie ma szans na weryfikację tego.

Sądzę, że komentarze są usuwane, bo w chwili obecnej są agregowane per model produktu, a nie per produkt sprzedawcy. Twoje opinie o modelu produktu są mieszane z tymi, które
nadszedł już czas aby ostrzec ludzi przed kupowaniem koszulek

Fruit of the loom


@4pietrowydrapaczchmur: jak ktoś kupuje ten szajs to jest skończonym frajerem
tandeta taka, że nawet jankesi od lat już na tym nawet najtańszej masówy nie drukują xD
@ItsyBitsyPajonk: ja nei mam pretensji do Allegro o sprawdzanie podróbek. Po to jest zwrot by każdy mógł zwrócić jeśli sie nie podoba i ja tak właśnie zrobiłem. Problem jest z kasowaniem komentarzy przez co inni czytają tylko te pozytywne.

@roksii: pisałaś jakieś komentarze? To teraz cofnij sie w historię zamówień i sprawdź czy nadal wiszą po danym towarem i oczywiście rozmiarem. Ja własnie sprawdziłem i tych które wisiały (bo sam
@4pietrowydrapaczchmur: No to Ci wyjaśniłem - Twój komentarz jest agregowany per model produktu, a nie konkretny produkt sprzedającego. W ogóle nie dziwię się, że usuwają Ci komentarze tego typu dot. produktów, bo trafiają pomiędzy te dotyczące oryginałów i przez to sprzedaż danego modelu może być niższa, a co za tym idzie Allegro dostaje mniej prowizji.

Nie wygłupiaj się, tylko wystaw komentarz SPRZEDAJĄCEMU, że uważasz że sprzedaje podróbki tego i tego produktu,
A TO JESZCZE PRZY OKAZJI WSPOMNĘ: (O KASOWANIU KOMENTARZY) dysków twardych
Moja pierwsza opinia:

"Victoria wskazywała alert 230 a stan powierzchni był gorszy niż moich 10 letnich dysków. Przy wykazywaniu kolejnych 50 i 200 obydwa dyski "pstrykały". Chyba nie da sie już kupić dobrych dysków z CMR. Osobiście uważam ze to stare dyski Hitachi zapakowane w obudowę Nateca za 80zł."


Skasowali mi ją nie podając powodu więc wyedytowałem do:

"Stan powierzchni zakupionych
@4pietrowydrapaczchmur:

a wiesz co dzieje się gdy wypowiadasz oskarżenia nie mając klarownych dowodów?


Skoro przeszkadzają Ci podróbki to albo nie kupuj w Internecie, albo jak widzisz coś takiego, to zgłaszaj to w odpowiednie miejsce (które zresztą Ci wskazałem wyżej). Na razie kręcisz aferę z niczego, nie rozumiejąc kompletnie systemu komentarzy na Allegro.

Mnie też nowy system komentarzy średnio się podoba, ale nie można mu odmówić logiki. Chciałbym, żeby powróciły inicjatywy do
@ItsyBitsyPajonk: Afery nie ma tylko przestroga. Nie da sie na Allegro to napisałem tutaj. I tyle.
ps. wydaje mi sie (ale pewności nie mam) że opinie produktowe na shopee są do danego produktu danego sprzedawcy więc trochę lepiej (chyba ze skubany skasuje i wystawi jakos inaczej)
Opinie allegro bywają czasem mocno mylące bo ten ich mechanizm łączenia ofert czasem przedmioty kompletnie różne.
pisałaś jakieś komentarze? To teraz cofnij sie w historię zamówień i sprawdź czy nadal wiszą po danym towarem i oczywiście rozmiarem


@4pietrowydrapaczchmur: ale jak coś jest podróbką to wystawiasz opinię sprzedającemu a nie opinię o produkcie.

Już nie wspomnę o tym że zrobileś zamówienie u sprzedawcy (na 99% tego https://allegro.pl/uzytkownik/sferakoszulek ) który nie ma statusu Super Sprzedawca więc nie ma co oczekiwać oryginałów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Morf: czemu uważasz że sklep który nie ma tego znaczka jest już zły?
Sprzedajesz an allegro by wiedzieć jakie wymagania ma sprzedający by go uzyskać?
Ten sklep poleca 98,9% na 7300 opinii oraz 98,6% na 2800 opinii kupujących.
Jakośc była fatalna ale pierwszy raz sie spotkałem z wyrobami tych firm więc nie potrafię powiedzieć czy sa one podróbkami czy może po prostu sa tak słabej jakości dlatego (tylko tutaj a nie
czemu uważasz że sklep który nie ma tego znaczka jest już zły?


@4pietrowydrapaczchmur: doświadczenie. Jak ktoś kreci z czasami dostaw, dostępnością towaru i czymkolwiek innym to oszczędza i na produktach.

Sprzedajesz an allegro by wiedzieć jakie wymagania ma sprzedający by go uzyskać?


nawet lepiej.

Jakośc była fatalna ale pierwszy raz sie spotkałem z wyrobami tych firm więc nie potrafię powiedzieć czy sa one podróbkami czy może po prostu sa tak słabej
@PanHagrid: dla mnie to az nieprawdopodobne by tak znana marka jak Fruit miała tak beznadziejnej jakości produkt a Gildan tak sie zbublił po kilku praniach by wyglądał jak "psu z dupy". Naprawdę tragicznie wygląda w porównaniu do podkoszulak z Lidla kupionych z 8 lat temu pranych nie wiem ile razy.